VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZLATA PTÁČKOVÁ

Zlata Ptáčková / Žďárský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pop gospeloví Good Work zpříjemní lidem léto i na Žďársku

Vysočina, Třebíčsko – Jedna z nejžádanějších pop gospelových hudebních kapel v České republice míří na Žďársko. Zastaví se na třech místech okresu, tím prvním je Velká Bíteš. Zahrají v kostele svatého Jana Křtitele tuto sobotu.

VIDEO: Policisté Speciální jednotky Dukovany zadrželi dealera drog

Vysočina – Další úlovek z drogového podsvětí skončil v policejní síti. Policisté Speciální jednotky Dukovany zadrželi koncem minulého týdne dealera drog a zajistili desítky gramů pervitinu.

Děti si užijí svátek. Třeba v zoo s papoušky a dravci

Vysočina - Děti dnes mají svůj den. Oslavy na Vysočině nabídnou zábavu, soutěže, sport, ale i poučení. Některé oslavy na počest dětí jsou již dnes, vše vyvrcholí o víkendu.

Vysočina opět zoranžověla, vítězství slaví sociální demokraté

Vysočina – Sociální demokraté jsou vítězi voleb v Kraji Vysočina. ČSSD získala 23,01 procenta hlasů a zopakovala tak volební prvenství z řádných voleb v roce 2010.

Pro odlesnění skal Žďárských vrchů je v anketě většina lidí

Vysočina - Odkrýt, či neodkrýt některé skalní dominanty Žďárských vrchů? Většina hlasujících v internetové anketě na stránkách Správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy je pro.

Do šrotu putuje méně aut, lidé nemají peníze na nová

Vysočina – Na vrakovištích končí v posledních letech méně aut. Podle jejich provozovatelů za to může hospodářská krize.

Pololetní vysvědčení ztrácí význam, tvrdí Jaroslav Ptáček

Vysočina - V polovině školního roku jen slovní hodnocení, vysvědčení by žáci základních škol dostávali až na konci června. Oficiální debata o případné změně v českém školství ještě ani nezačala, a již rozděluje oslovené pedagogy na Žďársku.

Žďárské běžecké trasy chtějí radní spojit s Novoměstskem

Žďár nad Sázavou - Lyžařská superoblast v podobě propojení stávajících žďárských běžeckých tratí s těmi novoměstskými a potažmo bystřickými to je vize radnice ve Žďáře nad Sázavou pro zimní sezonu 2013/2014.

Telefonní budky jsou na vymření

Vysočina - „Kdy jsem naposledy volal z telefonní budky? Tak to si už vůbec nepamatuji," odpověděl na dotaz Radim Novotný ze Žďáru. A nebyl sám. Najít člověka, který využívá veřejných telefonních automatů, je těžké.

Starostové chystají společný postup proti kamionům

Vysočina - Dostat kamiony ze svých obcí chtějí starostové sídel v blízkosti krajské silnice II/602, která spojuje Jihlavu s Brnem. Společný postup prodiskutují začátkem měsíce října ve Velkém Meziříčí.

Dočasné náhradní rodiče hledá kraj pomocí kampaně

Vysočina - Větší šanci vyrůstat v rodinném prostředí, byť dočasném náhradním, chce dát Kraj Vysočina dětem, které nemohou trávit čas se svými biologickými rodiči. Například z důvodu hospitalizace zákonných zástupců nebo pobytu ve vězení.

Výživné dluží 
stále více rodičů

Vysočina Rodičů, kteří neplatí na své potomky výživné, v Kraji Vysočina přibývá. Zatímco v roce 2010 neplnilo podle dostupných policejních statistik svoji vyživovací povinnost na 444 osob, v loňském roce o 88 lidí více. Tedy 532 osob.

V Horáckém muzeu bude Igráček

Vysočina – Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě obsadí koncem června osmicentimetrové plastové figurky Igráčka včetně členů jeho rodiny.

V Meziříčí vyřizují povolení na výstavbu Lidlu

Vysořina - Nová pracovní místa i nákupní příležitost nebo odlehčení parkování v centru Velkého Meziříčí měl obyvatelům druhého největšího města žďárského okresu přinést záměr investora, jihlavské firmy FMV invest. Prodejna potravin Lidl v bývalém areálu firmy Svit ale stále nestojí.

Záchranu kočky ze stromu si zaplaťte, navrhují hasiči

Vysočina - Už se vám to stalo? Zabouchli jste si dveře od bytu, přivolali hasiče, ti vám je otevřeli a zase odjeli. Podobný scénář, při kterém nešlo o bezprostřední ohrožení života osob, by mohl mít napříště jeden úkon navíc. Provedenou práci uhradíte.

Lidé na Vysočině vydělávají méně než v jiných krajích

Vysočina - „Ve Žďáře nad Sázavou jsem jako automechanik vydělával kolem třinácti tisíc korun čistého měsíčně. V Praze beru něco přes jednadvacet tisíc. A i když nyní žiji místo v bytě 2 + 1 v garsonce, rozhodnutí změnit trvalé bydliště nelituji," řekl sedmadvacetiletý Jiří Dobrovolný. Do hlavního města přesídlil kvůli lépe placené pracovní příležitosti před rokem.

Benzin je drahý, tankujeme méně, říkají řidiči ve Žďáře

Vysočina - Autem se snažím jezdit pouze v nutných případech, a když tankuji, vybírám si pumpu, kde nabízejí lacinější pohonné hmoty, shodlo se sedmnáct ze třiceti náhodně Deníkem oslovených řidičů u čerpacích stanic ve Žďáře nad Sázavou.

Uzavírka části dálničního mostu začne v sobotu

Vysočina - Rekonstrukce pravé poloviny dálničního mostu Vysočina nad Velkým Meziříčím je na spadnutí. Uzavírka části přemostění mezi 143,9 až 144,5 kilometrem začne již tuto sobotu. Řidiči musí počítat s omezeními.

Vleky na Žďársku stále jedou, lidé si zalyžují i příští týden

Vysočina – I přes oblevu v minulém týdnu se v řadě ski areálů na Žďársku stále lyžuje a lyžovat bude i o nadcházejícím víkendu. Sezona je horší, či totožná jako ta loňská, shodují se provozovatelé středisek a pomalu plánují poslední rozloučení se zimou na svazích – tradiční karnevaly.

Turisté zůstávají v kraji déle

Vysočina - Kraj Vysočina je jedním z mála regionů v České republice, kde se podle statistik zvyšují čísla přenocování turistů. Stávající trend by měl pokračovat v nadcházejícím měsících i díky velkým sportovním událostem, které budou pořádány v Novém Městě na Moravě.

Kraj stále hledá vhodné místo pro spalovnu odpadů

Vysočina - Do pěti let by ve Žďáře nad Sázavou mohla začít fungovat první spalovna směsného komunálního odpadu na Vysočině. Současný areál teplárny Žďas je podle úředníků z Kraje Vysočina jedním ze dvou potencionálních míst výstavby takovéhoto zařízení v regionu.

Kostel rozezní housle Jaroslava Svěceného

Vysočina – Jeden z předních českých houslových virtuosů a uznávaný znalec historie houslí a významných houslařů sedmnáctého až dvacátého století opět zavítá na Žďársko.

Pozor na klíšťata, teď jsou nejaktivnější

Vysočina – Klíšťata jsou právě teď nejaktivnější. Vyplývá to z předpovědi, kterou vždy koncem týdne vydává Český hydrometeorologický ústav ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem.

Žije díky Wintonovi, nacistům odpustil

Vysočina – Prvního srpnového dne roku 1939 jel tehdy osmiletý Tomáš Graumann s matkou do Prahy. U sebe měl dva kufry s oblečením, na zádech batoh s jídlem a na krku cedulku s pořadovým číslem 652.

Příjmení si mění nejčastěji ženy po rozvodu

Vysočina – Změnit si jméno či příjmení není problém. Stačí si zajít na matriku příslušnou podle místa trvalého bydliště.

Škod z přírodní živlů přibylo

Vysočina – Zaměstnanci České pojišťovny se na Vysočině od začátku roku zabývali 2109 pojistnými událostmi. Vyplynulo se ze statistik, které si zmiňovaná finanční instituce nechala v uplynulých týdnech vypracovat.

Lidé sepsali petici proti kamerám na přehradě

Vysočina – Další kamerový systém by měl sledovat kroky lidí. Tentokráte nikoliv v městských ulicích a na náměstích, nýbrž na hrázi vodního díla Vír.

Placení pokut se lze vyhnout. Stačí zdržovat

Vysočina – Řeší se váš dopravní přestupek na městském úřadě ve správním řízení? Pak zdržujte. Můžete mít štěstí a právě váš případ bude promlčen. Stačí k tomu 365 dní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT