VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA NEDĚLKOVÁ

Jana Nedělková / Žďárský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OD SOUSEDŮ: Vyhlásili další zákaz vstupu do lesů, nyní na Velkomeziříčsku

Vysočina – Další zákaz vstupu do lesů byl vyhlášen odborem životního prostředí Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou. Tentokrát se jedná o lesy v majetku Podstatzkých – Lichtenstein, které se nacházejí převážně na Velkomeziříčsku.

Kvůli teplému podzimu se letošní tah ptáků opozdí

Vysočina – Nezvykle teplý začátek letošního podzimu se projevuje i na chování ptactva. Někteří opeřenci jsou příznivými teplotami dokonce natolik zmatení, že v těchto dnech vyvádějí mláďata.

V Novém Veselí se povedlo vyfotit bílou vlaštovku

Nové Veselí – Po podrobnostech výskytu vlaštovek-albínů v Novém Veselí na Žďársku se nyní pídí ornitologové.

Do felicie se vměstnalo osm lidí, její řidič však boural

Moravec, Jemnice – Nárazem do stromu skončila jízda celkem osmi mladých lidí, kteří se natěsnali do osobního automobilu Škoda Felicia.

Vejce užovek nalezli obyvatelé ve výměníku

Vysočina - Šťastný konec měl nález hadích vajec v bytovém domě v Novém Městě na Moravě. Vylíhlo se z nich osm užovek, které již byly vypuštěny do nového domova u rybníka Babín v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy.

Posedy na Velkobítešsku podřezává neznámý vandal

Vysočina - V okolí Velké Bíteše řádí neznámý vandal, který ničí myslivecké posedy. Poškodit se mu doposud povedlo již třináct těchto zařízení.

Ptáci „batůžky“ s geolokátory zpátky na Žďársko nedonesli

Vysočina – Zklamání čekalo na ornitology při květnových odchytech hýlů rudých v oblasti Meandry řeky Svratky u Milov na Novoměstsku.

Vyhláška vyžene z ulic Žďáru lidi popíjející alkohol

Vysočina - Do boje s popíjením alkoholu na veřejnosti se pustili ve Žďáře nad Sázavou. Jako v prvním městě okresu zde radní schválili novou obecně závaznou vyhlášku. Ta stanovuje místa, kde si lidé nesmějí na ulici dopřávat alkoholické nápoje.

Senoseč je třeba myslivcům oznámit předem

Vysočina - Na většině luk ve žďárském okrese již začaly senoseče. Ty stejně jako každý rok dělají vrásky především myslivcům. Období těchto zemědělských prací je totiž spojeno s tradičně velkým úhynem zvěře pod koly a břity těžké techniky.

Oprava autobusového nádraží vyjde na devět milionů korun

Vysočina - Rekonstrukce a modernizace žďárského autobusového nádraží bude o polovinu levnější, než vedení města původně očekávalo. Důvodem je velký zájem stavebních firem o tuto zakázku.

Žďárská pouť přilákala desítky tisíc návštěvníků

Vysočina – Pouťové veselí, které o víkendu ovládlo celý Žďár, bylo letos ve znamení nízkých teplot.

Lyžařská sezona byla špatná, říkají vlekaři

Vysočina – Lyžařská sezona provozovatele lanovek a vleků na Vysočině nepotěšila. Oproti předešlému roku byla silně podprůměrná. Po úspěšném startu v prosinci přišel v lednu společně s oteplením útlum.

Okradli vás? Pátrejte na úředních deskách

Vysočina – Okradli vás o motorovou pilu, vzduchovku, dalekohled nebo čerpadlo? Ačkoliv jste se s těmito věcmi po několika měsících nebo i letech už definitivně rozloučili, je možné, že na vás ještě někde čekají.

Zloděje zeleniny neodradí ani ostnatý drát

Vysočina – Česnek, kedlubny, jahody, sazenice zelí nebo i půl metráku brambor. To je jen zlomek z toho, co si teď také odnášejí zloději ze žďárských zahrádek.

Vesnicí roku 2010 se stal Vír. Uspělo i Třebíčsko

Žďársko, Třebíčsko – Nejkrásnější vesnicí z celého kraje Vysočina se letos stal Vír na Bystřicku. Obec na břehu řeky Svratky, ve které na ploše 531 hektarů žije zhruba 730 obyvatel, se soutěže zúčastňuje pravidelně již několik let. Ceny sbíraly i obce z Třebíčska.

Děti mají problém, trápí je vztahy

Vysočina – Především se vztahy, a to nejen mezi sebou, ale i k dospělým, mají problémy děti, se kterými se v rámci programů primární prevence setkávají pracovníci žďárského nízkoprahového klubu Spektrum. A ač se v poslední době často hovoří o narůstajícím množství případů šikany na školách, pracovníci Spektra ani žďárské pedagogicko-psychologické poradny výrazný nárůst problémů tohoto druhu nepociťují.

Podnikatelka nechtěně protelefonovala 1,5 milionu

Velké Meziříčí – O bezmála jeden a půl milionu korun přišla během necelých tří dnů podnikatelka Blanka Přibylová, která ve Velkém Meziříčí provozuje menší hotel.

O pohotovost mimo nemocnice klesá zájem

Vysočina - Od počátku příštího roku bude v kraji Vysočina zřejmě o dvě stanice Lékařské služby první pomoci (LSPP) méně.

Výbušniny ze Žďáru zkoumají specialisté

Vysočina - Kilogramy nejrůznějších trhavin, které byly nalezeny při páteční domovní prohlídce v bytě ve žďárské ulici Revoluční, mají v současné době v péči odborníci.

Při dopravní nehodě stačí nahlásit číslo ze samolepky

Vysočina - Malá, světle šedá samolepka s černým popiskem by měla být od 1. srpna na všech železničních přejezdech. V rámci celorepublikové akce má toto opatření pomoci především se snadnou a rychlou identifikací každého železničního přejezdu, což se uplatní zejména při případné dopravní nehodě nebo potížích na přejezdu.

Mrtvou ženu našli na toaletě žďárské polikliniky

Vysočina - Bez cizího zavinění zemřela jednapadesátiletá žena, která byla v pondělí v odpoledních hodinách nalezena na toaletě v budově polikliniky ve Žďáře nad Sázavou.

Zloděj kradl v Meziříčí, pak se chtěl zabít

Velké Meziříčí - Sedmnáctiletý mladík prošel v pátek večer kolem pokladny v meziříčském Penny Marketu, aniž by zaplatil za dva deodoranty Rexona v ceně asi sto korun.

TOP 09 bude mít své krajské sídlo ve Žďáře

Vysočina - Nová politická strana nesoucí název TOP 09 bude mít své sídlo pro kraj Vysočina v centru okresního města. Její kancelář má být zřízena na náměstí Republiky 22 ve Žďáře nad Sázavou.

Hraniční kámen oddělí Čechy a Moravu

Vysočina - Již do konce letošního léta by na Žďársko měla přibýt další originální socha místního sochaře Michala Olšiaka. Nové dílo bude symbolizovat zemskou hranici mezi Čechami a Moravou a tvořit jej bude betonová socha moravské orlice a českého lva.

Nehoda na dálnici si vyžádala osm zraněných

Velká Bíteš - Provoz na 156. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno byl v pátek časně dopoledne omezen, řidiči měli k dispozici pouze levý jízdní pruh. Pět minut před šestou hodinou ranní tam totiž došlo ke střetu nákladního automobilu a dodávky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT