VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVAN PŘIBÍK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Školy v Třebíči připravily netradiční výuku dějepisu

Třebíč – Učitelé dvou třebíčských základních škol se rozhodli netradičně zprostředkovat svým žákům pochmurná období dějin. O roce 1968 a holocaustu se chlapci a dívky dozví formou aktivní výuky. Výsledkem je kniha a film.

Lidé v Třebíči volají městskou policii častěji

Třebíč – Ze statistik Městské policie Třebíč vyplynulo za loňský rok jedno zajímavé zjištění: Pokud se na ulici děje něco nepěkného, málokdo z občanů se odváží sám zasáhnout. Více a ochotněji než dříve dnes lidé volají ke všemu policisty. Přibylo také přestupků s pitím alkoholu.

Parkovací automaty vydělaly pět milionů

Třebíč – Sumu přes 5,3 milionů korun přinesly městu Třebíč parkovací automaty v loňském roce.

Lidé na Třebíčsku otálejí s výměnou starých řidičáků

Třebíč – Výměna starých řidičských průkazů vázne. Skluz se nevyhnul ani Třebíči. Kartičky zatavené ve fólii a vydané ještě policií by si lidé měli postupně vyměňovat. Ačkoli termín uplynul již ze dvou třetin, přišla si pro nový řidičák zatím jen jedna třetina lidí.

Pravoslavní věřící z Třebíče slavili Štědrý den

Třebíč – Pravoslavní věřící slaví v těchto dnech Vánoce. Včera měli Štědrý den. V třebíčském chrámu svatých Václava a Ludmily na Gorazdově náměstí působí kněz Jurij Biljak.

Sníh v třebíčských ulicích uklízí nezaměstnaní

Třebíč – Na úklid sněhu v Třebíči se vrhli nezaměstnaní. V současnosti je jich asi sto, průběžně se střídají a s košťaty a shrably čistí především centrum města. Na oranžových vestách mají nápis Veřejná služba.

Kvůli nové křižovatce zmizí oblíbená prodejna

Třebíč – Motoristé se letos v Třebíči dočkají nového kruhového objezdu. Rondel zklidní dopravu v křižovatce ulic Táborská, Marie Majerové a Budíkovická. Kvůli stavbě se musí přestěhovat oblíbená prodejna řemeslnických potřeb a sběrný dvůr. Definitivně se „zašpuntuje“ jedno ekologicky cenné údolí.

Sníh a mráz. Takový bude začátek týdne

Třebíčsko – Počasí se o víkendu ukázalo v celé zimní parádě. Pondělí nebude jiné.

Třebíč radikálně omezí peníze na autobusy do vesnic

Třebíčsko – Pro osm obcí na Třebíčsku je dnešek prvním dnem, kdy se musí obejít bez příspěvku na autobusové linky. V roce 2010 dá třebíčská radnice peníze jen těm obcím, jejichž linky využívají obyvatelé Třebíče.

Hasiči otevírali dveře. V Náměšti na náměstí

Náměšť nad Oslavou – Kromě požárů mají hasiči na denním pořádku menší technické zásahy.

Průvod Tří králů v Náměšti je rok od roku větší

Náměšť nad Oslavou /FOTOGALERIE/ – Tradiční průvod Tři králů se uskutečnil v sobotu dopoledne v Náměšti nad Oslavou.

Třináct sypačů udržovalo v noci vozovky Třebíčska

Třebíčsko - Silnice okresu Třebíč zůstávají sjízdné. Podle dispečera správy a údržby silnic jezdilo po celou noc 13 sypačů.

Třebíčští radní zakázali pití alkoholu na Silvestra

Třebíč – S blížícím se Silvestrem a oslavami konce roku se v Třebíči „náhle vynořilo“ jedno nepříjemné téma. Je to městská vyhláška, takzvaná protialkoholová. Protože radnice nijak neomezila pro silvestrovskou noc její platnost, neměli by si lidé na náměstí o půlnoci ani přiťuknout.

Na poplatcích vydělává pouze jediná lékárna

Třebíč – Počátek roku 2009 přinesl lidem jeden dárek – úhradu regulačních poplatků v krajských zdravotnicích zařízeních. Od 1. února nabízí kraj občanům, že za ně zaplatí například částku 30 korun za položku na lékařském receptu. Opatření kraje Vysočina ovlivnilo prakticky všechny lékárny ve městě Třebíči.

Muzeum v Třebíči zavře na tři roky

Třebíč – Na třebíčském zámku se schyluje k velké akci. Do tří let vzniknou zcela nové, moderně pojaté a rozsáhlé expozice. Přestavba, kterou Muzeum Vysočiny připravuje spolu s krajem, zřizovatelem organizace, bude spolu s depozitářem v Kosmákově ulici nejrozsáhlejší změnou v poválečné historii třebíčského muzejnictví.

Úřady otevřou i mezi svátky, na Silvestra jen některé

Třebíč – Většinu běžných záležitosti si lidé budou moci vyřídit na úřadech a radnicích v okrese Třebíč i mezi Vánocemi a Silvestrem. Poslední dny před svátky, tedy dnes a ve čtvrtek 31. prosince, musí ale každý počítat s omezeními. Některé instituce totiž čerpají dovolenou.

OBRAZEM: Muzeum stěhuje statisíce předmětů

Třebíč – Slavnostním přestřižením pásky byla v pondělí v Kosmákově ulici v Třebíči otevřena nová muzejní budova. Do prostorného depozitáře přestěhuje zanedlouho Muzeum Vysočiny Třebíč ze zámku přes statisíce sbírkových předmětů a desetitisíce knih.

Města na Třebíčsku musí šetřit. Vybralo se méně daní

Třebíčsko – Šetření je fenomén doby, který prostoupil celou společnost. Nutnost důslednějšího hospodaření s penězi se tak nevyhnula ani městům v okrese Třebíč. Právě teď se sestavují rozpočty na příští rok. Jejich společným jmenovatelem jsou škrty.

Městská policie v Třebíči musí šetřit i na provozu aut

Třebíč – Také městská policie v Třebíči musí šetřit. Napjatý rozpočet města se nevyhnul ani jí. Ředitel Ladislav Prvák omezil počet najetých kilometrů, který nesmí směny s vozidly překročit. I nový vůz, který radnice strážníkům právě teď pořídila, je především úsporný. Spotřebuje o půl litru méně než dosavadní kombík. A měl by vozit i pět strážníků současně.

Cena pitné vody na Třebíčsku bude vyšší o korunu

Třebíčsko – Od Nového roku se na Třebíčsku zvýší cena vody. Jedním z důvodů je podle ředitele třebíčských vodáren Jaroslava Hedbávného nutnost velkých investic do vodárenské infrastruktury. Vesnicím se svými vlastními studnami nebo vrty se cenu zatím daří držet většinou na stejné úrovni.

Banda vykradla prodejnu v Třebíči

Třebíč – Ke krádeži peněz došlo v úterý 15. prosince v prodejně potravin v ulici Jiráskova v Třebíči. Událost se seběhla kolem půl šesté odpoledne.

Poplatek za odpad v Opatově zachovají stejný

Opatov – Obyvatelé Opatova poctivě třídí odpad. Městys se dokonce zúčastnil soutěže s názvem My třídíme nejlépe.

Třebíč postaví úplně nový dům pro děti a mládež

Třebíč – Radnice v Třebíči plánuje postavit úplně nový víceúčelový dům pro volný čas dětí a mládeže, a to na zelené louce. Kraj totiž letos kvůli havarijnímu stavu uzavřel tradiční a oblíbenou budovu v lesoparku Hrádek. Město proto musí hledat řešení.

Do projektu papeže se zapojili také studenti z Třebíče

Třebíč – Praktickou ale především také prestižní aktivitou se může pochlubit Střední škola řemesel z Třebíče. Studenti se spolu se svými vrstevníky z dalších čtyř evropských zemí zapojili do projektu Comenius Generace-e. Jeho náplní je výuka i využití fotovoltaiky. Podpořil ho také Vatikán.

Do třebíčské nemocnice se bude chodit skrz pavilon

Třebíč – Nová budova v třebíčské nemocnici s názvem Pavilon pro matku a dítě rychle dospěla do poloviny výstavby. Své brány otevře na jaře 2011, a to doslova, protože tudy povede hlavní vstup do celého areálu.

Zahrádkáře vyděsila značka. Pak zmizela

Třebíč – Zahrádkáře v třebíčské rekreační oblasti Poušov vystrašila nedávno nová dopravní značka. U jediné příjezdové komunikace se nedávno objevilo nekompromisní dopravní značení Zákaz vjezdu všech motorových vozidel.

Třebíčsko láme rekordy v počtu lidí bez práce

Třebíč – Počet lidí bez práce v okrese Třebíč se za poslední čtyři roky vyšplhal na rekordní hodnoty. Míra nezaměstnanosti dosáhla v listopadu 11,5 procent.

Radní nechtějí udělit cenu města revolucionářům

Třebíč – Tři stateční muži z Třebíče, kteří v roce 1989 organizovali první demonstrace proti režimu, nedostanou za svoji činnost cenu města.

Fotbalové branky zajistily kluby až po smrti dvou dětí

Třebíčsko – Často přimějí člověka ke konání až teprve tragické události. To je bohužel nepříjemný závěr, který je možné zevšeobecnit pro zabezpečení venkovních sportovních hřišť, většinou fotbalových. V sobotu zemřela šestiletá dívka z Dolní Cerekve na Jihlavsku, na kterou dva dny předtím spadla házenkářská branka. V kraji Vysočina je to letos již druhý tragický případ. V srpnu přišel o život podobným způsobem chlapec na fotbalovém hřišti v Přibyslavicích na Třebíčsku.

Bělorusové a Češi jsou si blízcí nejen slovanstvím

Třebíč /ROZHOVOR/ – Generální ředitel firmy Trado Holding Jiří Křivan je v Třebíči známou osobností. Jednou z jeho podnikatelských aktivit je prodej běloruských nákladních automobilů a strojů. O tom, že byl letos jmenován honorárním konzulem Republiky Bělorusko v České republice, se zatím všeobecně moc neví.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT