VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUDĚK MAHEL

Luděk Mahel / Třebíčský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Židovské čtvrti sluší lidé, nikoli auta. Podívejte se

Třebíč - Mimořádně bez aut zato se zástupy procházejících lidí byly o víkendu uličky židovské čtvrti v Třebíči. Konala se tam každoroční akce nazvaná Oživené Židovské město, která jindy poklidnou čtvrť dokáže probudit k životu.

Rekordman Jaromír Čejka oslaví osmdesátiny s píšťalkou na hřišti

Třebíčsko - Rekordman mezi fotbalovými rozhodčími Jaromír Čejka bude mít zanedlouho osmdesátiny. Oslaví je, jak jinak, než sportem. Bude pískat fotbalové utkání mezi Hrotovicemi a Myslibořicemi. Bude to jeho bezmála 6500 utkání.

Energetici v Dukovanech po kontrole spustili čtvrtý blok

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany energetici spustili čtvrtý výrobní blok. Ukončili tak krátkodobou odstávku, kterou si vynutila kontrola jednoho z šesti cirkulačních čerpadel. V elektrárně jsou nyní v provozu všechny čtyři bloky.

Víkend přinese také divadelní představení na koupališti

Třebíčsko - Je tu víkend a s ním i tipy Deníku na dobré a zábavné prožití volných chvil.

O víkendu bude pro auta uzavřená židovská čtvrť

Třebíč - Po dobu konání festivalu Oživené židovské město bude do části Zámostí zakázán vjezd všem vozidlům. Zároveň tam nebudou moci auta ani parkovat. Informoval o tom radniční odbor dopravy a komunálních služeb.

Na půdě za krovem byla ukrytá krabice se střelivem

Náměšťsko - Na půdě jednoho z domů na Náměšťsku se našla ukrytá munice. Narazili na ní lidé při opravě střechy rodinného domu. Krabice, ve které ležely necelé dvě desítky nábojů, byla ukrytá mezi krovem a střešní krytinou.

Stop odpadu. Novinkou Folkových prázdnin jsou omyvatelné kelímky

Náměšť nad Oslavou - Stop plastovému odpadu vyhlásili pořadatelé Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou. Pro návštěvníky festivalu nechali vyrobit omyvatelné kelímky, do kterých si budou moci nápoje nechávat natočit opakovaně.

U Okřešic a Benetic se našla válečná munice

Třebíč - Země vydala další válečnou munici. Tříštivý dělostřelecký granát z první světové války ležel na pozemku u rodinného domu v Beneticích. Našli ho tam v sobotu 7. července při provádění výkopových prací. „Pyrotechnik munici zajistil a odvezl k provedení odborné likvidace,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Umělecká škola otevírá třídu pro seniory. Naučí je hrát a zpívat

Třebíč - Základní umělecká škola v Třebíči (ZUŠ) otevře od října 2018 Akademii umění a kultury pro seniory. Jedná se o tříleté studium v hudebním, tanečním nebo výtvarném oboru a je určeno pro seniory od 60 let výše, kteří mají trvalé bydliště na území města Třebíče. Lektory Akademie budou kvalifikovaní a zkušení pedagogové ZUŠ.

Heraltické lesy jsou pod dohledem, lesníci se bojí kůrovce

Třebíč - Odbor životního prostředí vydal důrazné upozornění všem vlastníkům lesů na Heralticku a v širším okolí. V tamních rozsáhlých lesích se nachází prameniště kvalitní pitné vody a lesní porost je pro množství vody v prameništi podstatný.

Borovinský most mohl mít další oběť

Třebíč - Teprve pětadvacetiletý muž z Třebíče chtěl ukončit svůj život skokem z mostu. Strážníci městské policie mu v jeho úmyslu zabránili.

Města a obce mohou žádat o peníze na podzimní výsadbu

Třebíčsko - Do konce července mohou obce a města žádat o grant na výsadbu zeleně v městské zástavbě i volné přírodě. Maximální výše příspěvku je 150 tisíc korun.

DOPORUČUJEME: 24 hodin otevřených dveří Jaderné elektrárny Dukovany

Dukovany - Dveře dukovanské elektrárny zůstanou návštěvníkům otevřené celých 24 hodin. Během speciálních exkurzí návštěvníci uvidí nové interaktivní modely, největší mlžnou komoru u nás, navštíví kryt, prohlédnou si výbavu tamních profesionálních hasičů a v autobuse projedou celý areál elektrárny. Jedna exkurze trvá 75 minut a začínat bude vždy v každou půlhodinu jak v pátek 13.července, tak v sobotu 14. července, vždy od 9 do 21 hodin.

Úředníci si vyzkoušeli požár na radnici

Třebíč - Evakuace zaměstnanců kvůli požáru ve vestibulu budovy se cvičně ve čtvrtek 28. června ve 13 hodin odehrála na radnici na Karlově náměstí v Třebíči. Nácvik evakuace se na radnici uskutečnil po pěti letech.

Ne vždy je nutné k obtížnému hmyzu volat hasiče

Třebíč - Činnost hasičů se postupně začíná rozrůstat o zásahy u likvidace obtížného nebo nebezpečného hmyzu. V minulých letech hasiči během letních měsíců zaznamenali i stovky výjezdů k odstranění vosích hnízd a včelích rojů. Ne vždy je ale nutné k likvidaci volat právě hasiče.

Výstava o historii letectví na Třebíčsku je plná příběhů odvážných

Třebíč - Historii letectví na Třebíčsku podrobně mapuje rozsáhlá výstava v konírně třebíčského zámku.

Peníze ze setkání rockových kapel pomohou Jarmile Mijovičové

Třebíč, Stařeč - Hasiči ze Starče mají srdce na pravém místě. Darovali část peněz, které vydělali jako pořadatelé setkání rockových kapel, nemocné Jarmile Mijovičové.

Liščí ocas vybojovali studenti třebíčské průmyslovky

Třebíč - Tým B Střední průmyslové školy Třebíč zvítězil v celorepublikové vědomostní soutěži pro mládež „Co víš o energetice aneb Hra o liščí ocas“, která se ve středu 20. června konala v Národním domě v Třebíči.

Honosné ložnice a významní hosté. Výstava ukáže zámek za první republiky

Náměšť nad Oslavou - Jak vypadal náměšťský zámek za první republiky, ukáže nová výstava. Poprvé ji budou moci zájemci vidět v sobotu 30. června. Součástí výstavy jsou nově instalované pokoje Královského apartmánu a na arkádní chodbě pak velkoformátové fotografie dokumentující život posledních soukromých majitelů z rodu Haugwitz a významné návštěvy, které tato rodina na náměšťském zámku v době první republiky hostila.

Změny v areálu nemocnice se dotknou i zeleně

Třebíč - V souvislosti s výstavbou pavilonu chirurgických oborů a dalšími úpravami areálu třebíčské nemocnici došlo k vykácení několika stromů a odstranění keřů.

Rekonstrukce říčních lázní na Polance pokračuje

Třebíč - Rekonstrukce dřevěné budovy říčních lázní na Polance pokračuje už třetí etapou. „Probíhá odstraňování starých nátěrů dřevěných částí a ty se budou znovu natírat,“ popsala mluvčí města Irini Martakidisová.

Na zámku v Polici je vedle muzea letců i expozice motocyklů

Police - Na zámku v Polici u Jemnice otevřeli v sobotu 23. června další prohlídkovou trasu. K teprve loni otevřenému muzeu československých letců v RAF nově přibyla expozice starých motocyklů.

Na zámku v Polici otevírají expozici historických motorek

Police - Expozici historických motorek v sobotu 23. června otevřou na zámku v Polici u Jemnice. Na zámku je nyní muzeum RAF, letos nově doplněné o síň slávy věnovanou našim letcům. Letectví bude patřit celé sobotní odpoledne.

Policisté zahajují sérii letních silničních kontrol

Třebíč – Policisté vyhlásili sérii letních silničních kontrol. Dohlédnout chtějí na řidiče i návštěvníky festivalů. Na silnicích by měli být vidět už o nadcházejícím víkendu.

Stavba budovy pro magnetickou rezonanci v Třebíči začíná

Třebíč - Stavební změny a úpravy areálu třebíčské nemocnice pokračují. Řemeslníci se aktuálně střídají v prostoru, kde bude umístěna magnetická rezonance. Přístavba bude připravena do listopadu, následovat bude instalace technologií. Do konce roku pak bude zahájen zkušební provoz. První pacienti se dočkají vyšetření v lednu 2019.

Hasiči z Valče slaví 120 let, připravili pestrou podívanou

Valeč - Sbor dobrovolných hasičů ve Valči zaznamenal 120 let, a výročí patřičně oslaví. Na sobotu 23. června hasiči připravili pestrý program.

Energetici dokončili zavážku čerstvého paliva

Dukovany - Na reaktoru prvního výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany právě skončila zavážka čerstvého paliva. Energetici podle plánu vyměnili 84 z celkových 349 kazet za čerstvé. Na bloku dále pokračují plánované servisní a investiční práce. Odstávka začala 11. května a měla by být ukončena na přelomu června a července.

Na některých parkovištích zaplatíte kartou

Třebíč - Na pěti nejvytíženějších parkovištích v Třebíči mohou řidiči zaplatit poplatek za parkování bezkontaktní platební kartou.

V Boňově uctí památku gestapem popravených sousedů

Boňov - Méně známou kapitolu z válečné historie chtějí o víkendu připomenout obyvatelé Boňova na Jaroměřicku. Uspořádali vzpomínkovou akci na místní odbojáře a výsadkáře ze skupiny Spelter. Ukrývali se v roce 1944 v nedaleké hájence Na Ostrých.

S transparenty přišli příznivci i odpůrci jaderné elektrárny

Třebíč - Veřejné jednání ke studii vlivů na životní prostředí pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany se v úterý 19. června uskutečnilo na zimním stadionu v Třebíči. S transparenty přišli na místo jak příznivci dostavby pátého dukovanského bloku, tak odpůrci jaderné energetiky. Kapacita zimního stadionu ale nebyla zdaleka využita. Přišly zhruba dvě stovky lidí včetně zástupců obcí a státní správy.

Z lesa u Bačkovic zmizelo dřevo

Bačkovice - Nařezané smrkové dřevo ukradl někdo z lesa u Bačkovic na Jemnicku.

Jaroměřické referendum je platné, lidé úložiště nechtějí

Jaroměřice nad Rokytnou - Obyvatelé Jaroměřic nad Rokytnou a místních částí v místním referendu nesouhlasili s vybudováním hlubinného úložiště.

Jemnice žila Barchanem. Podívejte se

Jemnice - Jemnice žije Barchanem. Slavnosti, která patří mezi nejstarší v Čechách a na Moravě, se účastní stovky lidí.

Z Vysočiny znělo převážně ano pro účast ČSSD ve vládě

Vysočina – Členové ČSSD schválili účast ve vládě Andreje Babiše tolerované KSČM. Pro účast v koaličním kabinetu se ve vnitrostranickém referendu vyslovilo 58,53 procenta členů, proti bylo 40,2 procenta a 1,27 procenta hlasů bylo neplatných. Největší podporu dostala vládní koalice na Vysočině. I když ne od všech sociálních demokratů.

Opilý cestující měl konflikt s řidičem, policie hledá svědky

Třebíč - Opilý cestující v autobusu městské dopravy měl konflikt s řidičem. Policisté hledají svědky události, kteří by jim průběh incidentu pomohli upřesnit.

Jaroměřice se nesmějí stát „zapomenutou“ lokalitou, říká Petr Andrýsek

Jaroměřice nad Rokytnou - Obce mají i bez referenda řadu možností, jak ovlivnit výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva, zveřejnila v inzertním textu na počátku týdne Správa úložišť jaderného odpadu (SÚRAO). Je to pravda? Jaké jsou zkušenosti spolku SOS Na Skalním, který do procesu výběru lokality pro úložiště vstupuje, se Deník zeptal místopředsedy Petra Andrýska.

Regiony Dukovanska a Horního Jiřetína spojí síly. Chtějí rozhýbat vládu

Třebíčsko – Neprolamovat těžební limity a začít se stavbou nových jaderných bloků. To budou chtít po vládě starostové z Dukovanska a Horního Jiřetína. Spojují síly, aby poukázali na nutnost zachování energetické soběstačnosti České republiky a platnou energetickou koncepci státu. Ta s výstavbou nových jaderných zdrojů i s neprolomením těžebních limitů počítá.

Každý hlas je důležitý. Referendum rozhodne o úložišti

Jaroměřice nad Rokytnou - Každý hlas je důležitý, vyzývá k účasti v místním referendu starosta Jaroměřic nad Rokytnou Jaroslav Soukup. Referendum o hlubinném úložišti vyhořelého jaderného paliva se koná v sobotu 16. června od 9 do 18 hodin.

Nové informační panely ukazují aktuální zpoždění

Třebíč - Na vybraných zastávkách městské autobusové dopravy jsou nové informační panely s technologií LED diod. Zobrazují aktuální zpoždění autobusů městské dopravy. „Tento typ panelů umožňuje dobrou čitelnost i za zhoršených podmínek, jako je mlha nebo ostré slunce,“ sdělila mluvčí města Irini Martakidisová.

Největší mlžnou komoru u nás si mohou lidé vyzkoušet v Dukovanech

Dukovany - Několik unikátních nových exponátů a interaktivních modelů připravilo na letošní hlavní turistickou sezónu infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany. Hlavním z nich je největší mlžná komora ve střední Evropě. Podobně velké jsou v celé Evropě pouze tři. V červnu elektrárna poprvé návštěvníkům zpřístupní také unikátní model výroby a spotřeby elektrické energie u nás.

Veřejné projednání EIA uspořádá ministerstvo na zimním stadionu v Třebíči

Třebíč - Veřejné projednání posuzování vlivů na životní prostředí pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany se bude konat v úterý 19. června od 12 hodin na zimním stadionu v Třebíči. Akci oznámilo Ministerstvo životního prostředí.

Benefiční odpoledne s dechovkou se stalo tradicí, pomůže i letos

Myslibořice - Myslibořická Diakonie ČCE připravila na neděli 17. června již desátý benefiční koncert Odpoledne s dechovkou. Je určen pro všechny klienty střediska, jejich rodiny a milovníky dobré dechové hudby.

VIDEO: Poupata tančí. Muži v ženských šatech baví lidi ve vsi

Martínkov - Muži z Martínkova na sebe v sobotu oblékli ženské šaty. Mnozí si přitom dali náležitě záležet, aby si poprsí vycpali na maximální možnou velikost. A pak vyšli na parket, aby obveselili své sousedy pečlivě secvičeným tanečním vystoupením.

Hasiči v Martínkově slavili, gratulanti přijeli s historickou stříkačkou

Martínkov /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů v Martínkově oslavil v sobotu 9. června 130. výročí založení. Ke gratulantům patřili zejména hasiči z Čebína, kteří do Martínkova přivezli svoji historickou stříkačku z roku 1879. Při cvičném zásahu předvedli, že je dodnes plně funkční.

OBRAZEM: Letní festivaly pokračují, na řadě byl Rokytná fest

Rokytnice nad Rokytnou - Letní festivaly se rozebíhají naplno. Druhý červnový víkend patřil především Rokytná festu. Do ranních hodin duněla elektronická hudba v tanečním stanu, který letos pořadatelé návštěvníkům nabídli poprvé. Na hlavní scéně pak mezi jinými zahrála legendární skupina Tango zpěváka Miroslava Imricha.

OBRAZEM: Puntíky ženám sluší, převedly modelky v retro šatech

Třebíč - Elegantní a slušivé retro šaty s puntíky předvedly modelky ze sdružení Míša & Míša v pátek 8. června večer na nádvoří třebíčského zámku.

Celostátně hledaná žena vzbudila v noci celý Střížov

Třebíč - Neobvyklý příběh zapsali do kolonky vyřešených případů třebíčští policisté. Ve čtvrtek 7. června před jednou hodinou v noci jim telefonovali lidé ze Střížova, že se v obci nachází neznámá žena, která hází kamínky do oken domu a chová se velmi hlučně.

Autoři komiksů podpoří o víkendu Domácí hospic sv. Zdislavy

Třebíč - Na víkendovém festivalu komiksů bude opět vysočinský rodák, přední český výtvarník a tradiční podporovatel Domácího hospice sv. Zdislavy Petr Kopl malovat portréty návštěvníků a výtěžek věnuje hospici.

Mann Hummel slaví 25 let působení v České republice

Nová Ves - Výrobce automobilových filtrů Mann Hummel slaví 25 let úspěšného působení v České republice. Společnost, jejíž centrála sídlí v německém Ludwigsburgu, si výročí připomene řadou aktivit.

Přísnější limity pro ukládání čistírenských kalů pocítí všichni

Třebíč - Cena, kterou platíme za vodné a stočné, není zanedbatelná. Kdo věří, že ji sníží vládní sliby na nižší DPH, se patrně načeká. Naopak další zdražení zřejmě přijde zanedlouho. Do ceny se promítnou přísnější limity pro nakládání s čistírenskými kaly.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT