Letošní ročník běhu odstartoval v Den vítězství 8. května a v sobotu nad ránem do štafety vstoupil tým právě z náměšťské základny. Jeho členy čeká stokilometrový úsek ze Suchdola nad Lužnicí až do Šafova, kde předají štafetový kolík 153. ženijnímu praporu z Olomouce. Vojenský fond solidarity podporuje rodiny vojáků, kteří se ocitli v těžké životní situaci.

„Baseballový klub Třebíč Nuclears pravidelně vzdává hold vojákům v rámci akce Army day. Ta se letos z důvodu velkého vytížení členů základny neuskuteční, proto jsme se rozhodli alespoň takto symbolicky podpořit Běh pro válečné veterány okolo republiky," říká předseda klubu Nuclears Jan Urbánek a dodává: „Máme příslib, že Army day společně s 22. základnou vrtulníkového letectva budeme moci znovu uspořádat příští rok. Tak se už nyní těšíme, že zástupce armády znovu přivítáme ve zmodernizovaném areálu stadionu Na Hvězdě a divákům opět nabídneme atraktivní program s ukázkami výcviku a vojenské techniky.“

Po slavnostním nadhozu v podání nadpraporčíka Pavla Eigla, který je mimochodem také bývalým hráčem Nuclears, se týmy pustily do baseballového souboje.