Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JAKUBCOVÁ

Hana Jakubcová / Třebíčský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lidi v Okříškách hlasují, zda kamerové pasti ano či ne

Okříšky, Třebíč - Státní policie spoří, kde se dá a škrty se dotknou rovněž způsobu fungování policistů v Okříškách. Ještě letos zdejší obvodní oddělení změní statut na policejní stanici a přestane tu fungovat nepřetržitá služba. Od deseti večer do šesti hodin ráno tak na pořádek dohlédnou motorizované hlídky.

Opravu křižovatky komplikuje starý kanál

Třebíč - Třebíčská radnice letos plánuje vyřešit několik míst, která komplikují dopravu ve městě. Zaměří se na křižovatku u hlavní pošty v centru, na přechod pro chodce u Stop Shopu a na rozšíření Hrotovické ulice o jeden jízdní pruh.

V Polsku si s kvalitou sýrů hlavu nelámou

Třebíčsko - Jaroměřická mlékárna má za sebou úvodní období v rukou nových majitelů, od francouzské společnosti Les Fromageries BEL ji koupil český management, který pod Francouzi původně působil. V rámci možností se jí daří. 

Na veřejné projednání změny územního plánu je zatím brzy

Moravské Budějovice - Vlnu negativních emocí vzbudila v Budějovicích loni v prosinci připravovaná změna územního plánu města. Mezi lidmi se začala šířit nepodložená zvěst, že jeden z podnikatelů chce ve svém původně průmyslovém areálu v Polní ulici časem stavět byty pro nepřizpůsobivé lidi ze západních Čech. A že tedy podal na radnici podnět pro chystanou změnu územního plánu. Zastupitelé veřejnosti slíbili, že jakmile bude celá věc aktuální, budou místní informovat na veřejném setkání.

Další chovy prasat končí. Pohřbila je Unie

Kožichovice - S prasaty končíme, dál už to nejde, je to dlouhodobě příliš nerentabilní. To mezi jinými v poslední době ohlásilo rovněž Zemědělské družstvo Kožichovice na Třebíčsku. Ještě před deseti roky tu mívali 180 prasnic v základním stádu a až 3 000 prasat všech kategorií.

Třebíč zakáže hrací přístroje

Třebíč - Zmizí někdy záplava hracích automatů a videoloterijních terminálů z Třebíče? Pomyslný hřebík do rakve tomuto podnikání a přísunu peněz má zatlouci vyhláška, kterou budou třebíčští zastupitelé schvalovat na schůzi 26. dubna. Vyhlášku navrhuje rada města.

Gymnázium má novou ředitelku

Třebíč, Moravské Budějovice – Dosavadní průběh výběrových řízení na posty ředitelů středních škol přinesl  na Třebíčsku zatím jediné překvapení. Ve funkci skončí ředitel třebíčského gymnázia Radek Blažek. Jeho post nově obsadí jeho podřízená, učitelka biologie, chemie a angličtiny Alice Burešová. Krajská rada včera návrh výběrové komise potvrdila.

Začaly uzavírky. Aktuálně v Jaroměřicích a u Budějovic

Třebíčsko - S jarními dny začaly uzavírky, které už komplikují průjezdnost Jaroměřic nad Rokytnou a cestu do Jemnice. Dopravní omezení je v Hlubokém, chystá se zavření mostu u Březníka, průtahu Ostašova, silnice z Vícenic k směrem Sedleci a dalších.

Petrůvky jsou nejbohatší obcí na Vysočině, díky skládce

Petrůvky – Na čem vesnice  u nás nejvíc bohatnou? Na tom, že si u nich zřídí trvalý pobyt miliardář, nebo třeba na skládkovém byznysu. Jasně nejbohatší vsí v České republice je šumavská Modrava. Získala v minulých letech přes půl miliardy z daní jednoho z nejbohatších Čechů Zdeňka Bakaly.

Patrik Eliáš má víno s vlastní značkou

Sádek – Jeden z nejslavnějších hokejistů české historie, dosud zářící hvězda zámořské NHL Patrik Eliáš, má nyní čerstvou upomínku na své rodiště – na Třebíčsko. S jeho požehnáním vznikla limitovaná exkluzivní kolekce vín ve Vinařství Sádek, které je jedinou uznanou viniční tratí a obcí nejen na Třebíčsku, ale na celé Vysočině.

Osmiletá Markéta Velková dostala školní cenu Fair play

Třebíč – I v osmi letech děti dělají spontánní dobré činy, které okolí natolik potěší, že se je rozhodne ocenit. Školní cenu Fair play za rok 2011 v podkategorii ušlechtilý čin obdržela Markéta Velková z Třebíče.

Bývalý starosta Uher podal trestní oznámení na radního Svobodu

Třebíč – Na třebíčské politické scéně to zase o něco víc vře. Bývalý třebíčský starosta  Ivo Uher (ODS) v pátek podal trestní  oznámení na současného radního Třebíče Martina Svobodu (VV). Domnívá se, že se Svoboda dopustil střetu zájmů.  

V Okřešicích už teď dělají vše proti hrozícím záplavám

Okřešice – Venku je velké sucho a tak informace o tom, že někdo řeší obavy z velké vody, možná vyzní paradoxně. V Okřešicích, vsi nedaleko Třebíče, ale o lokálních záplavách vědí své a snaží se na ně s předstihem připravit.

Skládka je bez jedů. Sanace za půl miliardy je u konce

Pozďátky – Pryč jsou časy, kdy se ministři jezdili dívat na jedy nejprosáklejší místo na Vysočině a pózovali fotografům u laguny s pneumatikami. Sanace skládky v Pozďátkách skončila. 

O kolejích mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi rozhoduje vláda

Jemnicko - Jaké bude mít letos pokračování vlekoucí se příběh s názvem „záchrana tratě 243 z Jemnice do Moravských Budějovic“? Může veřejnost očekávat, že se aspoň o prázdninách sveze víkendovým vlakem? A je naděje, že tudy bude pravidelně jezdit lokálka a vozit lidi za prací či do školy?

Odhlasováno. Zahradníček se utká o senátorské křeslo

Třebíčsko - Jako jeden muž hlasovali komunisté na Třebíčsku pro kandidáta, který se utká o post senátora v podzimních volbách. Josefu Zahradníčkovi dalo v tajné volbě hlas všech pětašedesát účastníků sobotní okresní konference Komunistické strany Čech a Moravy v Třebíči.

Zájem vietnamského investora trvá

Moravské Budějovice - Bude či nebude u Moravských Budějovic hala na zpracování velmi čistého mastku? Deník tento týden informoval, že vietnamský investor se budějovické radnici po prvotních lednových náznacích zájmu o lokalitu už neozval.

Vypalování trávy je nezákonné, může vyjít i na 25 tisíc korun

Třebíčsko - Je to tak jednoduché. Stačí škrtnout sirkou a pláň zarostlá starou seschlou trávou je za pár hodin uklizená. Takto bohužel mnozí dodnes uvažují, od počátku března už způsobili jen na Vysočině třiatřicet požárů. To na sousední jižní Moravě nezákonní paliči donutili hasiče vyjet v tomto měsíci už víc než dvě stě krát a kalich trpělivosti přetekl. 

Výpadovka na dálnici se letos další rekonstrukce nedočká

Třebíčsko - Velká rekonstrukce výpadovky na dálnici D1, krajské silnice II/360 z Třebíče do Velkého Meziříčí, zatím neskončila. Už je sice hotová většina dříve velmi problematických úseků, ovšem některá místa stále volají po zásahu stavební firmy. Řeč je především o části silnice z Třebíče za Pocoucov a od Trnavy za Rudíkov.

Jonáš se chystá na dvoje volby v jeden den. Do kraje i senátu

Třebíč – Venkov převálcoval Třebíč. Tak by se dal taky nazvat pětihodinový souboj o čelo kandidátky Oblastního sdružení ODS Třebíč pro krajské volby. Jedničkou se stal Pavel Nevrkla – městský radní z Jemnice, dvojkou současný senátor Vítězslav Jonáš z Dukovan, pozici číslo tři obsadila Martina Bártová z Třebíče, která zastřešuje občanské sdružení Střed.

Nový market u hřbitova bude hotový možná už do Vánoc

Jaroměřice nad Rokytnou – Zatím se v Jaroměřicích po poli vedle hřbitova prohání vítr. Brzy by se tu ale mělo začít plánovat a stavět. Nejprve menší market některého z obchodních řetězců – ten tu podle všeho vyroste už do letošních Vánoc. 

Krávy z Třebíčska dojí mléko, které končí mimo jiné v Itálii

Třebíčsko - Jak se daří družstvům a podnikům, které se na Třebíčsku zabývají produkcí a prodejem mléka? Shodně hezky česky říkají: „Zatím jakž takž. Ale ceny mléka jsou proměnlivé, očekává se zase jejich pokles. Uvidíme, co bude dál.“

Do Budějovic se výroba z mléka nevrátí. Zatím

Jaroměřice nad Rokytnou – Pomazánkové máslo i tvaroh z Jaroměřické mlékárny jsou mezi českými spotřebiteli pojem, patří do nejvyšší kvality. Jak se daří firmě, o níž se ještě na podzim roku 2010 spekulovalo, že možná zanikne? Zdá se, že noví čeští majitelé za sedmnáct měsíců od převzetí provozu dokázali situaci stabilizovat co do počtu zaměstnanců i v oblasti dodavatelských vztahů se zemědělci a obchodníky. Denně tu zpracují okolo 118 tisíc litrů mléka. 

Nad Třebíčskem se místo Nosorožce rozburácí Ramstein

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou – Mimořádně rušno bude nad Třebíčskem letos od 10. do 21. září. Zdejší vojenská letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou se začlenění do letošního největšího vojenského cvičení u nás s názvem Ramstein Rover. Budou to zároveň nejvýznamnější manévry se zahraničními partnery na území České republiky v roce 2012.

SÚRAO zve obce: Pojeďte na výlet do kraje Champagne

Budišovsko - Pokud ještě nebude vedro, může být červnový výlet spojený s exkurzí do úložišť a laboratoří společnosti ANDRA ve Francii příjemným úvodem do letní sezony pro zástupce vesnic, které si stát vytipoval jako perspektivní lokality pro geologický průzkum a následné vybudování úložiště vysoce radioaktivního odpadu u nás.

Nejmodernější baby boxy vyrábí firma z Třebíčska

Náměšť nad Oslavou - Zdeněk Juřica z Náměště nad Oslavou je mimořádně šikovný elektromechanik. Byť nikde nevisí billboardy s reklamou na jeho firmu, o zakázky nemá nouzi.

Policisté dopadli naftové upíry. Nakradli za 130 tisíc

Třebíčsko - Krádeže nafty z odstavených stavebních strojů a náklaďáků jsou v poslední době na denním pořádku. Není divu. Cena pohonných hmot letí závratně vzhůru, odhalení pachatelů je téměř nemožné, přitom čin samotný poměrně jednoduchý.

Zmizí některé stanice hasičů? Vyhlídky nejsou optimistické

Třebíčsko - Jiří Čech slouží u profesionálních hasičů v odlehlé Jemnici dvanáct let. Snad každé dva roky se k němu dostávají zvěsti o tom, že jemnická stanice by měla zaniknout kvůli úsporám. Už si na takové výroky zvykl. Jenže. Poslední dobou „houstne“ situace, z míst nejvyšších, tedy z vlády i samotného Ministerstva financí přicházejí požadavky na rozsáhlé škrty v celém rezortu Ministerstva vnitra. Hasiči už téměř neinvestují, kde tedy brát jinde?

Vlak se srazil s autem

Kojetice – K neštěstí došlo v pátek  před půl čtvrtou odpoledne na železničním přejezdu mezi Kojeticemi a Mikulovicemi. 

Američani dali vyznamenání vrtulníkářům. Za Afghánistán

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, Praha - Američani svá vojenská vyznamenání nerozdávají vojákům jiných armád jako na běžícím pásu. A když už se rozhodnou, že nějaké udělí, celá věc prochází dlouhým procesem schvalování v rámci složité hierarchie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení