VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JAKUBCOVÁ

Hana Jakubcová / Třebíčský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Masopust bude v Ocmanicích i se zabijačkovými hody

Ocmanice – Masopustní veselí si užijí v sobotu 3. února v Ocmanicích. Pořádá ho Spolek lidových tradic, Dámský klub a hasiči. Začátek je v 9.30 hodin před obecním úřadem, kdy maškary převezmou vládu od starosty obce.

Za poledne přišel na návštěvu agresor se 3,44 promile alkoholu

Moravskobudějovicko - Policisté na základě volání na tísňovou linku vyjížděli ve čtvrtek 1. února po poledni do jedné z vesnic u Moravských Budějovic, kde se zvrtla rodinná návštěva. V ohrožení se tam cítila osmapadesátiletá žena. Její blízký příbuzný, který za ní přišel, byl totiž namol opilý a choval se agresivně. 

Úsek nových kolejí u Starče je stále ve hře

Stařeč – Nápad postavit takzvanou Stařečskou spojku neumřel. Naopak. Myšlenka spojit u Starče trať 240 Jihlava – Brno s tratí 241 Okříšky – Znojmo novými kolejemi má svůj další vývoj. Hejtmanství začalo jednat se státním správcem tratí.

Pohřeb bude v Budějovicích o tisícovku levnější

Moravské Budějovice - Začalo to kritikou zastupitelky Věry Kaňkové (KSČM), která si na posledním zasedání budějovických zastupitelů posteskla, že město pronajímá příliš draho svou obřadní síň na pohřby ve srovnání s širším regionem. Budějovičtí radní teď rozhodli, že město si bude za pronájem účtovat o tisíc korun méně.

Podvedl 87 lidí, zaplacené mobily a konzole nedodal

Třebíč - Třebíčští kriminalisté odhalili rozsáhlou podvodnou činnost pětadvacetiletého muže z Ostravska. Na internetu nabízel ke koupi mobilní telefony a herní konzole. Po zaplacení je ovšem zájemcům nedodával. 

Kontrolovaly léky, okradly stařenku

Třebíč – Zloději, kteří se zaměřují na seniory, jsou stále vynalézavější. Zatímco některé historky už osaměle žijící lidé znají a cizím neotevřou, ty nové, neoposlouchané, můžou zabrat.

Panelák rozstříhá speciální bagr, zmizí i vstupní brána

Třebíč – Staniční sestra Yvona Andělová a její kolegové teď prožívají zvláštní období. Jejich oddělení nemocniční léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Třebíči zůstalo jako poslední v prostorách pavilonu CH, lidově řečeno staré chirurgie. Objekt z panelů má jít za tři měsíce k zemi. Všechna ostatní oddělení už jsou odstěhovaná v novém pavilonu C. A v paneláku se činí dělníci, kteří toho musejí stihnout hodně, než přijede demoliční četa.

Na Třebíčsku přesvědčivě vyhrál Miloš Zeman

Třebíčsko- Necelé dvě hodiny po uzavření volebních místností je jasno: na Třebíčsku zvítězil Miloš Zeman, získal tu 58,56 procenta hlasů. Poražený Jiří Drahoš jen 41,43 procent hlasů.

Co bylo v republice nejvíc Fischerovo, je teď Drahošovo

Kojatice - Volební okrsek číslo 2 v Kojaticích byl v prvním kole prezidentské volby výrazně pro Pavla Fischera. Bral tam nejlepší výsledek v republice, víc jak 55 procent hlasů voličů.

Vyšší volební účast je i v okrsku, kam chodívá nejméně voličů

Třebíč - Okrsek číslo 14 v Třebíči mívá extrémně nízkou volební účast. Nachází se v samém středu města, volební místnost je v kulturním domě Fórum. V prvním kole prezidentské volby sem zavítalo pouhých 24,8 procenta oprávněných voličů.

V Biskupicích volili i turisti z Nasavrk

Biskupice - Vesnický okrsek s nejnižší volební účastí na Třebíčsku. To byly v prvním kole prezidentské volby Biskupice. Volit tam přišla jen zhruba polovina oprávněných voličů. Už v sobotu v 10 hodin dopoledne bylo jasné, že tentokrát bude statistika pozitivnější.

OBRAZEM: Jak šel čas na letišti v Náměšti

Náměšť nad Oslavou /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/- Hlavním úkolem poválečného vojenského letectva v Československu byla ochrana a podpora pozemních vojsk a obrana vzdušného prostoru republiky. V polovině 50. let v tehdejším okrese Velká Bíteš začala u Náměště nad Oslavou výstavba letiště s krycím názvem K-13 s betonovou vzletovou a přistávací dráhou. Kolaudovalo se na podzim 1959.

OBRAZEM: Ve Výčapech zatím přišlo volit víc lidí, než v prvním kole

Výčapy - Ve Výčapech volební komise zaznamenala po úvodních dvou hodinách druhého kola prezidentské volby vyšší účast než ve stejnou dobu v kole prvním.

V Sokolí přišla první volička až deset minut po otevření místnosti

Třebíč - Žádné davy nečekaly přede dveřmi volebního okrsku číslo 35 v třebíčské místní části Sokolí, když v pátek padla 14. hodina a začalo druhé kolo prezidentské volby. První volička se objevila deset minut po otevření volební místnosti, která se nachází v hasičské zbrojnici.

Velká suma z nového rozpočtu půjde na přestavbu kina Moravia

Třebíč – Město Třebíč má nový rozpočet, je schodkový. V tomto roce hospodaří s 619 miliony korun, schodek činí 138,4 milionů korun. "Částečně ho pokryjeme přebytky z minulých let, částečně úvěrem," poznamenal třebíčský starosta Pavel Janata (KDU-ČSL).

V lesích se kácí o sto šest. Kůrovec, sucho a vítr si vybírají svou daň

Třebíčsko – „Tak kritický rok za třicet let, co dělám v lese, nepamatuju,“ říká lesní hospodář Libor Malý, když mluví o loňsku. Pracuje pro městys Mohelno, dohlíží tak na současnou těžbu v tamních obecních lesích, které zabírají plochu 450 hektarů.

Tygří letka vyzývá fanoušky: vytvořte návrh nové kamufláže

Náměšť nad Oslavou – Se zajímavou výzvou veřejnosti - a fandům 221. „tygří" letky zvlášť - přišel její velitel Petr Slíva. „Vytvořte návrhy pro polep, tedy kamufláž vrtulníku Mi-24 pro oslavu 100. výročí československého letectva,“ konstatuje voják, který působí na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou.

Zloděj si od Dalešic odvezl kulatinu

Dalešice - Z lesa v katastru Dalešic zmizelo dřevo.

"Zeman je můj příbuznej," prozradil volič z prezidentovy bašty

Vesce – Je pondělní dopoledne. Přijíždím do vesničky Vesce, integrované obce Moravských Budějovic. Ves s asi 140 obyvateli působí pod prvním letošním větším sněhem ještě úpravněji než obvykle. Nikde ani živáčka, jedině malá samoobsluha Jednoty ve všední den supluje společenský ruch. Sice už ji několikrát málem zavřeli kvůli malému obratu, ale finanční injekce z budějovického rozpočtu ji vždycky zachránila.

"Chce to změnu, dám hlas Drahošovi," říká volič z bašty Zemanova konkurenta

Kozlany – V úterý ráno, tři dny před druhým kolem prezidentské volby, se vydávám do Kozlan. Obce se zhruba 140 obyvateli, v níž je živo především v létě. V lednu je většina chat v nedaleké osadě u Dalešické přehrady zazimovaná. A tak potkat živou duši se rovná skoro zázraku. Mladí jsou v práci, maminky na mateřské odjely nejspíš za nákupy. Jednota je tu totiž prázdná, opuštěná.

Spor kvůli opravě rybníka jeho majitel s rybáři prohrál. Milion nevysoudil

Třebíč, Bolíkovice – Verdikt, který ve čtvrtek 18. ledna padl u okresního soudu v Třebíči, nejspíš nepotěší majitele Bolíkovického rybníka Jana Tkaného z Babic. Nevysoudil milion korun jako náhradu škody, o kterou zažaloval firmu Rybí líheň, vlastněnou třebíčskou rybářskou organizací.

Po dobu opravy Bráfovy třídy vznikne provizorní kruhový objezd

Třebíč - V tomto roce začne v Třebíči od dubna druhá etapa oprav Bráfovy třídy, která je součástí průtahu městem, státní silnice I/23. Rekonstrukce se dotkne úseku od křižovatky s Nádražní ulicí směrem ke gymnáziu.

Opravu letního kina i cyklostezku. To by chtěli naprojektovat v Budějovicích

Moravské Budějovice - V Budějovicích na radnici připravují revitalizaci městské zeleně v historickém centru. "Účelem je vytvořit funkční a plnohodnotná prostranství s nabídkou nových možností aktivit pro veřejnost," uvedl tamní šéf odboru investic Josef Macháček.

Číchov i Třebíč peníze pro nemocnici schválili, Bransouze ne

Třebíčsko - Třebíčská nemocnice požádala obce v regionu o finanční příspěvek na vybavení.

OBRAZEM: Jak jsme žili v Československu - Čáslavice

Čáslavice – Je to ves, kde se pořád něco děje, lidé jsou aktivní a ochotní dělat věci společně. Řeč je o Čáslavicích na Třebíčsku, kde žije 550 obyvatel . Stačí se probrat hromadou fotek, na nichž je zdejší vesnický život postupně zachycovaný od počátku republiky.

Statik už zvedá varovný prst nad jaroměřickou perlou Vysočiny

Jaroměřice nad Rokytnou - Bude to unikátní oprava, jaká se vidí málokdy. Je nutné zachránit chrám svaté Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, který je neodmyslitelnou součástí panoramatu města. Tomu budou odpovídat způsob a náročnost rekonstrukce i vynaložené peníze.

Oprava mostu, nové záchodky, stavba podchodu. To vše je v plánu v Třebíči

Třebíč – Se stavebními akcemi se letos v Třebíči roztrhne pytel. Radní toho chtějí do podzimních voleb stihnout hodně. Budou se mimo jiné stavět nové záchodky v centru, rekonstrukce se dočká sportoviště v Borovině. Vznikne taky podchod pod Sucheniovou ulicí či chráněné bydlení v ulici Demlově.

Za krásami města na elektrokoloběžce. I to plánují v Třebíči

Třebíč – Elektrokoloběžky by se už v tomto roce mohly ve větší míře objevovat v ulicích Třebíče. Městské kulturní středisko totiž usiluje o jejich nákup, mají pak sloužit návštěvníkům města. Radní s tím souhlasí, schválili záměr zažádat o dotaci.

Popelnice je někde zdarma, jinde za 648 korun na osobu

Třebíčsko – Zřejmě nejvíc se za svoz a nakládání s odpadem platí v Třebíči. Nejméně pak v bohatých vesnicích.

Na Třebíčsku silničáři hlásí problémy kvůli sněhu hlavně na silnici I/23

Třebíčsko - Husté sněžení ovlivňuje od úterního dopoledne dopravu také na Třebíčsku. Silničáři mají v terénu veškerou techniku. Před 13. hodinou podle dispečinku Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina nebylo nutné žádnou silnici zavřít.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT