VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STANISLAV JELÍNEK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zemědělci očekávají dobrou úrodu

Vysočina – Zemědělci mají důvod k radosti. Když je do úzkých zatlačilo suché jaro, a naopak místy v polích stojící voda vytvořila mapy holých míst, nevěřili, že se plodiny vzpamatují.

Přes včerejší déšť chybí polím a lesům stále vláha

Jihlavsko – Sucho trápí farmáře, lesníky, zahrádkáře i sadaře. Houby nerostou.

Zelená úsporám skončila a vzala obcím peníze

Vysočina – Představitelé samospráv od měst po vesničky byli po vyhlášení programu Zelená úsporám nadšení, že zateplí a opraví školy, domovy důchodců a obecní budovy a pak už jen budou šetřit na výdajích za vytápění. Jenže ministerští úředníci program zastavili.

České vepřové je na domácím trhu vzácné

Vysočina – Zákazníci nakupují v super a hypermarketech vepřové maso ze zemí Evropské unie a domácí chovy prasat se dramaticky snižují.

Brtnický zámek otevře prohlídkovou trasu

Brtnice – Po dvaceti letech chátrání a tahanic o vlastnictví brtnického zámku je památka letos za poslední roky v nejlepší kondici. Kastelán Tomáš Hartman s pomocníkem Petrem Veselým a brigádníky dali objekt do pořádku tak, že oproti předpokladům budou už v červnu veřejnosti zpřístupněny zajištěné prostory.

Ve dvou obcích si po devíti měsících zopakují hlasování

Vysočina – Po říjnových volbách do zastupitelstev obcí někde samosprávy nefungují a na obyvatele čeká nový termín, kdy dají hlas svým favoritům. Po Brtničce, kde občané šli k urnám volit zastupitele začátkem dubna, čekají nové volby v termínu 2. července na Věžnici a Zbinohy.

Trasa Třebíč Jihlava: Skončila objížďka u Brtnice

Brtnice – Téměř denně jezdí z Jihlavy do Třebíče podnikatel Josef Blažek. V pátek odpoledne poprvé od loňského září neodbočil při zpáteční cestě u čerpací stanice za Brtnicí na úzkou klikatou objížďku.

Počasí dál ničí farmářům na Vysočině úrodu

Vysočina – Zemědělci mají jasno, že po nevydařených žních klepou na dveře další problémy.

Policejní pes našel ztraceného houbaře

Stonařov – Příbuzní seniora, který se vypravil s rodinou na houby do lesa u Stonařova na Jihlavsku, oznámili policii po pátečním poledni, že se jim starý pán ztratil. Rodina jej marně hledala po lesích téměř dvě hodiny a neozval se ani mobilním telefonem.

Brtnický zámek dostává pořádnou údržbu

Brtnice, Třebíč – Na prahu očistné kúry stojí historický a architektonický skvost jihlavského regionu, brtnický zámek. První novodobý kastelán zámku Tomáš Hartman přirovnal střechu a okapové rýny k arboretu, kde se daří dřevinám.

Řidiče trápí objížďka u Příseky

Brtnice – Krátce po otevření nového úseku silnice Jihlava – Třebíč z Brtnice do Zašovic řidiči lomí rukama nad novou objízdnou trasou. Na opačném konci Brtnice teď auta sjíždějí nebo najíždějí na krátkou objížďku, před Přísekou navazující na hlavní silnici do Jihlavy.

Správa chystá nový průzkum úložišť i na Třebíčsku

Vysočina – Územním celkům v užším výběru vytipovaným jako možné lokality pro výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu vláda nabídla v těchto dnech kompenzaci geologického průzkumu kolem deseti milionů korun ročně.

Otevře se část silnice mezi Jihlavou a Třebíčí

Vysočina - Silničáři otevřou v pondělí do provozu dokončenou část hlavního silničního tahu Jihlava – Třebíč v úseku z Brtnice do Zašovic.

Zpěv šamana z Asie otevřel Prázdniny v Telči

Telč - Sedmadvacátý ročník Prázdnin v Telči otevřel v pátek večer hrdelním zpěvem a nepochopitelnými obřady opravdový šaman z pustin kolem Tuvy, ztracené ve stepích při mongolské hranici.

Řidiči si vychutnají jízdu bez objížděk

Brtnice - Řidiči denně projíždějící trasu po silnici I/405 mezi Jihlavou a Třebíčí se na podzim s radostí rozloučí s objížďkou přes Kněžice nebo s ještě komplikovanějšími zajížďkami.

Rokštejn se změnil ve vzácnou památku

Brtnice- Stavbaři pracují na obnově unikátní stavby sedm let. Po staletích asi příští rok ožije kulturními programy.

Policie nasadí při protestu posily s vrtulníkem

Vysočina - Po jarní blokádě silnic těžkou technikou chystají zemědělci na pondělí důraznější protest. Důvod? Chtějí zachránit mléčný skot před vybitím kvůli likvidačním výkupním cenám mléka.

Špičkoví ekonomové v Třešti rokovali o světové krizi

Třešť - Mezinárodní konference ekonomických kapacit planety Země pokračovala i ve čtvrtek v Třešti příspěvky špičkových ekonomů a profesorské elity prestižních vysokých škol jako Harvard, Yale, Cambridge, Kiel a dalších.

Policisté varují před e-mailovými podvodníky

Vysočina - Policisté řeší sérii případů, kdy podvodníci pomocí nejrůznějších lstí okrádají občany o peníze. Často k tomu využívají internet a e–mailovou poštu.

Pravoslavní na Tři krále oslaví Štědrý den

Vysočina - Vánoce jako nejkrásnější svátky v roce připomínají většině lidí už jen dárky a občas vzpomínka na čas hojnosti od štědrovečerní tabule po pečenou husu na Štěpána.

Mladí mohou studovat v Egyptě či na Islandu

Jihlava - Zda po střední škole studovat na Islandu či v Egyptě, jak získat stipendium na zahraničních studiích, výměnný pobyt k zdokonalení jazyků či další možnosti, radil v pátek Krajský veletrh mezinárodních příležitostí.

OBRAZEM: Koupat se přišlo sto dvacet naháčů

Jihlava - Historicky první koupání bez plavek s názvem Naturistický Helouvín 2008 navštívilo v sobotu večer ve Vodním Ráji Jihlava na 120 naháčů, z toho kolem 30 žen a dívek.

Dva nebezpeční muži ukradli bezmála dva miliony korun

Jihlava/ České Budějovice - Speciální zásahová jednotka policie z Českých Budějovic sledovala za pomocí vrtulníku koncem uplynulého týdne muže z Olomouce, cestujícího ve stříbrném automobilu Mercedes na Vysočinu.

Hrad Rokštejn čeká brzy nová sláva

Brtnice - Unikátní památka, hrad Rokštejn u Přímělkova, se po několika letech asanačních prací mění z rozpadajícího se shluku kamenných zdí v atraktivní turistické lákadlo.

FOTO: Nepozornost vybírala krutou daň

Zhoř - /AKTUALIZOVÁNO/ Jeden vyhaslý život a pět zraněných v nemocnici to je bilance sobotní srážky osobních vozů na křižovatce silnice mezi Jamným a Zhoří na Polensku.

Ministerstvo pro venkov podle Čunka hned tak nebude

Větrný Jeníkov - První kroky ke sloučení ministerstva pro místní rozvoj s ministerstvem zemědělství páteční jednání vládních špiček a zemědělských odborníků kolem KDU-ČSL neudělalo.

FOTO: Stometrový komín se poroučel k zemi

Jihlava - Tlumená exploze poslala dnes v poledne k zemi druhý nejvyšší komín v kraji, stometrovou dominantu Bedřichova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT