VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Štěpánka Saadouni / Havlíčkobrodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nově narozených dětí na Vysočině přibývá

Vysočina – Nově narozených dětí na Vysočině v loňském roce opět přibývá a potvrzují to i statistiky jednotlivých porodnic v krajských nemocnicích.

Chlapeček z babyboxu se jmenuje Jiří, po krajském hejtmanovi

Vysočina – V pondělí 29. května se v 16.57 otevřela dvířka babyboxu v Havlíčkově Brodě a v místnosti stálé služby novorozeneckého oddělení signalizace oznámila odložené děťátko.

Vesnicím na Vysočině hrozí uzavření stovek prodejen

Vysočina – Novela zákona o významné tržní síle, kterou schválila vláda, má chránit drobné dodavatele před zvůlí nadnárodních obchodních řetězců.

Obecní úřady se mění v pošty. Lidé si služby pochvalují

Vysočina - Během deseti let má z mapy České republiky zmizet dva a půl tisíce poboček České pošty. Jejich současný počet se totiž sníží o téměř tři čtvrtiny. Nahradit je mají takzvané Pošty Partner, které budou provozovat obce nebo třeba vlastníci místních prodejen potravin.

Plán s volební kalkulačkou v Chotěboři skončil fiaskem

Chotěboř – Aby se voliči v Chotěboři při výběru kandidátů v nadcházejících komunálních volbách nemuseli spoléhat pouze na volební programy jednotlivých kandidujících subjektů a koalic, pokusil se Tomáš Dostálek z Chotěboře připravit ve spolupráci s občanským sdružením KohoVolit.eu takzvanou volební kalkulačku.

Ceny medu zřejmě stoupnou

Vysočina – Letošní rok byl pro včelaře jeden z nejhorších, konstatuje zkušený včelař Jiří Chalupa. Studené jaro a hned následující sucho bude mít vliv jak na množství medu, jeho kvalitu i na výslednou prodejní cenu.

Dlouhá zima a suché léto opět zvednou ceny mléka

Vysočina – České mléčné výrobky jsou kvalitní a plně obstojí ve srovnání se zahraničním trhem. Nicméně spotřebitelé se musejí smířit  s tím, že do budoucna cena mléka stále poroste.

Chladno a déšť mohou přivolat na zahrady slimáky a plísně

Vysočina – Tvrdit, že kvůli chladnu a vydatným dešťům nebude letos na polích a zahradách žádná úroda, je předčasné.

Podvodníci v Chotěboři vymámili z důchodců statisíce

Vysočina – Prosím, nepřišly mi sociální dávky. Pomozte, nemám za co koupit dětem jídlo, děti stůňou, nemáme na léky.

Co do přežití pacientů, je brodská onkologie na předním místě

Havlíčkův Brod - Ročně je hospitalizováno na onkologickém oddělení havlíčkobrodské nemocnice 750 až 800 pacientů.

Knižní veletrh nabídne novinky i osvědčené stálice

Havlíčkův Brod – Knihy 
a sny, to je hlavní motto letošního v pořadí již dvaadvacátého ročníku Podzimního knižního veletrhu, který se bude konat už za měsíc 
v Kulturním domě Ostrov.

Obchodníci bědují: Vietnamské večerky nás ničí

Vysočina - Podle předsedy představenstva COOP Vladimíra Stehna by vláda měla zavést pro všechny malé podnikatele registrační pokladny.

Pozůstalých, kteří žádají pohřeb na splátky, přibývá

Vysočina - Obřadní síň nabízí svoje služby už celých třicet let, v provozu je téměř denně.

Ženy hubnou, vítězí přírodní produkty

Vysočina - Zázračný prášek na snížení váhy neexistuje, varuje lékařka Sylvie Špitálníková.

Dávají handicapovaným novou šanci

Vysočina - Do Jižní i Severní Ameriky, do arabského světa, ale i do Číny a zemí bývalého Sovětského svazu. Všude tam putují korálky z havlíčkobrodské chráněné dílny, která je součástí firmy Medium International z Mostu.

Čekání na zákroky se prodlužuje

Vysočina – Kvůli vyčerpaným limitům se ve veřejných nemocnicích značně prodlužuje čekací doba na zákrok, pacienti proto raději míří na kliniky do Brna.

Mléčné kvóty padnou, říká ministr zemědělství Bendl

Vysočina – Mléčné kvóty by měly po roce 2015 padnout. Ministerstvo zemědělství nemá finanční zdroje, aby klesající cenu mléka dotovalo, ani nástroje, se kterými by vstupovalo na trh a provádělo regulace dovozů ze zahraničí,intervence ze strany státu by mohly situaci jen zhoršit.

Postižené děti přijdou o asistenty

Vysočina – Handicapovaným dětem na Havlíčkobrodsku se  ztíží přístup ke vzdělání mezi zdravými spolužáky. Řady nezaměstnaných se zřejmě brzy rozrostou o specializované asistenty pedagogů.

Záchranáři: ministerstvo na nás zapomnělo

Vysočina – Podpořili ministra, on na ně zapomněl. Také lékaři záchranné služby kraje Vysočina podrželi ministra zdravotnictví Leoše Hegera v době krize, kdy lékaři z nemocnic hrozili odchodem, a nyní se ale cítí ošizeni.

Absolventi škol jsou bez zaměstnání

Vysočina – Více než tři stovky absolventů eviduje v současné době Úřad práce v Havlíčkově Brodě. Největší problémy s umístěním mají absolventi manažerských oborů, naopak velká poptávka je po strojařích, vyučených zámečnících nebo instalatérech.

Předjaří je nejlepší k očkování proti encefalitidě

Vysočina – Právě nyní je nejvhodnější doba k preventivnímu očkování proti klíšťové encefalitidě. Upozornila na to lékařka Alena Dvořáková z jihlavské Krajské hygienické stanice v Jihlavě.

Vyhlídkový let skončil dvojnásobnou tragedií

Sobíňov /AKTUALIZOVÁNO O FOTO/ - Tragickou smrtí dvou pasažérů skončil v sobotu kolem deváté ráno soukromý vyhlíkový let malého letadla typu Zlín rok výroby 2004 u obce Sobíňov na Ždírecku.

Senátor Schwarz: Jsem pro diskriminaci kuřáků

Vysočina/ Praha - Nekuřák by měl mít výhody proti kuřákům, lékař by měl mít možnost odmítnout léčit kuřáka, který odmítá přestat.

Mladí komunisté protestovali za Polednovou

Havlíčkobrodsko - Vlajkami se srpem a kladivem a portrétem revolucionáře Che Guevary se „vyzbrojil“ komunistický dorost, který se rozhodl v den smutného výročí zavraždění političky Milady Horákové protestovat před věznicí ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kde si odpykává trest někdejší prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová.

Rallye skončila smrtí závodníka

Havlíčkobrodsko - Tragicky skončila amatérská Rallye Posázaví a sice dopravní nehodou, která se v sobotu stala na Havlíčkobrodsku u obce Okrouhlička.

U pediatrů se neplatí: děti to proto občas zneužívají

Vysočina - Od dubna platí novela, která ruší vybírání poplatků u pacientů mladších 18 let.

Ženy za volanty sanitek uvidíte jen na Vysočině

Vysočina/Jihlava - Jako jediná v republice se Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina rozhodla dát v rámci svého interního adaptačního procesu stejné šance ženám jako mužům a zaměstnat je nejen jako profesionální záchranářky, ale také řidičky sanitek.

První hospic v kraji bude stát v Havlíčkově Brodě

Vysočina - Prvním městem vkraji, kde bude vprovozu zařízení oficiálně pečující o umírající pacienty se stane Havlíčkův Brod.

Lékaři: Ministr odchází, poplatky by měly zůstat

Vysočina - Aktuální změna na postu ministra zdravotnictví, kdy odstupujícího Tomáše Julínka nahradí 23. ledna jeho stranická kolegyně a senátorka Daniela Filipiová, je praktickým lékařům na Havlíčkobrodsku vcelku lhostejná. Přesto se domnívají, že by regulační poplatky měly, i po Julínkově odchodu, zůstat.

Šíma: Mongolští dělníci jsou zneužíváni k otrocké práci

Havlíčkův Brod - Mongolský dělník spáchal sebevraždu. Ocitl se v cizí zemi, jejíž jazyk neznal, bez práce a bez finančních prostředků. Nakonec skončil mezi bezdomovci. Dobrovolný odchod ze života se mu v dané chvíli zdál jako jediné řešení.

Záchranka z Vysočiny bude mít tablet systém jako první v republice

Vysočina - Péči o pacienta má Zdravotnické záchranné službě kraje Vysočina už brzy usnadnit speciální počítačový systém tabletů, kterým se tato záchranka bude chlubit jako první v republice.

František Švihlík: Četnické Vánoce byly snad nejkrásnější

Jitkov - „Je-li člověk sám nemá myslím s tím jak bude trávit Vánoce velké problémy,“ říká herec František Švihlík, kterého si současní diváci pamatují hlavně jako fotografa Čendu, jednoho z hlavních hrdinů oblíbeného seriálu Četnické humoresky.

VIDEO: Co dělat, aby se vánoční svátky nezměnily v horor

Vysočina - Místo štědrovečerní večeře výjezd na pohotovost, dny volna proležené v posteli v bolestech s prášky a hořkým čajem. Svátky klidu, na které se mnozí z nás těší a horečně připravují, se během okamžiku mohou změnit v horor. Jak se podobných konců vyvarovat, radí ředitel zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Lukáš Kettner.

Mongolové nám berou práci, vykřikovali neonacisté

Havlíčkův Brod - /AKTUALIZOVÁNO/ Stop Mongolům! Sklárny zkrachovaly, Mongolové nám berou práci! Urážkami a spálením mongolské státní vlajky přivítalo asi patnáct maskovaných neonacistů účastníky slavnostního zahájení akce Žijeme v jednom městě.

Lidé nad padesát let mají potíž najít práci

Vysočina -Zájem zaměstnavatelů o uchazeče starší padesáti let je nízký, i když to otevřeně nepřiznají. O to víc se pak odmítnutí cítí poníženi.

Rakovina jí vzala dceru, druhým radí, jak s ní bojovat

Havlíčkův Brod - Myslíme si, že nám se to stát nemůže. Když ta chvíle přijde, ptáme se, proč zrovna my. Přitom by stačilo tak málo: Začít se o své zdraví zajímat včas. Když to paní Jana říká, má slzy v očích. Rakovina prsu ji nedávno připravila o dceru. Zůstaly po ní dvě malé děti.

Na Vysočině se sektám příliš nedaří

Vysočina - Smutnou výsadou patřící spíš do velkých měst je podle katolického faráře Zdeňka Kubeše z Přibyslavi existence různých sekt a sdružení skrývajících se pod hlavičkou duchovních společenství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT