VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUDĚK MAHEL

Luděk Mahel / Třebíčský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pestrobarevný maturitní ples nabídl i spartakiádu. Podívejte se

Třebíč – Nádherné večerní róby, promenáda po červeném koberci, perfektně secvičené vystoupení. Tak by se dal v kostce shrnout páteční stužkovací ples třídy 8.G třebíčského gymnázia.

Stavby století jsou vystavené na třebíčské radnici

Třebíč - Stavby století jsou k vidění ve vestibulu a v prvním patře radnice na Karlově náměstí. Na celkem 23 panelech mohou návštěvníci vidět významné stavby století v Třebíči a dalších obcích a městech Vysočiny. Pět panelů je věnováno stavbám století celé republiky. Výstava potrvá do 30. listopadu.

OBRAZEM: Kuchařem roku je letos Centrální jídelna v Třebíči

Třebíč - Nejlepším kuchařem roku ve společném stravování se stala Centrální jídelna v Třebíči. Uspěla v soutěži vyhlášené Asociací kuchařů a cukrářů ČR.

Den boje za svobodu a demokracii si někde připomenou už v pátek

Třebíčsko - Den boje za svobodu a demokracii si v Moravských Budějovicích připomenou už v pátek 16. listopadu. V 17.00 lampionový průvod vyrazí od supermarketu na náměstí Míru, následovat bude proslov starosty města u Památníku věčné slávy a písně Karla Kryla v podání Radka Smetany. Večer završí ohňostroj.

Odpůrci jaderného úložiště vysadí symbolicky 17. listopadu lípu

Boňov - Jako symbol odporu proti potenciální výstavbě úložiště v regionu vysadí v sobotu 17. listopadu u Boňova lípu. Zároveň tím chtějí připomenout stoleté výročí vzniku republiky.

Nově zvolení zastupitelé se sejdou ke své první schůzi

Třebíč – Nově zvolení zastupitelé města se sejdou ke své první schůzi v úterý 20. listopadu. Stěžejním bodem programu bude volba starosty a místostarostů.

Třebíčská nemocnice pořídila speciální lůžko pro těžce obézní pacienty

Třebíč - Nemocnice Třebíč pořídila speciální lůžko, které je určeno pro těžce obézní pacienty až do 454 kg. Současně lze rozšířit ložnou plochu až na 140 x 220 cm. Lůžko je dodáno i s váhou do 522 kg a elektrickým pohonem, takže transport pacienta zajistí pouze jeden člověk.

Zdeněk Šplíchal vystavuje v Malovaném domě

Třebíč - Návštěvníci Galerie Malovaný dům mají možnost shlédnout výstavu maleb, kreseb a objektů Zdeňka Šplíchala s názvem Vědomí ne)Skutečnosti.

Povodně se Třebíči nevyhýbaly ani v dávné historii

Třebíč -Povodně, které Třebíč postihly v roce 1985 a 2006, má řada místních lidí stále v paměti. Velké povodně ale postihly město i v dřívějších dobách a vždy bylo třeba na ně adekvátním způsobem reagovat.

Stužkovací ples je událost. Podívejte se, jakou má atmosféru

Třebíč - Stužkovací ples je pro maturanty událost. Třídy se předhánějí, která předvede to nejlepší půlnoční překvapení, a několik týdnů předem nacvičují předtančení.

Lipová alej v Kralicích nad Oslavou soutěží o titul Alej roku

Kralice nad Oslavou – Lipová alej v Kralicích nad Oslavou má šanci získat titul Alej roku. V osmém ročníku ankety bojuje 92 kandidátek z celé republiky. Na Vysočině je nominováno 12 alejí. Zda zvítězí právě jedna z nich rozhodnou lidé hlasováním do 4. ledna 2019. Vítěznou alej vyhlásí Arnika v lednu příštího roku a na jaře k ní umístí pamětní ceduli.

Přestavba sokolovny je u ledu. Stavební firmy nemají zájem

Náměšť nad Oslavou – Náměšťská radnice marně hledá stavební firmu na přestavbu sokolovny. Z budovy postavené v roce 1925 má vzniknout moderní kulturní a společensko-sportovní centrum. Ani do opakovaného kola výběrového řízení na dodavatele stavby se ale nikdo nepřihlásil.

OBRAZEM: Pozoruhodné přibyslavické kostely mají nové střechy

Přibyslavice – Kostel v Přibyslavicích má novou střechu. Přesnější by bylo říct kostely, protože u sebe tam stojí starobylý raně románský kostelík sv. Anny a pozdně barokní monumentální chrám Narození Panny Marie. Kostel je významným moravským poutním místem.

Škola vydává knihu rodinných příběhů z válečných let

Třebíč – Když se nezeptáš nyní, nebudeš se mít koho zeptat, řekli žákům na Základní škole Benešova v Třebíči. Školáci dostali za úkol ptát se babiček a dědečků a zaznamenat rodinné vzpomínky na léta 1914 – 1918. Výsledkem je stejnojmenná publikace, kterou škola právě vydává ve vlastním nakladatelství Bene.

Radnice plánuje automatickou regulaci svítidel veřejného osvětlení

Třebíč – Třebíčská radnice chce spustit automatickou regulaci svítidel veřejného osvětlení. V novém režimu by měly lampy začít fungovat od února příštího roku na Masarykově náměstí.

Stížnost na volby v Třebíči krajský soud zamítl

Třebíč – Krajský soud v Brně zamítl stížnost na průběh voleb v Třebíči. Usnesení soud vydal ve středu 8. listopadu odpoledne.

Studenti si pletou prezidenty. Stavební škola to pomáhá změnit

Třebíč – Někteří čeští středoškoláci považují na slovenského prezidenta Roberta Fica. A mezi slovenskými studenty se najdou tací, pro které je českým prezidentem Andrej Babiš. Ukázala to anketa, kterou mezi českými a slovenskými studenty provedli pedagogové Střední školy stavební v Třebíči.

Do Hevlína vyrazí zvláštní vlak

Jemnice – Zvláštní vlak do Hevlína vypraví Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě. Chce tím podpořit zájem o trať Hrušovany nad Jevišovkou – Hevlín, kde od roku 2010 nejezdí vlaky.

Ve hře o úložiště zůstanou čtyři lokality. Karty jsou zatím neodkryté

Vysočina – Správa úložišť radioaktívních odpadů pokračuje ve výzkumech vytipovaných lokalit i přes protesty obcí.

Auta do sebe narážela jak biliárové koule. Lidé stihli uskočit

Třebíč – Tři další auta včetně policejního vozu naboural devatenáctiletý řidič na silnici za Pocoucovem. Jednoho člověk zranil, další stačili uskočit.

Rokytnice nad Rokytnou se brání erozi výsadbou stromů a keřů

Rokytnice nad Rokytnou - Obyvatelé městysu v mikroregionu Podhůří Mařenky na Třebíčsku se dohodli na postupné výsadbě podél polních cest, která má prospět životnímu prostředí a zmírnit větrnou erozi půdy.

Ve věku 106 let zemřela Emma Benalová, dcera rodáka z Okříšek

Okříšky - Ve věku 106 let zemřela v Nebrasce paní Emma Benalová, dcera okříšského rodáka, který emigroval koncem 19. století do Ameriky.

Okříšky budou mít už jen jednoho místostarostu

Okříšky – Starostou Okříšek zůstává Zdeněk Ryšavý (ČSSD). Potvrdilo to ustavující zasedání zastupitelstva.

Zaparkované auto na sídlišti někdo poškrábal

Třebíč - Třebíčští policisté hledají člověka, který poškodil automobil zaparkovaný na sídlišti v ulici Okružní v Třebíči.

Večer bude plný vzpomínek na Miroslava Horníčka

Třebíč - Večer vzpomínek na velmistra humoru Miroslava Horníčka připravilo Městské kulturní středisko v Třebíči. Uskuteční se ve středu 7. listopadu od 19 hodin v Národním domě a o své vzpomínky se podělí Horníčkův dlouholetý kolega Richard Pogoda.

Nízký stav vody v přehradě odkryl zatopená místa

Stropešín – Dalešická přehrada je nyní ještě přitažlivější, než obvykle. Ze dvou důvodů. Podzim zbarvil její stráně do zlatova, nízká hladina navíc umožňuje vstoupit na místa, která jindy bývají zatopená.

Seniorakademie dává lekce sebeobrany i první pomoci

Třebíč – Čelit nástrahám moderní společnosti se učí třebíčští senioři. V takzvané Seniorakademii dostávají lekce z finanční a počítačové gramotnosti, absolvují kurz první pomoci i sebeobrany.

Běh noční Třebíčí se v sobotu koná už popáté

Třebíč – Běh noční Třebíči se v sobotu 3. listopadu uskuteční už popáté.

Energetici ukončili odstávku čtvrtého dukovanského bloku

Dukovany - Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany ukončili odstávku čtvrtého výrobního bloku. V provozu jsou tak všechny čtyři bloky. Štěpná reakce byla na čtvrtém bloku obnovena v úterý a pátek začal vyrábět elektrickou energii. Plného výkonu by měl blok dosáhnout v průběhu příštího týdne.

Muzeum otevírá depozitář seniorům. Zve je na speciální prohlídky

Třebíč – Muzeum oznámilo novinku. Zpřístupní svůj depozitář seniorům. Vždy jednou do měsíce muzejníci seniorům představí jednotlivé sbírky, které jsou v depozitáři uložené.

Superjackpot padl. Sázející z Třebíčska vyhrál 23 milionů korun

Třebíč - Po několika týdnech padla ve Sportce opět hlavní výhra, tentokrát ve výši 23 milionů korun. „Výherní tiket byl podán na prodejním místě Sazky v okolí Třebíče. V tomto roce se díky hrám Sazky stalo milionářem už 213 sázejících,“ oznámil mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Na Komenského náměstí vzniká chytré parkoviště

Třebíč - Na Komenského náměstí v Třebíči řidiči nezaparkují. Vzniká tam takzvaně chytré parkoviště. Pod každé parkovací místo budou nainstalovány senzory, které umožní detekci vozidel na parkovacích stáních.

Policisté zachránili život školákovi, který se pokusil o sebevraždu

Třebíč - Dva policisté z obvodního oddělení v Třebíči obdrželi ocenění za záchranu života. Podpraporčíka Filipa Treteru a praporčíka Miroslava Špačka vyznamenal krajský policejní ředitel Miloš Trojánek Skleněnou plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Společně s vedoucím územního odboru Petrem Tomáškem jim poděkoval za projevení osobní statečnosti a duchapřítomnosti při záchraně života nezletilého chlapce.

Folkoví Stráníci míří do Třebíče

Třebíč - Zpívání se Stráníky je název koncertu, který se uskuteční v sobotu 3. listopadu v útulném sálku Divadelního studia Ampulka v ulici Kpt. Jaroše v Třebíči.

Výstavu a ochutnávku brambor připravili v Lukově

Lukov – Výstavu a ochutnávku brambor pořádají o víkendu pěstitelé a zahrádkáři v Lukově.

Třebíčští otužilci přivezli medaile ze závodu na otevřené vodě

Třebíč – Třebíčští otužilci zazářili v závodě v zimním plavání na otevřené vodě, který je součástí mistrovství republiky. Klub ledních medvědů Třebíč vyslal do závodu devět plavců. Absolvovali tratě od 250 do 750 metrů.

Knihkupectví opět nabízejí román o Třebíči

Třebíč - Hned čtyři sudičky mělo nové vydání románu o Třebíči a okolí Žena z roku 1899. Kniha v původní verzi vyšla na jaře tohoto roku ve vlastním nákladu autora Milana Krčmáře.

V Kožichovicích napekli na oslavu republiky moučníky se státní vlajkou

Kožichovice – Sto let republiky si připomněli i v Kožichovicích, rodišti zakladatele alpského lyžování Matyáše Žďárského. V sobotu 27. října v podvečer se obyvatelé obce sešli u místního hřbitova, kde společnými silami zasadili český národní strom, lípu.

Ze stodoly zloděj ukradl štěpkovač

Přešovice - Stodolu v Přešovicích navštívil zloděj. Odcizil nabíječku akumulátorů a štěpkovač dřeva.

Cenu města Třebíče převzal publicista Pavel Navrkal

Třebíč – Cenu města Třebíče převzal u příležitosti státního svátku 28. října publicista a třebíčský rodák Pavel Navrkal. „Velmi si ceny vážím. Zavazuje mne k napsání dalších knih,“ řekl při slavnostním ceremoniálu během oslav stého výročí republiky v Třebíči.

Třebíč se seřadila do oslavného průvodu. Podívejte se

Třebíč – Oslavy stého výročí republiky nezastavil v Třebíči ani déšť. Centrem města prošel sáhodlouhý průvod s hudbou, ve kterém se seřadili sokolové, junáci a členové mnoha dalších místních organizací.

Muž se zbraní v ruce vyděsil lidi v třebíčské ulici

Třebíč – Opilý muž se zbraní v ruce vyděsil místní lidi v třebíčské ulici U Kuchyňky. Přivolali policii. 

Vysazení lípy přispěje k rekordu

Martínkov – Lípu jako symbol státnosti vysadí u příležitosti stého výročí vzniku samostatné republiky v Martínkově. Stane se tak v sobotu 27. října v 17.30 hodin.

Nehoda dodávky u Bohušic se obešla bez zranění

Bohušice - U Bohušic na Třebíčsku ve středu po patnácté hodině havarovala dodávka. Vůz skončil v příkopu.

Loňská rekordní návštěvnost elektráren je pokořena už nyní

Dukovany – Vodní a jaderná elektrárna patří k nejvyhledávanějším cílům turistů na Vysočině. Potvrzují to nejnovější čísla.

Třebíčsko oslaví 100 let republiky na zámku i náměstích

Třebíčsko - V Moravských Budějovicích se hlavní program odehraje na náměstí i v zámeckých konírnách, v Jemnici oslaví zároveň významné výročí tamní hudební školy, na zámku v Náměšti si mohou návštěvníci naposledy připomenout tamní významné návštěvy z období první republiky, v Jaroměřicích zasadí u autobusového nádraží lípu a Okříškami projde lampionový průvod.

Masaryk a videomapping. Třebíč oslaví výročí republiky ve velkém

Třebíč - Velké a rozsahem nebývalé oslavy stého výročí republiky připravili v Třebíči. Potrvají tři dny.

Výstava o zrodu republiky představuje dobové dokumenty

Třebíč - Ať žije republika! To je název výstavy, která v Třebíči představuje dobové písemnosti a kroniky škol. Návštěvníci si mohou také přečíst znění mnoha vyhlášek i prvního zákona Československa a prohlédnout část věnovanou legionáři Emilu Rolínkovi z Třebíče. Výstava bude ve výstavní síni Předzámčí přístupná do 6. ledna 2019.

Až vykvetou tulipány, připomenou založení Československa

Moravské Budějovice – „V ekotýmu Základní školy TGM v Moravských Budějovicích jsme přemýšleli, jak oslavit sto let Československa a zapojit do akce všechny žáky školy,“ řekla Deníku učitelka Jana Hanáková.

Finance bude v Třebíči kontrolovat Pavel Pacal, investice Miloš Hrůza

Třebíč – Budoucí radní si v Třebíči už mezi sebe rozdělili kompetence. Nový starosta města Pavel Pacal (Pro Třebíč) bude řídit odbor kanceláře vedení města a tiskové oddělení, dále bude mít pod kontrolou městské finance, rozvoj města včetně územního plánování, incoming a školství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT