VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA NOVOTNÁ

Lenka Novotná / Třebíčský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Jakubově posvětí nově opravený ocelový zvon

Jakubov u Moravských Budějovic - Ocelovo-litinový zvon se po opravě dočká v sobotu odpoledne posvěcení. Farář Petr Piler jej požehná při pouti v Jakubově.

Ceny medu letos porostou. Může za to proměnlivé jaro

Třebíčsko - Ceny medu letos porostou. Na tom se shodují včelaři z Třebíčska i jihu Moravy a jiných míst republiky.

Fru Fru zahraje na filmové škole

Třebíč/ Uherské Hradiště – Třebíčská kapela Fru Fru se představí na letošní Letní filmové škole (LFŠ) v Uherském Hradišti. Deníku to potvrdil frontman skupiny Václav Bartoš.

Tipy na víkend: Třebíčsko je plné skvělé muziky

Třebíčsko - Nadcházející víkend bude na Třebíčsku ve znamení hudebních festivalů. V Moravských Budějovicích bude Proti proudu a v Náměšti nad Oslavou začínají Folkové prázdniny.

Dráhy se zbavují majetku

Třebíčsko - Je libo domek, pozemek či sklad? Žádný problém. V nabídce Českých drah (ČD) si vybere každý. Jen na Třebíčsku seznam nepotřebného majetku akciové společnosti čítá třiadvacet položek. Je pravdou, že leckde i s nájemníky nebo jiným věcným břemenem.

Zastávky u silnic v ohrožení. Mají je zachránit ostrůvky

Třebíčsko - Souvislým přechodům na silnicích širších víc než sedm metrů odzvonila evropská norma. Kvůli větší bezpečnosti pro pěší na nich vzniknou ostrůvky. Toto nařízení se netýká jen silnic v obcích a městech, ale i na komunikacích I., II. a III. tříd, na nichž jsou přechody.

Z Náměště do Brna jen autobusem

Třebíčsko - Plánovaná výluka vlaků na trati Zastávka u Brna Náměšť nad Oslavou bude probíhat od 21. července do 3. srpna. To však není jediná.

Podle výsledků průzkumu se názor lidí na úložiště posunul

Třebíčsko - Výsledky průzkumu veřejného mínění ohledně úložiště jaderného odpadu prokázaly, podle SÚRAO, posun v názoru obyvatel ve vytipovaných lokalitách. Jasné ne stále platí pro existenci úložiště v jejich okolí.

Práce za zdí je pro mnohé vězně vítanou příležitostí

Třebíčsko - Když starostka Hlubokého Marie Svobodová sháněla zaměstnance pro obec, kteří by se během léta starali o úklid, sečení trávy, případně pomáhali v obecním lese, nebyl nikdo v dosahu. Lidé na veřejně prospěšné práce ani na veřejnou službu prostě tehdy nebyli.

Žně na Třebíčsku začaly. Úroda bude letos slabší

Třebíčsko - Zatímco na jihu Moravy se kombajny zakously do prvních lánů prořídlých obilných polí před třemi týdny, na Třebíčsku začaly žně minulý týden; netradičně na severozápadě okresu.

Želetavské náměstí ohlídá kamera

Želetava - Pohár trpělivosti přetekl zastupitelům v Želetavě. Rozhodli se zakoupit kameru, která bude monitorovat dění v obci. K tomuto kroku je donutilo jednání neznámého vandala či vandalů, kteří ničí obecní majetek.

Kempy stále lákají. Lidé preferují krátkodobé pobyty

Třebíčsko - Manželé Jelínkovi z Rosic jezdí k rybníku Stejskal u Rouchovan drahně let. V dubnu sbalí doma potřebné věci a na sezonu se přestěhují do obytného karavanu.

OBRAZEM: Rouchováček uspěl na festivalu v Bulharsku

Rouchovany - Celkem čtyři diplomy si z bulharského Obzoru přivezl folklórní soubor Rouchováček. Porota mezinárodního Festivalu umění ocenila malé zpěváky a tanečníky za udržování národních tradic a za choreografii vystoupení.

Moravských vlajek letos opět přibude

Třebíčsko - Už třetím rokem se ve svátek Cyrila a Metoděje objeví na radnicích moravská vlajka. Letos se k akci pořádané Moravskou národní obcí (MNO) přidávají další města a obce. I z míst, která mají k Moravě, co se vzdálenosti týče, poměrně daleko.

Zubní pohotovost se od července změnila

Třebíčsko - Od 1. července platí na Třebíčsku jiný režim zubní pohotovosti. Pacienti už pomoc v zadním traktu třebíčské nemocnice Gigant o sobotách, nedělích a státních svátcích nenajdou.

Grasel fest se koná letos poprvé

Vysočina, Jižní Čechy - Místa a stezky, kterým se na začátku 19. století každý raději vyhnul, budou poprvé pořádat Grasel fest. Na spolupráci se dohodly všechny obce a města na české straně hranic, kterým v minulosti naháněl strach bandita a lupič Jan Jiří Grasel.

Z kanálů se ztrácejí poklopy ve velkém

Třebíčsko – Cestou na obecní úřad čekalo starostu Vícenic Zdeňka Krotkého nemilé překvapení. Hned před budovou zela v silnici černá díra. Místní kanalizace zase přišla o další ochrannou mříž.

V Zárubicích začíná týden plný sportu: OlinPijské hry

Zárubice – Odkaz barona Pierra de Coubertina si vzali k srdci v Zárubicích a letošní program Bláznivého týdne přizpůsobili olympijskému roku a letním hrám v Londýně. Nebyli by to však Zárubičtí, kdyby neměli celou akci tak nějak po zárubicku upravenou. Recese a sranda prostě nebudou chybět ani letos.

Zachránili řidiče, který vjel pod vlak. Gentlemani silnic

Třebíč – Poskytli první pomoc zraněnému řidiči, teď je zdobí titul Gentleman silnic. Řeč je o strojvedoucím Jaroslavu Čaňkovi a vlakvedoucí Lucii Čechové. Při jejich společné službě na železniční trati Znojmo – Okříšky došlo 9. března ke střetu osobního automobilu  s vlakem.

Prázdniny začínají. Na Třebíčsku budou plné festivalů

Třebíč - Prázdniny začínají a spolu s nimi celá řada festivalů a setkání nejen s hudbou, která k létu neodmyslitelně patří. Nabídka letošních přehlídek dává přednost hudbě. A to v takovém spektru, že si vybere opravdu každý. Ale nejen tóny živ je člověk. Dojde i na mluvené slovo.

Silnice se po opravě zvlnila. Nikdo nedokáže říci proč

Vladislav - Malou horskou dráhu připomíná nový povrch silnice ve Vladislavi. Položením koberce se měla uzavřít jedna z etap rekonstrukce kanalizace v městysi. Bezvadně vypadající cesta se ale zvlnila a správce silnice nekvalitní práci reklamuje.

Hluchoněmí přišli krást do věznice v Rapoticích

Rapotice - Čtveřici zlodějů přistihli při krádeži dozorci rapotické věznice. Tři ze zlodějů jsou hluchoněmí. Hlídka čtyřlístek zadržela a odvedla na vrátnici věznice, kde si pachatele převzali policisté z obvodního oddělení v Rosicích.

Do Křibu se běhalo pro radost a sele

Pucov -Povzbuzování všeho druhu se ozývalo v sobotu odpoledne Pucovem. Už po šestadvacáté se tu závodilo v běhu do Křibu.

Old Arcus: Tahle doba je příznivá návratům

Stařeč - Až z Moravských Bránic přijela do Starče kapela Old Arcus. Díky stařečské přehlídce se po dvaceti letech sešlo původní složení. To bylo v loňském roce a muzikanti Arcusu byli překvapeni, jaký ohlas jejich vystoupení mělo. Letos přijeli zase. Tentokrát se stali součástí přehlídky. Nejen o návratech si Deník povídal se Zdeňkou Kölblovou, fanynkou a správkyní webu skupiny.

Hadcová step se od července zvětší na dvojnásobek

Mohelno - Mohelenská hadcová step je teď větší. Až doposud mělo státem zvláště chráněné území rozlohu necelých jednapadesát hektarů. Od 1. července letošního roku bude pod ochranou už 109 hektarů. V minulých dnech podepsal ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) novou vyhlášku o rozšíření území chráněné přírodní rezervace.

Stadion Na Hvězdě bude hostit evropský šampionát

Třebíč - Mistrovství Evropy baseballistů do jednadvaceti let bude hostit třebíčský stadion Na Hvězdě. Rozhodla o tom Konfederace evropského baseballu. Pomyslnou misku vah na stranu třebíčského stadionu převážil loňský šampionát kadetů, jehož organizaci zvládl klub Nuclears na výbornou.

Obecní rozhlas v Okříškách nahradí textovky do mobilů

Okříšky - Místo pravidelného hlášení obecního rozhlasu budou obyvatele Okříšek dostávat informace přímo do svých mobilů. Úřad městyse pošle všem zájemcům, kteří o tuto službu projeví zájem, zprávy prostřednictví SMS.

Znak Babic tvoří zlaté kruhy a břevno

Babice - Dekret o udělení znaku a vlajky převezmou v pondělí 25. června zástupci Babic v Poslanecké sněmovně. „U podvýboru pro heraldiku a vexilologii jsme uspěli se svým návrhem až napodruhé," informoval starosta Babic Miloslav Vecheta.

Štěněti se během několika hodin po narození otočil svět

Třebíč - Trestním oznámením na neznámého pachatele skončila úterní záchrana čerstvě narozených štěňat. Bezbranná zvířata někdo hodil do popelnice. Liga na ochranu zvířat žádá, aby onen člověk neušel trestu.

Kvalitu vody v rybnících na Třebíčsku letos hygienici kontrolovat nebudou

Třebíčsko – Kvalitu vody v přírodních nádržích letos hygienici na Třebíčsku hlídat nebudou. Lidem, kteří dávají přednost rybníkům a zatopeným lomům, nezbývá, než se spolehnout na vlastní úsudek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT