Pohádková Třebíč
KDY: 20. září, od 16 do 18 hodin
KDE: Karlovo náměstí, Třebíč
Za kolik: vstup volný
Oblíbený 13. ročník Pohádkové Třebíče. Turistický pochod uličkami a zákoutími města Třebíče pro rodiče s dětmi. Start u Malovaného domu, cíl u klubovny KČT u Babáku. Akce je součástí Evropského týdne mobility.


Vzpomínky zůstanou
KDY: 20. září, v 19 hodin
KDE: zámecká jízdárna, Náměšť nad Oslavou
ZA KOLIK: prodej vstupenek na www.mks-namest.cz, nebo v IC na Masarykově náměstí
Divadelní představení Vzpomínky zůstanou v podání Studia DVA divadlo, které se uskuteční v zámecké jízdárně. Milostný příběh barového klavíristy a jeho dvou osudových žen. Hrají Zlata Adamovská, Petr Štěpánek, Vilém Udatný, Jana Stryková/Lucie Štěpánková.


Rok poté
KDY: 20. září, v 16.30 hodin
KDE: zámecké konírny a nádvoří, Moravské Budějovice
ZA KOLIK: vstup volný
Vernisáž výstavy fotografií M. Budějovice dříve a dnes a křest stejnojmenného kalendáře. Od 17 hodin program na zámeckém nádvoří. Vystoupí (J)Elita Band a Like-It. Občerstvení zajištěno.


Noc sokoloven v Oříškách
KDY: 20. září, v 17 hodin
KDE: hřiště za sokolovnou, Okříšky
ZA KOLIK: vstup volný
Na programu od 17 hodin hry pro děti, šmejdění v sokolovně, opékání špekáčků, večerní promítání pohádky. Možnost přespání v sokolovně pro děti od 6 do 15 let.


Závody na kolech a kolečkách
KDY: 21. září, v 15 hodin
KDE: Sokolský stadion, Třebíč
ZA KOLIK: vstup zdarma
TJ Sokol Třebíč pořádá závody na kolech a kolečkách od 15 do 17 hodin. Akce se pořádá v rámci Evropského týdne mobility.


Výstava králíků, holubů a drůbeže
KDY: 21. – 22. září
KDE: chovatelský areál, Dukovany
ZA KOLIK: vstup volný
ZO Českého svazu chovatelů Dukovany pořádá místní výstavu králíků, holubů a drůbeže v novém chovatelském areálu (vedle jezdeckého klubu). Pro veřejnost je výstava otevřena v sobotu od 13 do 18 hodin, v neděli od 8 do 16 hodin.  Soutěž o ceny, občerstvení, nákup chovných zvířat.


Výlov rybníka
KDY: 21. září, v 9 hodin
KDE: rybník, Dešov
ZA KOLIK: vstup volný
Obec Dědice pořádá v sobotu již tradiční výlov rybníka.  Začátek akce od 9 hodin, prodej živých ryb od cca 10.30 hodin. Občerstvení zajištěno.


Běh městem Hrotovice
KDY: 21. září, v 9 hodin
KDE: náměstí 8. května, Hrotovice
ZA KOLIK: startovné registrace na www.behhrotovice.cz
VI. ročník sportovně kulturní akce pro celé rodiny.  Od 9.15 hodin dětské běhy, ve 12 hodin běh na 2,5 km a hlavní běh na 10 km za doprovodu Josefa Zimofčáka. Je připravený bohatý doprovodný program včetně občerstvení.


Sokol Open
KDY: 21. září, v 10 hodin
KDE: sokolovna, Moravské Budějovice
ZA KOLIK: vstup volný
Tradiční zahájení nové sezóny na nádvoří sokolovny spojené s oslavou 130. výročí založení moravskobudějovického Sokola. Od 10 do 13 hodin je připraven program pro děti i dospělé, turnaje, soutěže a skákací hrad. Od 13 hodin se bude v kinosále promítat film pro děti.


29. Zámecký koncert
KDY: 21. září, v 17 hodin
KDE: zámecká knihovna, Náměšť nad Oslavou
ZA KOLIK: 300 korun
Tradičním vyvrcholením hudební sezóny na zámku v Náměšti nad Oslavou bude 29. Zámecký koncert. Účinkují Kristýna Vylíčilová – soprán a Jaroslav Rouček – clarina a soubor Collegium Marianum.


Michal je kvítko
KDY: 22. září, v 17 hodin
KDE: divadlo Pasáž, Třebíč
ZA KOLIK: 190 korun
Dětské představení Michala Nesvadby. Velká zábava, soutěže a aktivní účast dětí. Michal bez ohledu na počasí i roční období dokáže, že během představení rozkvete celé jeviště.


Ovčí den na Chaloupkách
KDY: 22. září, od 10 do 16 hodin
KDE: středisko Chaloupky, Kněžice
ZA KOLIK: vstupné děti 50 korun, dospělí 70 korun
Ovčí den na Chaloupkách nabídne kromě obvyklých a očekávaných disciplín, jako je pasení, nahánění s pomocí pasteveckého psa, stříhání ovcí, zpracování mléka i vlny a mnoho aktivit zcela netradičních.


Jedovské stráně 2019
KDY: 22. září, v 9 hodin
KDE: Jedov, Náměšť nad Oslavou
ZA KOLIK: vstup volný
Veteran Enduro – motokros klub v AČR Náměšť nad Oslavou a DDM Radost pořádají Jedovské stráně Motokros – O putovní pohár. Trénink v 9 hodin, start závodu v 12.30 hodin.