VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA ŘÍHOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Třebíčsko zaplaví nové odpadní kontejnery na kovové obaly

Třebíčsko – Třídění odpadů v domácnostech je kompletní. Kontejnerová stání v obcích na Třebíčsku postupně doplňují nové světle šedé kontejnery určené pro sběr tříděného kovu.

Za 24 hodin se stěhujete, slyšela rodina po zákazu vstupu do vsi

Ohrazenice, Hejnice - Sedláci byli skupinou lidí, na kterých se komunistické vládnutí po druhé světové válce podepsalo nejvíce.

Senioři v Náměšti nad Oslavou mohou využívat vlastní taxi

Náměšť nad Oslavou – Senioři v Náměšti nad Oslavou starší šedesáti pěti let mohou od září využívat novou službu Senior-Taxi. Službu jim nově poskytne místní radnice, která uzavřela roční smlouvu se soukromým dopravcem. Taxi mohou obyvatelé využívat k návštěvě lékaře nebo k vyřízení úředních záležitostí ve městě. Důchodcům tak odpadne starost s dopravováním se v době, kdy jsou jejich rodinní příslušníci v práci a nemohou z ní odejít.

Baziliku během noční prohlídky oživí historické postavy

Třebíč – Každý rok se noční prohlídky na hradech a zámcích těší velké oblibě návštěvníků. Přízeň si drží i poněkud netradiční noční prohlídky v bazilice sv. Prokopa v Třebíči. První kolo prohlídek ve večerních hodinách proběhlo společně se svatoprokopskou poutí, na příští víkend Městské kulturní středisko (MKS) připravilo další dva prohlídkové večery.

Zámek v Polici láká na noční prohlídky a chystá expozici historických motorek

Police – Letošní rok je pro zámek v Polici úspěšný. Poté, co se v polovině června na zámku otevřelo nové muzeum věnované letcům RAF, nyní čeká zámek další akce. Na víkend naplánovalo vedení hrané noční prohlídky. Muzeum i noční prohlídky jsou na zámku oblíbené, za červenec zámek a muzeum navštívilo skoro dvanáct set lidí. Přesto ale vedení neusíná na vavřínech a už připravuje novinky na příští rok.

Ovocná medovina z Horního Újezdu bodovala na výstavě v San Franciscu

Horní Újezd – Když se práce dělá poctivě, lidé to ocení. I tak by se dal popsat příběh Tomáše Vorlíčka, včelaře z Horního Újezdu.

V Martínkově budou o víkendu tradiční krojované hody

Martínkov – Tradiční hody v Martínkově připadají právě na tento víkend. Hodový program je letos opravdu bohatý, program je pro návštěvníky připraven od pátku do neděle. Letos navíc hody slaví polokulaté narozeniny, lidé si budou připomínat třicáté páté výročí hodů.

Jemnický zámecký park se navrátí do středověkých dob

Jemnice – Sedmý ročník Jemnické bitvy, který se uskuteční o víkendu 11. a 12. srpna, i letos láká na bohatý středověký program.

Staré pouliční osvětlení nahradí v Třebíči 400 nových lamp

Třebíč – Letos na podzim se Třebíč dočká výměny nejstarších, nejhůře svítících a nejdražších lamp pouličního osvětlení. Klasické lampy nahradí nové s LED žárovkami. Celkově radnice počítá s výměnou čtyř stovek lamp, což je asi jedna třetina Třebíče. 

Dopravní značení v židovské části by mohly nahradit zmenšeniny

Třebíč – Třebíčská radnice vyjádřila podporu záměru Městské části Prahy 7, která se snaží o zmenšení velikosti dopravního značení na naprosté minimum. Pokud se záměr podaří, došlo by ke změně technických podmínek a do historických center měst a památkových rezervací by bylo možné instalovat ještě menší značky, než tomu bylo doposud.

Stáže oceňují studenti i firmy. Přínos mají pro obě strany

Třebíčsko – Prázdniny. Mnozí si pod nimi představí spoustu volného času, výlety a nicnedělání. To platí spíše u mladších dětí. Pro ty starší a dospívající jsou prázdniny především příležitostí, jak si vydělat nějakou tu korunu na brigádě. Anebo možností najít si stáž ve svém oboru, kterou pak uplatní v budoucnosti. Právě s hledáním stáží pomáhá mladým projekt Cesta pro mladé.

V Martínkově poběží na počest Zátopka, pelášit budou děti i babičky

Martínkov – Již pošesté se tuto sobotu v Martínkově sejdou obdivovatelé Emila Zátopka. Vzpomenou na něj jak jinak než během, kterým se sám Zátopek proslavil, když se mu podařilo zvítězit v roce 1952 na Olympijských hrách v Helsinkách v běhu na pět a deset kilometrů.

V Kamenné budou hledat nejzdatnějšího Kameňáka

Kamenná u Budišova – Již počtrnácté se tuto neděli sejdou obyvatelé Kamenné a okolí na místním koupališti, aby mezi sebou našli nejzdatnějšího Kameňáka při pivním a dětském triatlonu.

Je sucho, šetřete vodou, apeluje radnice na obyvatele

Třebíč – Nedostatek srážek během letošního jara a začátku léta způsobil pokles hladin vodních toků. Některé potoky a řeky na Třebíčsku jsou dokonce vyschlé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení