VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JAKUBCOVÁ

Hana Jakubcová / Třebíčský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Bude možné zajít na Kafe s Osmanym Laffitou

Třebíč - Vtipný, pracovitý, energický a úspěšný. To vše platí o módním návrháři kubánského původu Osmanym Laffitovi.

Na Dukovanech skončili oba zubaři

Dukovany – Do svízelné situace se dostali pacienti, kteří navštěvovali ordinace zubařů v Jaderné elektrárně Dukovany. Vedení elektrárny oznámilo, že soukromá společnost, která tam zhruba rok obě ordinace provozovala, informovala, že končí s okamžitou platností.

Jezdil po Třebíči, byl namol

Třebíč - Při večerní silniční kontrole odhalili policisté v Třebíči ve čtvrtek 15. listopadu opilého řidiče.

Sádecký komplex se rozrůstá, lidé by rádi nakoukli do hradu

Třebíčsko – Hrad Sádek, jedna z nejpohlednějších dominant krajiny na Třebíčsku, dosud nikdy nebyl otevřený veřejnosti. Změní se to v dohledné době? Památka dřív patřila obci Čáslavice, v roce 2010 ji koupil jeden z desítky nejvlivnějších právníků v zemi, pražský advokát Karel Muzikář.

Trik s nohavicí recidivistovi nevyšel

Třebíč – Ten pokus zkrátka nevyšel a recidivista si zadělal na velké problémy. Zmíněný muž přišel v pátek 9. listopadu po deváté hodině večer v Třebíči do obchodního domu v Brněnské ulici a odcizil powerbanku. 

Pilot Picmaus je v prestižní stovce osobností československého létání

Třebíč – Z hlasování laické i odborné veřejnosti vzešel prestižní seznam s názvem 100 osobností československého létání 1918 – 2018.

OBRAZEM: Biskup přijede do Třebíče požehnat novým varhanám

Třebíč - Bude to důležitý moment, který se zapíše do několikasetleté historie třebíčského kostela svatého Martina. V neděli 11. listopadu, právě na svátek svatého Martina, přijede brněnský biskup Vojtěch Cikrle žehnat novým varhanám. Mši svatou, která začíná v 9.30, bude živě přenášet rádio Proglas.

V Dukovanech na krátko neplánovaně odstavili čtvrtý blok

Dukovany – V dukovanské jaderné elektrárně právě probíhá krátká neplánovaná odstávka čtvrtého výrobního bloku.

Věznice postrádají lékaře i vychovatele

Rapotice – Nedávno se sice uskutečnil rozsáhlý a úspěšný nábor dozorců. Přesto už teď v mužské Věznici Rapotice vědí, že budou brzy potřebovat další. Fluktuace je totiž u této profese velká. A v současnosti shánějí lékaře či vychovatele.

V Mohelně mají po 28 letech jiného starostu

Mohelno - V městysu Mohelno od nynějška starostuje pětačtyřicetiletý Jiří Šanda, je uvolněný, pracuje tedy na plný úvazek. Neuvolněným místostarostou si zastupitelé zvolili dosavadního dlouholetého starostu Jiřího Kostelníka.

Svatý Martin přijede do Třebíče na bílém koni

Třebíčsko - Svátek svatého Martina, tedy 11. listopadu, je i letos důvodem k oslavám. Lidé se můžou sejít a užít si společné akce na řadě míst Třebíčska. Připraveny jsou kulturní zážitky, jídlo a pití.

Rus, Američan či Íránec. Vojenští a letečtí přidělenci si prohlédli letiště

Náměšťsko /FOTOGALERIE/ – Velmi různorodá skupina návštěvníků si ve středu 7. listopadu prohlédla náměšťskou vojenskou vrtulníkovou základnu. Zavítali tam zástupci pražské Asociace vojenských a leteckých přidělenců. Byl mezi nimi Rus, Brazilec, Mexičan, Američan či Íránec. Ale taky Ukrajinec nebo zástupci z Uruguaye a Vietnamu.

OBRAZEM: Jedna z posledních zavřených silnic je v Jaroměřicích

Jaroměřice nad Rokytnou - V Jaroměřicích finišují práce na opravě vozovky v Tyršově ulici. Město už tam zbudovalo kus nového chodníku, parkoviště, obrubníky a část osvětlení. Kraj navázal opravou vozovky.

Do konce listopadu zprůjezdní silnici z Třebíče do Stříteže

Třebíč – Blíží se zprůjezdnění úseku krajské silnice II/360 mezi Třebíčí a Stříteží. První část rekonstruované vozovky, na které se pracovalo v tomto roce, se má asfaltovat od 18. do 20. listopadu. Když bude dobré počasí.

Jedovatý mák se do jídla nedostane. Inspekce ho objevila v Třebíči

Třebíč – Celkem 22 tun máku se šestinásobně překročeným limitem pro pesticid carboxin objevila v Třebíči před několika dny potravinářská inspekce. A okamžitě zakázala jeho distribuci na tuzemský trh, aby nebyli ohroženi spotřebitelé.

Vše při starém. Vedení Budějovic se nemění

Moravské Budějovice - Ve veřejné volbě a těsnou většinou 11 hlasů bylo v Budějovicích zvoleno nové vedení města. Stalo se tak v pondělí v podvečer na ustavujícím zasedání zastupitelů. Radnice pojede dál pod víceméně stejnou taktovkou jako v minulých čtyřech letech. Starostou zůstává Vlastimil Bařinka.

V Okříškách, Rapoticích či Jakubově se jméno starosty nemění

Třebíčsko – Končí vlna ustavujících zastupitelstev. Například v Okříškách, ale i v řadě dalších obcí, budou pokračovat dosavadní starostové.

V Dalešicích nedokázali vybrat ze čtyř jmen. Místostarostu tak budou volit znovu

Dalešice - Zatím bez místostarosty jsou v městysu Dalešice. Při nedávném ustavujícím zasedání, kdy se sešlo 11 nově zvolených zastupitelů, se nedokázali většinově shodnout ani na jednom ze čtyř postupně navrhovaných jmen. Proto se musejí sejít znovu a opět hlasovat. To se stane v pondělí 12. listopadu.

V Třebíči plánují opravit řadu ulic

Třebíč – Třebíčská radnice připravuje rekonstrukci tří ulic – Zahradníčkovy, Nerudovy a Křížové.

Miloň Slabý je novým starostou Jemnice

Jemnice – V Jemnici už mají za sebou ustavující zastupitelstvo. A došlo k výraznému střídání stráží na radnici. Novým starostou čtyřtisícového města je Miloň Slabý z SNK v Jemnici.

Starý hřbitov bude mít otevřeno i přes noc.

Třebíč – Kdysi se mu říkávalo nový krchov. Dnes ho lidé znají jako starý hřbitov a v Třebíči platí za místo posledního odpočinku s důstojnou atmosférou danou staletími, která tu zanechala stopu. Kostel Nejsvětější trojice, vznosné hrobky skoro zapomenutých prominentních rodů, letité košaté stromy. To vše dotváří kontext místa.

Babiš svými výroky o Dukovanech pobouřil Kraj Vysočina i spolky. Nedají se

Dukovany, Vysočina – „Je vzbouření na vsi. Ty argumenty nás urážejí!“ Tak reagoval ve čtvrtek předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš na poslední výroky předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a ministryně Marty Novákové (za ANO). Z nich vyplynulo, že by se mohla životnost Jaderné elektrárny Dukovany prodloužit o 10 let. Náklady na obnovu zařízení by byly 20 miliard korun. „Přitom nový jaderný blok by stál zhruba 200 miliard korun,“ řekl Babiš.

Vladimír Měrka je opět starostou Náměště

Náměšť nad Oslavou – V Náměšti měli ve čtvrtek 1. listopadu ustavující zasedání nového zastupitelstva. Nejdůležitějším bodem byla volba pětičlenné městské rady.

V Budějovicích zbývá pár dní do zastupitelstva. Není jasné, kdo město povede

Moravské Budějovice – V Budějovicích stále není úplně jasné, kdo bude tvořit koalici, která město povede v příštích čtyřech letech. Do ustavujícího zastupitelstva v pondělí 5. listopadu přitom zbývá už jen několik dní.

Most ve Starči rychle roste, průjezdný má být do konce listopadu

Stařeč – Stavba silničního mostu ve Starči po výměně firmy nabrala obrátky.

Silný vítr řádí, v Třebíči nebo v Mohelně už poničil střechy

Třebíčsko – Až do úterního podvečera platí výstraha meteorologů kvůli velmi silnému větru. Na Vysočině hasiči vyjížděli do úterního rána v souvislosti se zhoršeným počasím ke 130 případům, kdy převážně pomáhali odstraňovat popadané stromy ze silnic.

V Jaroměřicích už mají kompletní návrh složení městské rady

Jaroměřice nad Rokytnou - V Jaroměřicích už mají hotový návrh složení městské rady, o kterém budou noví zastupitelé hlasovat na ustavujícím zastupitelstvu v pondělí 5. listopadu.

OBRAZEM: Tunové trubky měnil ve složitém terénu vrtulník

Štítary, Třebíčsko – K unikátní výměně potrubí, kterým proudí pitná voda i do Třebíče a Dukovan, došlo před několika dny na Vranovské přehradě. Specialisté z řad libereckých hasičů a dělníci specializované firmy za pomocí vrtulníku vyměnili 100 metrů těžkých ocelových rour a nahradili je novými. To vše v mimořádně příkrém srázu, v lesním průseku a za 12 hodin čistého času.

Ve Slavěticích se chystá střídání na postu starosty

Slavětice – Ve Slavěticích, vesnici na dohled od dukovanské elektrárny, se chystá výměna starosty. S největší pravděpodobností bude při hlasování na ustavujícím zastupitelstvu v pátek 2. listopadu zvolen lidovec Antonín Kovář - křesťanští demokraté mají po nedávných volbách čtyři křesla.

Třebíč vítala zrod republiky s nadšením

Třebíč - Bylo to všední podmračené třebíčské pondělí. V kraji řádila španělská chřipka, školy byly většinou zavřené. Světová válka spěla k záměru, panoval hlad a zmar. „A nikdo netušil, co se právě děje v Praze,“ zapsal k datu 28. října 1918 badatel Jiří Joura. Právě on zaznamenal, jak se v Třebíči odrazily přelomové události vzniku nové republiky. Vyslechl si vzpomínky pamětníků, přečetl dochované dokumenty.

Náměšťské letiště bude mít nového velitele

Náměšť nad Oslavou – Na náměšťském vojenském letišti dojde ve středu 31. října k předání funkce velitele. Stane se tak při slavnostním nástupu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky.

Na vítěze a poražené si ve Vladislavi nehrajeme, říká starosta

Vladislav – Ve Vladislavi se o vedení městyse podělí vítězové i poražení. Celkem osm mandátů z patnácti možných získalo uskupení Vladislav – Hostákov – Střížov, jehož lídrem je dosavadní starosta Jan Havlena, který dostal od voličů i nejvíc preferenčních hlasů.

Tvrdý kurz proti úložišti v Lipníku potrvá

Lipník – Kandidátka, která šla v Lipníku do voleb s programem tvrdě nastaveným proti jakýmkoli snahám státu zbudovat v této lokalitě úložiště jaderného odpadu, bude tou, která vyšle ze svého středu budoucího starostu obce.

V Koněšíně bude změna na starostenském postu

Koněšín - V Koněšíně budou mít nového starostu. Hanu Žákovou (za STAN) vystřídá dosavadní místostarosta Jiří Chalupa (za KDU-ČSL). Deníku to potvrdila sama Žáková, která míří do Senátu, kam ji lidé zvolili za obvod 53 Třebíč.

Senior nechal na pultu peněženku, přišel o 26 tisíc. Poznáte muže na fotografii

Třebíč /FOTOGALERIE/ – Byl to smolný čtvrtek 11. října pro seniora, který si ráno v devět hodin po zaplacení v supermarketu ve Znojemské ulici v Třebíči zapomněl na pultu peněženku. Když to zjistil a vrátil se pro ni, už tam neležela. Nálezce si ji totiž ponechal.

V Rudíkově zůstane stejný starosta

Rudíkov – V Rudíkově se noví zastupitelé poprvé sejdou v pátek 2. listopadu. V devítičlenném zastupitelstvu se opět spojí ke spolupráci v koalici nezávislá uskupení Pro Rudíkov a Pozitivní vlna. Dohromady dají šest křesel.

Valeč bude mít nového starostu

Valeč – Ustavující zastupitelstvo se ve Valči uskuteční 31. října.

Starosta jde po dvanácti letech do opozice

Třebíčsko - Blíží se vlna ustavujících zastupitelstev. Někde starosta zůstává, na mnoha místech se ale blíží změna. Například v Třebíči či v Jaroměřicích nad Rokytnou. A také v Jemnici, kde dosavadní starosta Miloslav Nevěčný (ODS) odejde po 12 letech do opozice.

Státní lesy potvrdily, že Markovku opraví do jara 2020

Kožichovice – Oblíbené místo, kam se v létě jezdilo koupat a rybařit. To bývala malá vodní nádrž Markovka nedaleko Třebíče předtím, než ji její majitel, státní lesy, nechal před dvěma roky vypustit. Od té doby se v údolí nic nedělo a na dně téměř prázdné bývalé vodní plochy vybujela vegetace. K nelibosti veřejnosti i rybářů. Lidi z Třebíče a okolí proto zajímá, kdy se začne opět napouštět voda.

V Dolních Vilémovicích starostu měnit nebudou

Dolní Vilémovice – V Dolních Vilémovicích, rodišti Jana Kubiše, podle všeho opět usedne do křesla starosty ten dosavadní, Miroslav Sedlák. Na jediné kandidátce nezávislých, která šla v této vesnici do voleb, získal nejvíc hlasů.

V Opatově se změna nechystá

Opatov – V Opatově se žádná zásadní proměna ve vedení městysu po volbách nechystá. Celkem pět mandátů z jedenácti získalo uskupení Cesta změny, jehož členkou je dosavadní starostka Lenka Štočková.

AKTUALIZUJEME

Padlé stromy trápí i Třebíčsko. Vichr ustane odpoledne

Třebíčsko – Kvůli silnému větru mají na Třebíčsku plné ruce práce energetici, hasiči i silničáři. Právě hasiči zasahovali od úterního odpoledne z Vysočiny nejčastěji v okrese Třebíč.

Je potřeba potlačit svá ega, říká Švaříček o možné velké koalici

Moravské Budějovice – Už to vypadalo, že vzniká dohoda o široké koalici. „Nový vývoj ale ukazuje, že se bude jednat dál. S jakým výsledkem, zatím nevím,“ uvedl stávající starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka, když komentoval povolební schůzky, na kterých se domlouvá budoucí složení rady města.

V Jakubově budou pokračovat v nastoupeném kurzu

Jakubov u Moravských Budějovic – V Jakubově zůstane i v následujících čtyřech letech vše při starém. Volební výsledek ukázal, že se lidem ve vesnici líbí, jak pracuje obecní úřad a zastupitelstvo.

Bývalý přednosta okresního úřadu Karel Müller bude starostou Jaroměřic

Jaroměřice nad Rokytnou - Ve čtyřtisícových Jaroměřicích nad Rokytnou už je domluvená nová koalice. Nebude v ní nikdo ze současného vedení. Novým starostou se stane občanský demokrat Karel Müller. Na spolupráci, která čítá 12 z 21 křesel v zastupitelstvu, se domluvili lidé z ODS ( 2 mandáty), KDU-ČSL (3 mandáty), Jaroměřicko - náš domov (uskupení pod hlavičkou Pirátů, 3 mandáty) a nezávislí z Pro jistoty Jaroměřicka (4 mandáty).

V Polici má Karel Janoušek nakročeno být dál starostou

Police - V Polici se o křeslo v sedmičlenném zastupitelstvu ucházelo devět lidí, každý šel do voleb sám za sebe. V sedmičce úspěšných je i dosavadní starosta Karel Janoušek.

Sexuální agresor, který v Třebíči napadal ženy, už je ve vazbě

Třebíč – Třebíčským kriminalistům se podařilo dopadnout muže, který se v pátek 12. října dopustil v Třebíči v Kofránkově ulici sexuálního útoku vůči mladé ženě. Dvacetiletý mladík skončil v policejní cele.

Kdo bude v městské radě, předjednají příští týden

Náměšť nad Oslavou - V Náměšti nad Oslavou je termín ustavujícího zastupitelstva naplánován na čtvrtek 1. listopadu.

Americká ploštice už si vyhlédla i byty poblíž Rathanu

Třebíčsko - Nejen v Třebíči, ale už i v některých místech v Náměšti nad Oslavou nebo například v Jaroměřicích nad Rokytnou lidé nacházejí na fasádách domů a na oknech nový invazní druh ploštice.

Markety v Třebíči rychle rostou. Brzy už otevřou

Třebíč – Staveniště, která v Třebíči budí velkou pozornost. To jsou budoucí supermarkety či restaurace KFC. Jejich otevření se blíží.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT