Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JAKUBCOVÁ

Hana Jakubcová / Třebíčský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jestli se nestihne včas opravit hlavní bazén na Polance, bude muset areál zavřít

Třebíč – Unikátní plavecký areál pro letní oddych v údolí řeky Jihlavy. To je třebíčská Polanka. V poslední době se ukazuje, že pokud město zavčas nezainvestuje do generální opravy hlavního padesátimetrového bazénu, bude Polanka na zavření. Jedná se o investici v desítkách milionů korun.

Sprejeři si dají sraz, na zeď pod PBS v Třebíči přibudou nová graffiti

Třebíč – Bude to barevná a veselá akce. V sobotu se v Třebíči uskuteční desátý Graffiti Rock Jam. Místem konání je dlouhá betonová zeď, lemující První brněnskou strojírnu, dobře viditelná ze silnice i železniční tratě směr Brno.

Silnici na hlavním tahu na Brno ničí pohřbené pařezy

Třebíčsko – Začalo to nenápadně. V poměrně nedávno opravené vozovce na hlavním tahu z Třebíče do Brna, státní silnici číslo I/23, se udělal výtluk neobvyklých rozměrů. V úseku poblíž lesa a nedaleko odbočky na Studenec.

Třebíč má mít nové partnerské město z Ukrajiny

Třebíč – Třebíč směřuje k uzavření oficiálního partnerstvím s dalším zahraničním městem. Zájem projevil 850 kilometrů vzdálený ukrajinský Rachiv.

Tři roky vězení rozdal soud za tři mrtvé při loňské těžké havárii u Zvěrkovic

Třebíč – Verdikt tři roky vězení a pět let zákaz řízení všech motorových vozidel. To si před několika dny vyslechl u okresního soudu v Třebíči dvaadvacetiletý Marek N. ze Znojma za to, že kvůli němu zemřeli tři mladí muži při loňské tragické havárii u Zvěrkovic.

Planeta Třebíč je pohled na město očima mimozemšťana

Třebíč – Není vpletený do místních vztahů. Přišel, nějaký čas pozoroval, aby nakonec zjistil, že v Třebíči může žít. „Je to místo s překvapivě vysokou mírou kultury, to mám opravdu rád,“ říká devětapadesátiletý Rakušan Wolfgang Fassold.

Výtržník stříkal pepřový sprej po řidiči autobusu, dalšího napadl

Moravské Budějovice – Perné chvíle zažili dva řidiči linkových autobusů ve čtvrtek okolo deváté hodiny ráno na nádraží v Pražské ulici v Moravských Budějovicích. Jeden se nadýchal pepřového spreje, další čelil fyzickému napadení. To vše "dokázal" jeden pachatel, třiatřicetiletý muž z Jemnicka, kterého přivolaní policisté rychle dopadli.

Z budoucích kanálů nejsou v Okřešicích nadšení všichni

Třebíč, Okřešice – Táhne se to léta. Projekt na odkanalizování třebíčských místních částí Pocoucov, Budíkovice, Račerovice a společně s nimi samostatných Okřešic je však konečně na dohled.

V lese tragicky zahynul muž. Při kácení na něj spadl strom

Třebíč  – K tragédii došlo u Ptáčova, místní části Třebíče. V tamním lese, kterému se říká Pod horou, byl ve středu 13. září v podvečer nalezen muž bez známek života.

V Račerovicích odbahní rybník

Račerovice – Od letošního prosince začnou práce na odbahnění Račerovického rybníka. Potrvají do jara příštího roku a budou stát okolo dvou milionů korun. Rybník je nerybochovný, patří městu Třebíči, které jej i spravuje.

Auta z židů se budou moci přesunout i na nivu

Třebíč – Má to být vstřícný krok směrem k obyvatelům třebíčské židovské čtvrti. A vlastně i k turistům. Půlka parkoviště, které se nachází na Podzámecké nivě, bude od letošního 1. listopadu vyhrazena pouze pro rezidenty z židovské čtvrti, kteří vlastní parkovací kartu. Budou tam moci stát zdarma. Jde o asi 13 míst.

Franta může obdržet cenu, kterou už má Menzel nebo Lustig

Třebíč – Český ministr kultury Daniel Herman obdržel od města Třebíče žádost o udělení medaile Artis Bohemiae Amicis třebíčskému rodákovi, významnému malíři Františku Mertlovi, řečenému Franta. Umělec žije dlouhodobě na jihu Francie a jeho díla vlastní nejprestižnější světové galerie.

Od Budějovic charita zatím víc peněz nedostane

Moravské Budějovice – Pro tento rok 70 tisíc korun a ani o korunu navíc. Takový je zatím přímý příspěvek města Moravské Budějovice Oblastní charitě Třebíč na její sociální služby. Charita přitom žádala o dalších 279 tisíc korun, ty jí ale budějovičtí zastupitelé neodsouhlasili.

Cenu města Třebíče letos obdrží herec Jiří Pecha

Třebíč – Třebíčský rodák herec Jiří Pecha obdrží letošní Cenu města Třebíče. „Návrh rady budou schvalovat zastupitelé na zasedání 21. září, nepředpokládám, že by s tím měl někdo z nich problém. K slavnostnímu předání dojde 23. října,“ uvedl třebíčský místostarosta Milan Zeibert.

Pilota rozčílil způsob prodeje pozemku

Moravské Budějovice – „Podám trestní oznámení.“ Tak tento týden reagoval budějovický starosta Vlastimil Bařinka na letáky, které se šíří po městě.

Bombardéry duněly, cvičení Ample Strike o sobě dalo vědět

Náměšťsko - Nízký průlet legendárních amerických bombardérů B-52 a B-1, kroužení bitevního vrtulníku Mi-24. Přelet gripenů i Su-22 či velkého tankeru KC135. Tak to ve středu kolem poledne vypadalo ve vzdušném prostoru nad vojenskou leteckou základnou Sedlec – Vícenice u Náměště nad Oslavou.

Sejdeme se u soudu, štěkali po sobě zastupitelé. Kvůli náměstí

Moravské Budějovice – O některé zastupitele v Moravských Budějovicích se toto pondělí večer málem pokoušel infarkt. Tak vypjatá byla závěrečná diskuze, když se do ní přihlásil místní Jan Švaříček.

Bývalá miss z Náramče boduje v show Tvoje tvář má známý hlas

Nárameč /FOTOGALERIE/ - V televizi právě startovala další řada úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas. V Náramči, rodné vsi vítězky úvodního dílu Jitky Boho, bylo ve stejný čas v sobotu večer pořádně veselo. Jenže na televizi tam koukal málokdo. Zrovna se totiž slavily dožínky. A pořádně ve velkém. Řada místních tak přišla o zážitek, kdy si zdejší rodačka zapsala další dílčí úspěch.

Průkazky lze na autobusovém nádraží v Třebíči už vyřídit

Třebíč - Autobusové nádraží v Třebíči se pomalu, ale jistě dostává do běžného provozního režimu, poté, co je narychlo převzala místní společnost Tredos.

Kvůli rychlému střídání na autobusovém nádraží zatím vše nefunguje

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Informační okénka, odmontovaná světelná tabule s příjezdy a odjezdy. Není kde koupit místenku, ani kde se informovat. Na autobusovém nádraží v Třebíči je poznat, že ho poslední provozovatel, společnost Icom transport, opustil narychlo. Prohrál ve výběrovém řízení na provoz nádraží a měl tři dny na vystěhování prostor, které obýval roky.

V Zahrádce je referendum o novém znaku a praporu

Zahrádka, Častotice - Pro malou ves je vždycky debata o nových obecních symbolech velkou a důležitou událostí. V Zahrádce nic neponechali náhodě. Oslovili heraldika, ten vymyslel tři návrhy, jak má obecní znak a prapor vypadat a vyhlásili jakési malé místní referendum.

Šéfové městských organizací musí obhajovat své pozice

Moravské Budějovice – Nejen ředitele škol, které spravuje město, ale taky šéfy městských příspěvkových organizací v Budějovicích čekají  konkurzy.

Komunisté už mají jasno v pořadí kandidátů do krajských voleb

Třebíčsko, Vysočina – Komunisté z Vysočiny na své čtvrteční krajské konferenci sestavili definitivní pořadí kandidátů do krajských voleb, které se uskuteční letos na podzim. 

Bublan uspěl v tajném hlasování krajského výboru ČSSD. Černý neprošel

Třebíčsko, Jihlava – Poslanec František Bublan nebo starosta Rouchovan Vladimír Černý? Kdo z nich bude kandidovat za ČSSD na Třebíčsku do letošních senátních voleb? Krajský výbor strany dal tento čtvrtek částečnou odpověď. V tajném hlasování s převahou zvolil Bublana, kterého doporučí ke schválení krajské konferenci, která se uskuteční tuto sobotu. 

OBRAZEM: Martýrium pozďátecké skládky skončilo. Včetně oficiální tečky

Pozďátky – Zmizelo jedno vleklé mediální téma, kopce a údolí za Pozďátkami už jsou zase malebné. Jen cedule s informacemi o projektu už dnes připomínají, že tu dřív bývala skládka nebezpečných odpadů v havarijním stavu. 

Přípojky ke kanálu a stočné. To je v Syrovicích téma číslo 1

Nové Syrovice, Láz - Až dosud končí fekálie z domácností v Nových Syrovicích a Lázu podle všeho v potoce a v rybníku. Obě obce ale spojily síly, sehnaly obrovské dotace a stavějí společnou čističku odpadních vod a síť kanálů. 

Staré a nepotřebné horské kolo může pomoci v Gambii

Náměšť nad Oslavou - Máte doma odložené staré horské či trekingové kolo, na kterém už nejezdíte? Pokud chcete, můžete s ním udělat velkou radost nějakému školákovi v tisíce kilometrů vzdálené Gambii nejmenší zemi afrického kontinentu. Tamní děti totiž chodí do školy i deset kilometrů pěšky. 

Unikátní a nenápadná. Taková jsou pokusná pole

Jaroměřice nad Rokytnou - Miniaturní pokusné parcely, kam oko dohlédne. To jsou unikátní jaroměřické pozemky, které spadají pod Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský Brno. Od roku 1963 tu hospodaří ve vlastním režimu, zcela nezávislém na okolí. Žádné plošné masivní hnojení, žádné přelety práškovacího letadla. Nic z toho tady neplatí. 

Pokud zaprší, spadnou z nebe miliony. Sucho už je kritické

Třebíčsko - Zatímco jedni po zimě netrpělivě čekají na teplo a slunce, jiní jsou z vývoje počasí nešťastní, protože už dlouho vydatně nezapršelo.

Lidi v Okříškách hlasují, zda kamerové pasti ano či ne

Okříšky, Třebíč - Státní policie spoří, kde se dá a škrty se dotknou rovněž způsobu fungování policistů v Okříškách. Ještě letos zdejší obvodní oddělení změní statut na policejní stanici a přestane tu fungovat nepřetržitá služba. Od deseti večer do šesti hodin ráno tak na pořádek dohlédnou motorizované hlídky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení