Nejen obyčejné prodloužení karosérie. Divize Volkwagen Užitkové vozy připravila pro druhou verzi osobní verze svého modelu ID.Buzz také řadu inovací.

Vůz si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Například obrovské panoramatické střešní okno, které se bude zatmívat a opětovně zprůhledňovat třeba hlasovým pokynem. Dále také průhledový head-up displej, osvětlené logo na přídi, novou generaci multimediálního systému a schopnost parkovat na dálku pomocí ovládání na mobilním telefonu.

Volkswagen nabídne také velké elektrické kombi
Volkswagen obnovuje ofenzívu: Jaká nová auta chystá pro nejbližší dva roky

Zákazníci budou určitě rádi také za novou verzi trakční baterie, která má kapacitu 85 kWh. K dispozici bude také nový pohonný elektromotor s výkonem až 286 koňských sil. Maximální rychlost tak oproti kratší verzi naroste ze 145 na 160 kilometrů v hodině. Příští rok bude navíc verze GTX, která zvládne zrychlení z nuly na sto během 6,4 sekundy.

I pro sedm lidí

Dojezd v zimě navýší instalované tepelné čerpadlo.

Hlavním přínosem je samozřejmě mimořádný vnitřní prostor, který vznikl zásluhou prodloužení rozvoru o 250 milimetrů. Celkově tak vůz na délku měří 4962 milimetrů. Auto nabídne místo k sezení až pro sedm lidí.

Automobilka Volkswagen odhalila na slavnostní premiéře v Berlíně nový model ID.7.
Volkswagen představil nový elektromobil. ID.7 ujede až 700 km na jedno nabití

Objem zavazadlového prostoru může dosáhnout téměř 2,5 m3.

Evropská premiéra se uskuteční poslední červnový víkend na Volkswagen Bus Festival v Hannoveru. Je to příznačné místo, protože právě tam se ID.Buzz pro všechny trhy vyrábí.

První vozy ID. Buzz budou zákazníkům v Americe předány v roce 2024. Téměř souběžně s uvedením na trh v Severní Americe se ID. Buzz s dlouhým rozvorem začne prodávat také v Evropě.