VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

19.7.2018

Kriminalita na Vysočině i nadále klesá

Vysočina – Opět pokles. Kriminalita v kraji se meziročně snížila o dalších pět procent. Více než polovinu z 2 805 případů se již podařilo objasnit.

18.7.2018

Rodina přišla během požáru o střechu nad hlavou. Teď jim pomáhá celá ves

Bílý Kámen – Tříčlenné rodině z Bílého Kamene na Jihlavsku, které během minulého týdne vyhořel dům, chce vedení obce dát finanční dar a navíc uspořádat i finanční sbírku. Plameny během požáru napáchaly škodu za pět milionů korun. Dům bude muset jít k zemi.

17.7.2018

Hoch utekl jen na pár hodin

Jemnice – Policisté v Jemnici vypátrali třináctiletého chlapce, který utekl ze zařízení pro mládež. Hledání trvalo jen několik hodin.

16.7.2018

Sedli za volant opilí a křižovali noční ulice. Teď si dají pauzu

Třebíč – Dva pořádně opilé řidiče odhalili policisté při nočních kontrolách v Třebíči v neděli 15. července.

AKTUALIZOVÁNO
14.7.2018

Vláček v zábavním centru srazil dítě

Zvole - K tragické události museli v sobotu odpoledne vyjíždět policisté a zdravotníci do areálu zábavního centra v obci Zvole. Před půl čtvrtou odpoledne tam došlo ke střetu dítěte s vláčkem určeným pro přepravu osob. Srážka skončila tragicky, dítě zraněním podlehlo.

12.7.2018

Při pádu do strže u Glorietu přišel o život uherskobrodský děkan

Uherský Brod, Sedlec - Do smutku se v úterý 10. července zahalil Uherský Brod. Od rána se totiž městem začala šířit zpráva o tom, že tamní děkan Josef Pelc není mezi živými.

12.7.2018

Na půdě za krovem byla ukrytá krabice se střelivem

Náměšťsko - Na půdě jednoho z domů na Náměšťsku se našla ukrytá munice. Narazili na ní lidé při opravě střechy rodinného domu. Krabice, ve které ležely necelé dvě desítky nábojů, byla ukrytá mezi krovem a střešní krytinou.

11.7.2018

V jihlavském bytě loupil zloděj. Ukradl šperky a peníze

Jihlava – Jihlavští policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který začátkem července vykradl jeden jihlavský byt v Březinově ulici.

11.7.2018

VIDEO: Výlet se změnil v tragédii. Pád ze skály u Glorietu muž nepřežil

Sedlec - Tragická událost se stala poblíž vyhlídky Gloriet u řeky Oslavy, po pádu ze skály tam zemřel muž. "V úterý 10. července přijali policisté po osmé hodině ráno oznámení o pohřešování muže v katastru obce Sedlec. Muž byl v lokalitě nad údolím řeky Oslavy se svými známými, kterým se v místech vyhlídky u objektu Gloriet ztratil," uvedla třebíčská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

10.7.2018

Srážka cyklistů skončila zraněním

Radešín, Bobrůvka – Zraněním skončila srážka cyklistů, k níž došlo v neděli odpoledne na Novoměstsku. Pětadvacetiletý jezdec na horském kole tam jel ve směru od Bobrůvky k Radešínu, přičemž před ním jela ještě cyklistka a cyklista, oba na horských kolech.

10.7.2018

V Bílém Kameni vyhořel rodinný dům s garáží. Nikomu se nic nestalo

Bílý Kámen – V obci Bílý Kámen na Jihlavsku hořel v brzkých ranních hodinách v úterý 10. července rodinný dům s garáží. S plameny tam bojovaly čtyři hasičské jednotky. Škodu hasiči vyčíslili na pět milionů korun.

10.7.2018

U Okřešic a Benetic se našla válečná munice

Třebíč - Země vydala další válečnou munici. Tříštivý dělostřelecký granát z první světové války ležel na pozemku u rodinného domu v Beneticích. Našli ho tam v sobotu 7. července při provádění výkopových prací. „Pyrotechnik munici zajistil a odvezl k provedení odborné likvidace,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

9.7.2018

Měl přes tři promile, s kolem nechtěně zaparkoval v křoví a skončil v nemocnici

Jaroměřice nad Rokytnou - K havárii cyklisty došlo v Jaroměřicích v sobotu 7. července. „Před devátou hodinou večer jel čtyřicetiletý muž na jízdním kole po silnici v ulici Dobrovského. Nezvládl řízení, vyjel na vyvýšený obrubník a havaroval v křovinách," uvedla třebíčská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

9.7.2018

Borovinský most mohl mít další oběť

Třebíč - Teprve pětadvacetiletý muž z Třebíče chtěl ukončit svůj život skokem z mostu. Strážníci městské policie mu v jeho úmyslu zabránili.

8.7.2018

Opilý mladík se válel po zemi na náměstí, putoval na záchytku

Žďár nad Sázavou – Opilého mladého muže, kterého následně eskortovali do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění, zajistili ve čtvrtek 5. července žďárští policisté.

8.7.2018

Policisté pátrají po pachateli, který u polikliniky odřel zaparkované auto

Třebíč - Třebíčtí policisté prověřují poškození osobního automobilu, ke kterému došlo ve středu 4. července v ulici Vltavínská v Třebíči.

7.7.2018

Tragická událost: Mladá žena bez známek života ležela na silnici u Otína

Jihlavsko - K tragické události došlo v noci na sobotu na Jihlavsku.

7.7.2018

Požár pole v sousedství jaderné elektrárny ji neohrozil

Dukovany - Požár pole vypukl u dukovanské elektrárny v pátek 6. července v podvečer. K jeho likvidaci byli povolání hasiči z elektrárny se dvěma požárními vozy, kteří na místo dorazili za dvě minuty jako první. Společně s dalšími pěti jednotkami z okolních obcí Dukovany, Rouchovany, Mohelno a Hrotovice se oheň, který se blížil k přilehlému borovému lesu, podařilo lokalizovat.

6.7.2018

Někdo je "prásknul", jak po vysvědčení popíjejí za hotelem

Třebíč - Městští policisté v Třebíči dostali v pátek 29. června večer informaci o tom, že na Karlově náměstí za hotelem na jeho spodní straně se nachází popíjející skupina lidí.

6.7.2018

Ležel v Pražské úplně namol, skončil na záchytce v Jihlavě

Třebíč - Před několika dny museli třebíčští městští policisté zasáhnout v Pražské ulici, kde ležel na chodníku muž. Strážníci na místě zjistili, že jde o 61letého obyvatele Sadova.

6.7.2018

Vozili se v nákupním košíku. Zaznamenaly to kamery

Třebíč - Nevyplácí se podceňovat více než tři desítky městských kamer v Třebíči. Obsluha kamerového systému je totiž dost všímavá.

6.7.2018

Opět hořelo pole, podle vyšetřovatele to někdo udělal úmyslně

Kracovice - U Starče, přesněji u Kracovic, hořelo ve čtvrtek 5. července pole na ploše asi 50 krát 30 metrů. Požár byl ohlášený deset minut před 15. hodinou. Profesionálním hasičům z Třebíče a dobrovolným hasičům ze Starče se podařilo dostat plameny pod kontrolu za půl hodiny.

5.7.2018

Objevil se první požár ve spojitosti se žněmi, škoda je 25 tisíc

Jaroměřice nad Rokytnou - Celkem tři jednotky hasičů vyjížděly ve středu 4. července do Jaroměřic k požáru pole, který vznikl při žních. Od jiskry z kombajnu tam lehly popelem dva hektary obilí a plameny se rozšířily i na tři hektary strniště.

AKTUALIZOVÁNO
4.7.2018

U Kožichovic boural kamion, dodávka a dvě auta

Kožichovice - Hrozivě vypadající havárie se stala v úterý 3. července u Kožichovic. Hodinu po poledni tam do sebe narazila čtyři auta. Hasiči museli dva účastníky nehody vyprošťovat.

4.7.2018

Dělník zůstal uvězněný pod kolem lesního stroje

Horní Vilémovice – K neštěstí došlo v úterý 3. července okolo 14. hodiny v lese v katastru Horních Vilémovic. Na zhruba třicetiletého dělníka při pracích ve svahu najel kolem lesní stroj a muž pod ním zůstal zaklíněný. Na místo vyjela sanitka záchranky a hasiči. Lékař na místě zjistil, že bude nutné přivolat i záchranářský vrtulník.

4.7.2018

Více než 400 tisíc korun žádá po městu žena, která si ublížila na chodníku

Třebíč – Je sice parné léto, ale na třebíčské radnici se v těchto dnech zabývají případem, který má hodně co do činění se zimou. Jedna z obyvatelek Třebíče v únoru roku 2017 uklouzla na chodníku tak nešťastně, že si zlomila ruku nadvakrát – v zápěstí i v předloktí. Jakmile se vyléčila, rozhodla se, že to nenechá jen tak a že bude chtít odškodné – po městě, které zodpovídá za zimní údržbu. Oslovila advokáta i soudního znalce a věci se daly do pohybu.

4.7.2018

Opilce museli strážníci odvézt na záchytku, naměřili mu skoro pět promile

Žďár nad Sázavou – Na jihlavskou záchytku nakonec putoval opilec, ke kterému lidé volali žďárské strážníky v neděli 1. července. „Oznámili nám, že u řeky v ulici Strojírenská leží nějaký muž, údajně s lahví rumu nebo jiného alkoholu v ruce,‟ přiblížil Luboš Skřivánek, zástupce vedoucího žďárské městské policie.

3.7.2018

OBRAZEM: Strážníci zajistili zraněnou poštolku i zatoulanou kozu

Moravské Budějovice – Čas od času městští policisté v Budějovicích řeší případy, které se týkají zvířat. Náhodný kolemjdoucí si ve středu 27. června všiml, že v korytě říčky Rokytky leží evidentně zraněné mládě dravého ptáka.

3.7.2018

Červencové svátky jsou zkouškou pro řidiče. Očekává se více nehod

Vysočina – Ucpané silnice, kolony, sváteční řidiči a v neposlední řadě také drobné, ale i vážnější dopravní nehody. I to s sebou přináší začátek letních prázdnin.

2.7.2018

Kopáče vyděsil ruský granát

Březník – Policisté vyjížděli v sobotu 30. června po jedenácté hodině dopoledne do Březníku k nálezu podezřelého předmětu. Zjistili, že při výkopových pracích byl na zahradě rodinného domu nalezen granát.

1.7.2018

Vzduch se stává nebezpečným, leteckých nehod přibývá

Vysočina – Měla to být atrakce pro svatebčany a málem z toho byla tragédie. V osadě Klokočovská Lhotka nedaleko obce Klokočov na Havlíčkobrodsku se v pátek odpoledne zřítilo malé letadlo.

29.6.2018

Úředníci si vyzkoušeli požár na radnici

Třebíč - Evakuace zaměstnanců kvůli požáru ve vestibulu budovy se cvičně ve čtvrtek 28. června ve 13 hodin odehrála na radnici na Karlově náměstí v Třebíči. Nácvik evakuace se na radnici uskutečnil po pěti letech.

29.6.2018

Uzavírka úseku na trase Jemnice - Budějovice se opět odkládá

Jackov (Moravské Budějovice) – A je to tu opět. Už podruhé se odkládá úplná uzavírka průtahu Jackovem, který leží na silnici II/152, tedy na spojnici Moravských Budějovic a Jemnice.

29.6.2018

Na stodolu spadlo malé letadlo

Havlíčkobrodsko - Malé letadlo spadlo v pátek odpoledne na stodolu u rodinného domu v obci Klokočov na Havlíčkobrodsku.

28.6.2018

Rozsudek v kauze pádu mostu se odkládá

Havlíčkův Brod – V pátek 29. června měl být u Okresního soudu v Havlíčkově Brodě vyhlášen dlouho očekávaný rozsudek v kauze pádu mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku.

26.6.2018

OBRAZEM: V Pelhřimově simulovali dopravní nehodu vlaku

Pelhřimov - Obyvatelům Pelhřimova se včera dopoledne naskytl hrůzostrašný pohled na dopravní nehodu vlaku a osobního automobilu, při níž zemřel jeden člověk. Naštěstí šlo pouze o dopravně preventivní akci, kterou pořádal BESIP.

22.6.2018

Policisté zahajují sérii letních silničních kontrol

Třebíč – Policisté vyhlásili sérii letních silničních kontrol. Dohlédnout chtějí na řidiče i návštěvníky festivalů. Na silnicích by měli být vidět už o nadcházejícím víkendu.

22.6.2018

Bratrovrah z Počátek se bude léčit v Jihlavě

Počátky, Jihlava – Bratrovrah z Počátek na Pelhřimovsku Pavel T., se bude léčit v Psychiatrické nemocnici v Jihlavě. Definitivně o tom tento týden v úterý rozhodl krajský soud v Táboře poté, co nabylo právní moci rozhodnutí téhož soudu z 25. května o tom, že se šestadvacetiletý muž musí podrobit ústavnímu psychiatrickému léčení.

19.6.2018

Při nehodě na Žďársku zemřel motorkář. Zraněním podlehl na místě

Žďársko - K tragické dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na Žďársku. Na silnici první třídy u Radňovic vyhasl život motorkáře, jeho spolujezdkyně skončila v nemocnici.

19.6.2018

Kluk utekl v lednu z ústavu, teď ho lapli v Budějovicích

Moravské Budějovice - Policisté v Moravských Budějovicích vypátrali chlapce, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. V pondělí 18. června nalezli pohřešovaného šestnáctiletého mladíka po druhé hodině odpoledne na autobusovém nádraží v Pražské ulici.

19.6.2018

Svářeči skončili v nemocnici, v šachtě se nadýchali zplodin

Třebíč – Záchranka a hasiči mířili v pondělí 18. června dopoledne do ekotechnického centra Alternátor v třebíčské ulici Tomáše Bati. Před 11. hodinou byli přivoláni k pracovnímu úrazu.

18.6.2018

Nákladní vůz srazil v Třešti cyklistu na elektrokole

Třešť – V neděli 17. června po čtvrté hodině odpolední se v Třešti na křižovatce ulic Malé náměstí a Na Hrázi stala vážná dopravní nehoda.

17.6.2018

Z lesa u Bačkovic zmizelo dřevo

Bačkovice - Nařezané smrkové dřevo ukradl někdo z lesa u Bačkovic na Jemnicku.

15.6.2018

Zloděj vykradl stavební buňku

Čikov – Po zloději, který ze stavební buňky ukradl uskladněný materiál, pátrají policisté.

15.6.2018

Švecovi z Kamenice nad Lipou dostali za týrání zvířat podmínky

Kamenice nad Lipou, Pelhřimov - Manželé Švecovi, kteří v Kamenici nad Lipou chovali v otřesných podmínkách desítky psů, dostali od okresního soudu v Pelhřimově dva roky vězení podmíněně odložené na tři roky a k tomu deset let zákazu chovu psů.

15.6.2018

Opilý cestující měl konflikt s řidičem, policie hledá svědky

Třebíč - Opilý cestující v autobusu městské dopravy měl konflikt s řidičem. Policisté hledají svědky události, kteří by jim průběh incidentu pomohli upřesnit.

11.6.2018

Mladík pil, řídil a boural. Při nehodě se nikdo nezranil

Třešť – V neděli krátce před pátou hodinou ranní vyjížděli policisté k nehodě nedaleko Třeště, havaroval tam mladík za volantem vozu VW Golf.

9.6.2018

Celostátně hledaná žena vzbudila v noci celý Střížov

Třebíč - Neobvyklý příběh zapsali do kolonky vyřešených případů třebíčští policisté. Ve čtvrtek 7. června před jednou hodinou v noci jim telefonovali lidé ze Střížova, že se v obci nachází neznámá žena, která hází kamínky do oken domu a chová se velmi hlučně.

7.6.2018

OBRAZEM: Požár altánu a půdy v Pucově za sebou nechal škodu 250 tisíc korun

Pucov - Altán a půdní prostory domu začaly ve středu v půl osmé večer hořet v Pucově na Třebíčsku. K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů z Náměště nad Oslavou a Velké Bíteše společně s se sbory dobrovolných hasičů z Kralic nad Oslavou a Pucova.

7.6.2018

Muž skočil na o čtrnáct let mladšího muže

Moravské Budějovice - Policisté se zabývají fyzickým napadením, ke kterému došlo v Moravských Budějovicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT