VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JAKUBCOVÁ

Hana Jakubcová / Třebíčský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Violinofon a zpěv rozezvučel autobus plný Dukovaňáků, kteří jeli z práce

Dukovany, Třebíč - "Možná jsme objevily nové profesní směřování a dáme se na dráhu roztleskávaček atomových fyziků."

Z Budějovic na Jemnici se pojede po objížďce. Jackov zavírají

Jackov – V Jackově je od středy 18. července zavřená krajská silnice II/152. Úplná uzavírka tohoto úseku na trase Moravské Budějovice – Jemnice potrvá do 14. srpna.

Čechy chuť kempovat neopustila, spíše naopak

Vysočina - Přestože je dostupný luxus a zábava u moře a frčí las minute zájezdy třeba do Řecka víc než loni, české kempy neosiřely. Naopak. Některé už jsou pěkně zrekonstruované a čím dál lépe vybavené. Najdou se však Češi, pro něž je stále nejlákavější obyčejné veřejné tábořiště s naprosto spartánským zázemím.

Sedli za volant opilí a křižovali noční ulice. Teď si dají pauzu

Třebíč – Dva pořádně opilé řidiče odhalili policisté při nočních kontrolách v Třebíči v neděli 15. července.

Bráfova bude hotová o měsíc dřív. Pokud stavbaře nezradí podloží

Třebíč – Datum 1. října. To je aktuálně termín, kdy by mohla být pro řidiče průjezdná Bráfova třída v Třebíči. Oznámila to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

VIDEO: Rozestavěné "dopravní špunty" v Třebíči mají být hotové včas

Třebíč – Bráfova třída, Sucheniova ulice a most v Poušově. To jsou tři nejvýraznější místa v Třebíči, kde je omezená doprava a lidé sledují, jak dělníci pracují. A zda firmy dodrží termíny nebo dokonce skončí s uzavírkami dřív.

Silnici na Střítež opravdu zavřou. A dodělají příští rok

Třebíč, Střítež – Sledovaná dopravní komplikace, která ještě víc zpomalí průjezd Třebíčí, už tak sužovanou uzavírkami, se blíží. Řeč je o rekonstrukci krajské silnice II/360 od kruhového objezdu u Stop Shopu po Střítež, tedy výpadovka z města směr Jaroměřice a Znojmo.

VIDEO: Výlet se změnil v tragédii. Pád ze skály u Glorietu muž nepřežil

Sedlec - Tragická událost se stala poblíž vyhlídky Gloriet u řeky Oslavy, po pádu ze skály tam zemřel muž. "V úterý 10. července přijali policisté po osmé hodině ráno oznámení o pohřešování muže v katastru obce Sedlec. Muž byl v lokalitě nad údolím řeky Oslavy se svými známými, kterým se v místech vyhlídky u objektu Gloriet ztratil," uvedla třebíčská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

VIDEO: U Kožichovic vzniká obří skleník

Kožichovice – Nezvykle rozsáhlé zemní práce uprostřed polí mezi Třebíčí a Kožichovicemi budí pozornost kolemjedoucích řidičů. Co se tam staví? Za rok touto dobou bude území o rozloze víc jak 2,5 hektaru zabírat velikánský skleník o výšce okolo sedmi metrů, který bude schopný produkovat 990 tun dobře zralých rajčat a okurek ročně.

Měl přes tři promile, s kolem nechtěně zaparkoval v křoví a skončil v nemocnici

Jaroměřice nad Rokytnou - K havárii cyklisty došlo v Jaroměřicích v sobotu 7. července. „Před devátou hodinou večer jel čtyřicetiletý muž na jízdním kole po silnici v ulici Dobrovského. Nezvládl řízení, vyjel na vyvýšený obrubník a havaroval v křovinách," uvedla třebíčská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V Dukovanech brzy skončí odstávka kvůli čerpadlu na kontaminovanou vodu

Dukovany – V Jaderné elektrárně Dukovany se v uplynulém týdnu rozhodli krátkodobě odstavit čtvrtý výrobní blok. Zjistili totiž, že je nutné provést údržbu jednoho ze šesti cirkulačních čerpadel, která se nacházejí v primárním okruhu, kde protéká voda kontaminovaná radiací.

OBRAZEM: Bláznivý týden zakončil triatlon v rybníce a mezi poli

Zárubice – Je sobotní podvečer. Zatímco v jiných vesnicích vládne ospalý klid, v Zárubicích jsou všichni na nohou. Silnice u rybníka je plná lidí, kočárků i kol. Vrcholí totiž 17. ročník Bláznivého týdne. Letos na téma Cesta kolem světa. Zárubáci zkrátka v první dny léta neodjíždějí na dovolenou. Naopak. Společně s chalupáři ji tráví ve vsi. Den co den plní disciplíny, které si naplánovali na jaře. A třešinkou na dortu bývá už tradičně právě ta poslední: sobotní triatlon.

Uzavírka Třebíč - Střítež se odkládá. Termín je neznámý

Třebíč, Střítež - Má to být uzavírka, která už dopředu zneklidňuje nejen řidiče, ale taky majitele zahrádek za poliklinikou Vltavínská. Řeč je o úseku Třebíč od kruhového objezdu po Střítež. Rekonstrukce s vyloučením dopravy tam měla vypuknout v pondělí 9. července a jedna z objížděk měla vést právě zahrádkami za poliklinikou.

Divoký západ ve Valči: Zámek slavil pět let od znovuotevření

Valeč /FOTOGALERIE/ - Vydařené odpoledne přichystali majitelé zámku ve Valči pro návštěvníky, kteří přišli v pátek 6. července na zámecké slavnosti. Ty měly připomenout pět let od znovuotevření dříve roky chátrající památky.

Někdo je "prásknul", jak po vysvědčení popíjejí za hotelem

Třebíč - Městští policisté v Třebíči dostali v pátek 29. června večer informaci o tom, že na Karlově náměstí za hotelem na jeho spodní straně se nachází popíjející skupina lidí.

Ležel v Pražské úplně namol, skončil na záchytce v Jihlavě

Třebíč - Před několika dny museli třebíčští městští policisté zasáhnout v Pražské ulici, kde ležel na chodníku muž. Strážníci na místě zjistili, že jde o 61letého obyvatele Sadova.

Vozili se v nákupním košíku. Zaznamenaly to kamery

Třebíč - Nevyplácí se podceňovat více než tři desítky městských kamer v Třebíči. Obsluha kamerového systému je totiž dost všímavá.

Opět hořelo pole, podle vyšetřovatele to někdo udělal úmyslně

Kracovice - U Starče, přesněji u Kracovic, hořelo ve čtvrtek 5. července pole na ploše asi 50 krát 30 metrů. Požár byl ohlášený deset minut před 15. hodinou. Profesionálním hasičům z Třebíče a dobrovolným hasičům ze Starče se podařilo dostat plameny pod kontrolu za půl hodiny.

Objevil se první požár ve spojitosti se žněmi, škoda je 25 tisíc

Jaroměřice nad Rokytnou - Celkem tři jednotky hasičů vyjížděly ve středu 4. července do Jaroměřic k požáru pole, který vznikl při žních. Od jiskry z kombajnu tam lehly popelem dva hektary obilí a plameny se rozšířily i na tři hektary strniště.

AKTUALIZOVÁNO

U Kožichovic boural kamion, dodávka a dvě auta

Kožichovice - Hrozivě vypadající havárie se stala v úterý 3. července u Kožichovic. Hodinu po poledni tam do sebe narazila čtyři auta. Hasiči museli dva účastníky nehody vyprošťovat.

Dělník zůstal uvězněný pod kolem lesního stroje

Horní Vilémovice – K neštěstí došlo v úterý 3. července okolo 14. hodiny v lese v katastru Horních Vilémovic. Na zhruba třicetiletého dělníka při pracích ve svahu najel kolem lesní stroj a muž pod ním zůstal zaklíněný. Na místo vyjela sanitka záchranky a hasiči. Lékař na místě zjistil, že bude nutné přivolat i záchranářský vrtulník.

Více než 400 tisíc korun žádá po městu žena, která si ublížila na chodníku

Třebíč – Je sice parné léto, ale na třebíčské radnici se v těchto dnech zabývají případem, který má hodně co do činění se zimou. Jedna z obyvatelek Třebíče v únoru roku 2017 uklouzla na chodníku tak nešťastně, že si zlomila ruku nadvakrát – v zápěstí i v předloktí. Jakmile se vyléčila, rozhodla se, že to nenechá jen tak a že bude chtít odškodné – po městě, které zodpovídá za zimní údržbu. Oslovila advokáta i soudního znalce a věci se daly do pohybu.

S boxerem v ruce vyhrožoval mezi regály v supermarketu

Moravské Budějovice - K hrozícímu napadení v supermarketu v Tyršově ulici vyjížděli budějovičtí strážníci na žádost hlídky státní policie, která potřebovala pomoci s řešením situace. Došlo k tomu v pátek 29. června a atmosféra na místě byla "hustá".

OBRAZEM: Strážníci zajistili zraněnou poštolku i zatoulanou kozu

Moravské Budějovice – Čas od času městští policisté v Budějovicích řeší případy, které se týkají zvířat. Náhodný kolemjdoucí si ve středu 27. června všiml, že v korytě říčky Rokytky leží evidentně zraněné mládě dravého ptáka.

Vítězný architektonický návrh kašny bude k vidění nejdřív za měsíc

Třebíč - V Třebíči skončila architektonická soutěž o podobu nové kašny na Karlově náměstí. "Nakonec se přihlásilo 27 účastníků, tak vysoký počet nás překvapil," přiznal třebíčský starosta Pavel Janata.

Nejvíc plastů nosí do žlutých kontejnerů žáci na Václavském náměstí

Třebíč – Drtivě tradičně porážejí školáci ze základní školy na Václavském náměstí v Třebíči ostatní základní školy ve městě ve sběru plastu. Stejně tak je tomu i letos.

Do květinové soutěže už nelze přihlásit majitele krásné zeleně bez jeho vědomí

Třebíč – V Třebíči rada města minulý týden vyhlásila další, tentokrát už 22. ročník soutěže o nejkrásnější květinovou výzdobu. Zájemci o ni klasicky vyplní formulář se jménem a údaji, kde se rozkvetlá zahrádka, okno či balkon nacházejí.

Kopáče vyděsil ruský granát

Březník – Policisté vyjížděli v sobotu 30. června po jedenácté hodině dopoledne do Březníku k nálezu podezřelého předmětu. Zjistili, že při výkopových pracích byl na zahradě rodinného domu nalezen granát.

Zachránila ho matka, která se Němcům hodila. Pavel Fried je čestným občanem

Třebíč - Po čtyřech letech třebíčští zastupitelé rozhodli o udělení čestného občanství další osobnosti, zdejšímu rodákovi Pavlu Friedovi. Přímému pamětníkovi zaniklé židovské obce, jehož rodinu poznamenaly následky holocaustu. „S panem Friedem už jsme o tom hovořili, sdělil nám, že si této pocty velmi váží,“ uvedla třebíčská mluvčí Irini Martakidisová.

Prostory, kde hrabě ubytovával VIP hosty, jsou letos vylepšené

Náměšť nad Oslavou - Na zámku v Náměšti nad Oslavou opět lidé můžou zavítat do královského apartmánu, kde hrabě Jindřich Haugwitz ubytovával VIP hosty.

Poušov otevřou v předpokládaném termínu

Třebíč – Jednou z nepříjemných uzavírek v Třebíči je ta v Poušově, kde město nechává postavit nový most přes náhon.

Uzavírka úseku na trase Jemnice - Budějovice se opět odkládá

Jackov (Moravské Budějovice) – A je to tu opět. Už podruhé se odkládá úplná uzavírka průtahu Jackovem, který leží na silnici II/152, tedy na spojnici Moravských Budějovic a Jemnice.

Silnici z Třebíče do Stříteže brzy zavřou. Pojede se i zahrádkami

Třebíč – Rekonstrukce úseku frekventované výpadovky směr Jaroměřice a Znojmo potrvá do konce října.

Rekonstrukce sokolovny se odkládá. Firmy chtějí za opravu moc peněz

Náměšť nad Oslavou – Má to být nejviditelnější investice posledních let do objektu, který lidé hojně využívají. Řeč je o náměšťské sokolovně. Dům z roku 1925 po skoro sto letech užívání nutně potřebuje radikální obnovu.

Slzy dojetí tekly při první svatbě jen pár desítek metrů od jaderných reaktorů

Dukovany – Byla to unikátní svatba, jakou ještě Dukovany nezažily. Jana Manová a Milan Hypr si v pátek 22. června přesně v 11 hodin řekli své ano v sále, kde na ně z fotografií shlíželi Marie Curie Sklodowská či Robert Oppenheimer.

V Třebíči se bude vyrábět nářadí

Třebíč – Jednomyslně na svém zasedání ve čtvrtek 21. června schválili zastupitelé Třebíče prodej pozemků o celkové rozloze 3,5 hektaru společnosti Wera Werk.

Okna dokořán možná budou brzy pro některé obyvatele Karlova náměstí minulostí

Třebíč – Žádné větrání obytných místností směrem na náměstí, a pak na něm může být dlažba i na silnici. Tak se vyvíjí jednání úředníků a radnice kolem revitalizace Karlova náměstí v Třebíči – pokud má být komplet dlážděné kamennou dlažbou, a to včetně silnice na dolní straně, kde je nejvyšší provoz. Dostálo by se tak požadavkům památkářů i nárokům hygieniků, kteří nepřipustí, aby rachot kol na dlažbě obtěžoval lidi, co tam bydlí.

Přímo v areálu elektrárny se uskuteční historicky úplně první svatba

Dukovany – To tu ještě nebylo. V pátek 22. června si své ano řeknou snoubenci Jana Manová a Milan Hypr na zcela netradičním místě – v infocentru Jaderné elektrárny Dukovany.

Je to definitivní: komunisté chtějí v senátu Nevorala

Třebíčsko – Je to definitivní. Výkonný výbor Krajského výboru KSČM Vysočina na zasedání ve čtvrtek 21. června zhodnotil stav přípravy na podzimní senátní a komunální volby v kraji, věnoval se i organizaci volební kampaně.

Lavičky z vytříděných plastových lahví se teď začínají objevovat v Třebíči

Třebíč – Jako první je mají po ruce senioři domu s pečovatelskou službou v Myslbekově ulici v Třebíči. Řeč je o nových lavičkách, které česká firma z Bohdanče vyrábí z vytříděného plastu a třebíčská radnice jich postupně nakoupí vícero. Rozmístí je do veřejného prostoru zejména na sídlištích, nebudou v památkové zóně.

OBRAZEM: Starým kinem Moravia ve Smrtelné ulici se prohání bagr

Třebíč – V plném proudu je rekonstrukce sto let starého městského kina Moravia v Třebíči na komunitní centrum. Práce budou hotové za rok v srpnu. Nyní se uvnitř bourá a bourá. Zvenčí dělníci odstraňují starou fasádu.

Tři varianty obchvatu Třebíče posoudí nová studie

Třebíč – Obchvat Třebíče, tedy přeložka státní silnice I/23 pryč z centra, to je v současnosti místní téma číslo jedna. Jedni ho chtějí v trase, jak je nyní navržená. Druzí, zastoupení i částí opozice v zastupitelstvu, ho odmítají. Co je podstatné, je fakt, že celá mašinerie vyřizování různých razítek a povolení pomalu ale jistě postupuje dál.

Kluk utekl v lednu z ústavu, teď ho lapli v Budějovicích

Moravské Budějovice - Policisté v Moravských Budějovicích vypátrali chlapce, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. V pondělí 18. června nalezli pohřešovaného šestnáctiletého mladíka po druhé hodině odpoledne na autobusovém nádraží v Pražské ulici.

Díky kuriózní chybě je Třebíč bohatší o dva miliony

Třebíč – Stačila nepozornost zaměstnankyně společnosti E.ON a Třebíč je bohatší o dva miliony. Jak k tomu došlo?

Svářeči skončili v nemocnici, v šachtě se nadýchali zplodin

Třebíč – Záchranka a hasiči mířili v pondělí 18. června dopoledne do ekotechnického centra Alternátor v třebíčské ulici Tomáše Bati. Před 11. hodinou byli přivoláni k pracovnímu úrazu.

Velká firma a nový kruhový objezd. I to se chystá na okraji Třebíče

Třebíč - Developer nebo firma, která vyrábí nářadí? Mezi těmito dvěma variantami se budou tento čtvrtek rozhodovat třebíčští zastupitelé. Když budou jednat, komu odprodají celkem 3,5 hektaru pozemků v nově vznikající průmyslové zóně v Rafaelově ulici – poblíž výpadovky směr Velké Meziříčí a na dálnici D1.

Komunisté vyšlou na Třebíčsku do boje o senátorské křeslo Marka Nevorala

Třebíč, Praha – Po delších vyjednáváních se komunisté shodli, že do klání o senátorský post v senátním obvodě 53, tedy na Třebíčsku, vyšlou Marka Nevorala z Vladislavi.

Také v Třebíči lidé demonstrovali proti Babišovi na postu premiéra

Třebíč – „Bureš, na Pankrác půjdeš.“ To bylo jedno z hesel, která si přinesli na transparentu účastníci úterní podvečerní demonstrace v Třebíči.

Stále běží nábor do policejních řad na Vysočině

Vysočina - I když je na Vysočině u Policie České republiky (PČR) – na rozdíl od valné části země – mírný početní nadstav, stále tu shánějí do svých řad další nováčky. Lákají na náborový příspěvek 75 tisíc korun i dovolenou šest týdnů. A od letoška taky berou lidi, kteří mají středoškolské vzdělání bez závěrečné maturitní zkoušky. Nyní na Vysočině u policie pracuje 1308 policistů a policistek.

Elektromobil se nevyplatí, spočítali si radní. Proto ho na radnici nekoupí

Třebíčsko – Budějovická radnice si nakonec nepořídí nový elektromobil do flotily radničních vozů. Radní o tom rozhodli nedávno.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT