Úspěšní byli hráči Nuclears také v individuálních oceněních. David Prokeš získal trofej pro nejlepšího pálkaře, když zaznamenal celkem deset úspěšných odpalů, kterými stáhl pro svůj tým čtrnáct bodů. Sám potom přidal další čtyři doběhy. Dominik Kliner pak byl vyhlášený dokonce nejužitečnějším hráčem turnaje.

Vojáci z 22. vrtulníkové základny v Náměšti vzaly nemocné děti a jejich rodiče blíže k nebi.
Děti se ocitly v nebi. Vzali je tam vojáci z Náměště bitevním vrtulníkem

Třebíč si v základní skupině nejdříve poradila s Tempem Praha 9:1. S Draky Brno sice prohrála 4:8, ale v rozhodujícím duelu o postup do semifinále zmobilizovala síly a dokázala porazit Hippos Brno 6:5. Klíčový náskok v semifinále si hráči Nuclears vybudovali v sedmé směně, během které doběhli pro sedm bodů. Domácí tým Hroši Brno porazili jednoznačně 9:1.

Závěrečné finále nabídlo dramatické derby celků z Vysočiny. Třebíč se ujala vedení 2:0 hned v úvodní směně. Jihlava ale ve třetím inningu čtyřmi doběhy zápas otočila, aby Třebíč vzápětí dvěma body vyrovnala. V polovině utkání se tak prakticky začínalo za stavu 4:4 znovu.

Ilustrační foto
Teploty na Vysočině bouraly rekordy: nejtepleji bylo v Třebíči

V páté směně si útok Nuclears vytvořil rozhodující tříbodový náskok. Jihlava se sice postupně dotahovala, ale Třebíč už vedení udržela a vyhrála 7:6. Nuclears táhli za titulem ve finále na nadhozu i v útoku Dominik Kliner a David Prokeš. Dominik odházel víc jak tři směny na kopci, blýskl se homerunem a stáhl dva doběhy. David si připsal 3 RBI a po Dominikovi se představil i na nadhozu, kde ho na závěrečné dvě směny vystřídal Martin Tretera.

Mistři České republiky v baseballu starších žáků do jedenácti let jsou Stanislav Bureš, Tomáš Tajbr, David Caha, Daniel Hotový, Ondřej Karlovský, Stanislav Blažíček, Dominik Kliner, Mikuláš Balog, Tobiáš Caha, David Prokeš, Martin Tretera, Michael Kurucz, Adrian Bátora, Lev Procházka a Robin Karpíšek. Slaví s nimi trenér Pavel Jozek a asistenti trenéra Tomáš Svoboda, Tereza Šustrová a David Sklenář.

Robert Vávra