Dva Slováci a jeden Čech ve věku mezi pětačtyřiceti a padesáti lety se tohoto trestného činu podle obžaloby dopustili na začátku června v meziříčské ubytovně.

Dívka byla v té době podle svých slov silně opilá. Jeden z obžalovaných vypověděl, že ženu na ubytovnu přivedl v neděli ráno jeho známý Vincenc Výtisk. Přišel za mnou Vincenc, prý jestli si chci užít, tak ať jdu do pokoje,“ popsal Josef Knap ze Slovenska, který je ženatý amá čtyři děti. Do pokoje poté přišel také Josef Šalamon. „Knap mi řekl, že Venca přivedl nějakou k… Byl jsem zvědavý, a šel se tam proto podívat. Dívka ležela nahá na posteli. Přikryl jsem ji peřinou, ale ona se pohnula a peřinu shodila. Z jejích pohybů mi přišlo, že to chce,“ vypověděl Slovák Josef Šalamon, který je stejně jako Josef Knap ženatý a má dvě děti. I on s poškozenou souložil.

„Přestal jsem, když začala říkat dost. Uvědomil jsem si, že dělám něco špatného, a nechal jsem toho. Opravdu toho velmi lituji, nemělo se to stát,“ zpytoval před soudem svědomí Josef Šalamon.

Vincenc Výtisk, který opilou dívku donutil podle obžaloby k orálnímu styku, odmítl při jednání vypovídat.

Poškozená se k soudu dostavila ve velmi špatném psychickém stavu. „Ten večer jsem hodně pila, byla jsem s kamarády na diskotéce. Vůbec nevím, jak jsem se dostala na ubytovnu. Když jsem se tam ráno probudila, vůbec jsem netušila, kde jsem a co tam dělám,“ vyprávěla s pláčem znásilněná dívka.

Za trestný čin znásilnění hrozí obžalovaným dva až osm let vězení. Vincenc Výtisk za pokus o znásilnění již v minulosti „seděl“, je považován za zvlášť nebezpečného a jeho případný trest se může zvýšit až o třetinu.