VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EVA BÁRTÍKOVÁ

Eva Bártíková / Třebíčský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Módní trendy v líčení představila v Třebíči známá vizážistka

Třebíč - Známá stylistka a vizážistka Dana Beranová přednášela v třebíčské městské knihovně v rámci únorové akce Národního týdne manželství. Přítomnému dámskému obecenstvu přiblížila moderní trendy make-upu.

Každou adventní neděli bude v Borovině spousta zábavy

Třebíč - Stejně jako loni i letos se uskuteční v Borovině „Za Rybníkem" každou adventní neděli zábavný program, v němž si přijdou na své dospělí i děti.

Manželství je třeba brát jako jedno velké celoživotní dílo, říká psycholožka

Třebíč /ROZHOVOR/ - „Šťastně až do smrti není to jen pohádka? Jak mít vztah, který vydrží," takové bylo motto letošního Národního týdne manželství, k němuž letos Psychocentrum-Manželská a rodinná poradna v Třebíči uspořádala ve svých prostorách přátelské setkání. Při této příležitosti jsme si povídali s tamní psycholožkou Alenou Hujerovou.

OBRAZEM: Svoji první reportáž pořídil fotograf mezi ruskými tanky

Třebíč - Fotograf Vladimír Brauner z Třebíče patří k těm, kteří si srpnové události v roce 1968 velmi dobře pamatují. Na Karlově náměstí, kterým projížděly ruské tanky, tehdy stál… a fotil. Jak na tu dobu vzpomíná?

Řada firem na Třebíčsku slibuje nová pracovní místa

Třebíčsko - Vyhlídky na vznik nových pracovních míst se rýsují v tomto roce u některých velkých firem na Třebíčsku. To je optimistická zpráva zvláště pro lidi bez práce.

Ceny v obchodech rostou před očima. Zdražuje se kdeco

Třebíč - S přeceňováním zboží kvůli navýšení DPH o jedno procento se ve středu potýkali i v obchodech v Třebíči. Prodavači ve většině případů zboží přeceňují postupně. Zákazníkům se tak mění ceny u zboží v regálech doslova před očima.

Manželé Josifovi budou spolu již 73 let

Třebíč - V únoru to bude 73 let od doby, kdy manželé Josifovi z Třebíče uzavřeli manželství. V domově pro seniory na Koutkově ulici, kde už dva roky bydlí, vznikal článek o jejich vzpomínkách na doby dobré i zlé.

Nemocnice už má smlouvu s VZP. Na menší počet lůžek

Třebíč - Třebíčská nemocnice včera podepsala smlouvu se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP). Proti letošní kapacitě 587 lůžek nasmlouvala o 48 lůžek méně.

Základní praktické školy nám nechte, vzkazují rodiče žáků

Moravské Budějovice - Nad budoucností praktických základních škol visí otazník. Na Třebíčsku jde o dvě základní praktické školy v Moravských Budějovicích v ulici Dobrovského a v Třebíči v Cyrilometodějské ulici.

Eliščina medailová sklizeň byla letos velká

Třebíč - K medailím z mezinárodní soutěže ve vyřezávání z ovoce a zeleniny popřál v pátek za město Třebíč místostarosta Pavel Pacal studentce 4. ročníku Hotelové školy Třebíč Elišce Vostalové.

Léčebna přijde o kuchyň. Jídlo se bude vozit z Třebíče

Moravské Budějovice - Kuchyň zavřou od 1. února příštího roku v Léčebně dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích. Šest zaměstnanců z ní bude muset odejít. Jídlo do LDN se bude vozit z třebíčské nemocnice. Takový krok se nelíbí zastupitelům ani radnici. Vytýkají Nemocnici Třebíč, která LDN se sedmdesáti lůžky spravuje, že kuchyň měla zachovat. A nejen kvůli pracovním místům.

V Nové Vsi staví novou halu. Nejen pro výzkum a logistiku

Nová Ves - Už příští rok v červenci bude v Nové Vsi stát obří hala za zhruba 250 milionů korun, kterou budují firmy Mann+Hummel (CZ) a Mann+ Hummel Service. Přibudou tam díky tomu nová pracovní místa.

Matriky nám nechte. Města a obce píší petice vládě

Třebíčsko - Zrušit matriky a stavební úřady v některých obcích a městech chce Ministerstvo vnitra. Zachovat je hodlá jen v obcích s rozšířenou působností, které jsou na Třebíčsku tři v Třebíči, Budějovicích a Náměšti nad Oslavou.

Třebíč analýzu zdravotního stavu obyvatel potřebovala

Třebíč - Jak jsou na tom se zdravím obyvatelé Třebíče? Nejčastěji umírají na kardiovaskulární onemocnění. Ženy častěji než muži. Muži naopak častěji umírají na zhoubné nádory. Pokud jde o výskyt infekčních chorob, v Třebíči nepatrně stoupá křivka u salmonelózy.

Zastupitelé Jemnice žádají o převedení železniční trati

Jemnice - Jasný signál, že jemnickou trať chce město Jemnice získat do svého majetku, vyslali tamní zastupitelé. Rozhodli, že radnice požádá Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) o bezúplatný převod majetku souvisejícího s dráhou na trati Moravské Budějovice Jemnice do vlastnictví města.

Veřejná služba šetřila obecní rozpočty. Města řeší, co dál

Třebíčsko - Veřejná služba ztratila oporu v zákoně. Z ulic tak zřejmě zmizí lidé, kteří zdarma v rámci veřejné služby odklízeli v zimě ručně sníh z městských chodníků a v létě chodníky zametali. Radnicím se teď úklid města prodraží.

Za odpady platí někde víc, jinde nic

Třebíčsko - Zdražování poplatku za komunální odpad se lidé v řadě obcí na Třebíčsku nevyhnou. Na druhou stranu jsou zde i takové obce, kde poplatek nevybírají vůbec.

OBRAZEM: „Bylo odvážné do toho jít,“ tvrdí tvůrci sochy legionáře

Třebíč/Nové Syrovice – Sochu legionáře odhalí v pátek v Nových Syrovicích. Její tvůrci – akademický sochař Boris Kjulleněn se svým synem Borisem Kjulleněnem mladším na soše pracovali měsíc a půl. V prachu a potu, s respirátory a ochrannými štíty z plexiskla na obličeji, v nehostinných podmínkách obří plechové haly zemědělského družstva v Krnčicích.

Sněžit má už dnes. Silničáři i technika jsou v pohotovosti

Třebíč - Ryze zimní počasí dorazí na Vysočinu podle meteorologů už dnes v noci. Jihovýchodní vítr vystřídá večer studený severozápadní vzduch, který s sebou přinese déšť. Ten se přes noc změní na déšť se sněhem nebo sněžení.

V Třebíči začal soud kvůli uplácení ve veřejné zakázce

Třebíč - Obvinění z uplácení čelil v úterý u okresního soudu v Třebíči obchodní ředitel firmy Zlínstav Jiří Stacke. Podle obžaloby se v souvislosti s veřejnou zakázkou na stavbu tělocvičny u Základní školy Václavské náměstí Třebíč měl dopustit pletichy při jednání s firmou Kapucín Realizace staveb, s. r. o. (dále jen Kapucín).

Novou expozici navštívily davy lidí

Třebíč - Dny otevřených dveří v nové interaktivní expozici Cesty časem v třebíčském Předzámčí navštívily v pátek 23. listopadu a sobotu 24. listopadu davy lidí.

sKarty jsou k ničemu, míní lidé

Třebíč - Velmi rozčarované jsou reakce lidí, kteří si chodí do kanceláří třebíčského Úřadu práce pro novinku, nazvanou sKarta. Názory na platební kartu, sloužící k vyplácení sociálních dávek, však příliš pozitivní nejsou a mezi oslovenými se včera nenašel nikdo, kdo by změnu vítal.

Další smršť změn v městské dopravě startuje už v prosinci

Třebíč - Od 1. prosince dojde k dalším změnám na linkách Městské autobusové dopravy v Třebíči. Zatím poslední úpravy v dopravě proběhly v říjnu. Další se plánují už na začátek příštího roku.

Třebíčská radnice chystá zdražení poplatku za odpad

Třebíč - Poplatek za popelnice v Třebíči možná už příští rok podraží. A ne málo. Radní chtějí zastupitelům ještě letos předložit ke schválení vyhlášku týkající se zvýšení poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy a třídění komunálních odpadů.

OBRAZEM: V Třebíči otevřeli novou expozici

Třebíč - Cesty časem se jmenuje zbrusu nová interaktivní expozice, kterou ve středu otevřeli v předzámčí v Třebíči.

Student napsal petici kvůli MAD. Na Facebooku boduje

Třebíč - Petice za znovunavrácení městské autobusové dopravy v Třebíči, adresovaná radnici, se objevila minulý týden v místních obchodech Jednoty a Sparu na Hájku a v Bille u hlavní pošty.

Pachatele odhalí fotopasti. Budou sledovat popelnice

Moravské Budějovice - Kdo dělá v Budějovicích nepořádek u kontejnerů s tříděným odpadem? To ve městě vbrzku zjistí. Na takové vandaly políčí fotopast.

Chovanec se soudí s domovem. Verdikt se jistě stane precedentem

Jemnice - Dvaadvacetiletý chovanec Dětského domova v Jemnici dostal od ředitelky „vyhazov". Takřka ze dne na den. Teď má jeho vysokoškolské studium žurnalistiky, v němž se připravuje na bakalářskou práci, velmi hořkou příchuť.

Astronom: Planetku Třebíč jsem objevil náhodou

Třebíč - Na třebíčské radnici mají snímek planetky Třebíč. Místostarostům ho včera přivezl objevitel planetky, astronom Miloš Tichý. Ten zavítal včera do Třebíče spolu s manželkou Janou, rovněž astronomkou.

Nová expozice bude názorná. Zaujme děti, přiláká i dospělé

Třebíč - Vyzkoušet si starou techniku tkaní látek či koberců na tkalcovském stavu, umlít si trochu mouky či postavit vlastníma rukama část baziliky z odlehčeného materiálu budou moci už brzy první návštěvníci interaktivní expozice ve vstupním traktu na nádvoří třebíčského zámku.

Fukary hlučí v Třebíči. Lidem se nelíbí, radnice je velebí

Třebíč - Zatímco v Brně používání fukarů pro úklid města už omezili místní vyhláškou, v Třebíči tomu tak zatím není. To některým obyvatelům města vadí.

Dotace pro fotbal? Ano, ale až po hodinovém jednání

Třebíč - Horácký fotbalový klub (HFK) Třebíč se potýká s dluhy. Proto požádal město, aby mu plánovanou dotaci pro příští rok ve výši 300 tisíc korun, přikleplo už letos.

Řadu obcí doba prezidentských voleb nepotěšila

Třebíčsko - Termín prezidentských voleb 11. a 12. ledna, případně druhého kola 25. a 26. ledna, nepovažuje řada obcí v třebíčském okrese za vhodný. Důvodů starostové shledali hned několik.

Budějovice si chtějí půjčit další desítky milionů korun

Moravské Budějovice - Zastupitelé v Moravských Budějovicích schválili další zadlužování města. Jeden úvěr ve výši kolem 30 milionů korun už město má. Podle pondělního rozhodnutí si půjčí dalších 20 milionů korun.

VZP v Třebíči se přestěhuje. Budovu chce příští rok prodat

Třebíč - Budova Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR v Třebíči naproti autobusovému nádraží v ulici Na Potoce bude v příštím roce na prodej. Je jednou z patnáctky nemovitostí v republice, kterých se pojišťovna hodlá zbavit. Z města by ale pobočka zmizet neměla.

Registr vozidel má stále potíže. Systém zaměňuje adresy i další data

Třebíč - Komplikace spojené s Centrálním registrem vozidel neustávají. Ba naopak, spíše se vrší. Podle úředníků je nový systém často zcela nevyzpytatelný.

Parkování místo mincí zaplatí SMS

Třebíč - Zaplatit parkování formou SMS zprávy z mobilního telefonu bude možné už od příštího roku na všech placených parkovištích v Třebíči. Novinku chystá zavést třebíčská radnice.

Třebíčské radnici se podařilo prodat trojici nabízených objektů

Třebíč - Objekt na Račerovické ulici (tzv. Kocandu), kotelnu na Mládežnické ulici a někdejší budovu restaurace Betlém na Hasskově ulici se daří městu prodat, prodej ale musí ještě „posvětit" souhlasem zastupitelé.

Mezi Marsem a Jupiterem objevil astronom planetku Třebíč

Třebíč - Nově objevenou planetku mezi Marsem a Jupiterem, která nese číslo 48 638, pojmenoval její objevitel astronom Miloš Tichý, po největším městě okresu Třebíč.

Dům pro matky v tísni stále nestojí. Stavba vadí lékařům

Třebíč - Výstavba nového Domu pro matky v tísni v Třebíči je ohrožena. Přestože pro stavbu domu město daruje Oblastní charitě pozemek za poliklinikou na Vltavínské ulici, cestu k realizaci blokují námitky majitelů polikliniky společnosti Lékařský dům.

Pneuservisy na Třebíčsku mají pilno. Pracují i o víkendu

Třebíč - Sezónní nával pociťují nyní všechny pneuservisy na Třebíčsku kvůli zakázkám na přezutí letních pneumatik za zimní. Leckde pracují i přes víkend.

Pomazánkové máslo teď řeší i mlékárna v Jaroměřicích

Jaroměřice nad Rokytnou - Jak dopadne česká pochoutka, nazývaná pomazánkové máslo, není jasné. Jaroměřická mlékárna jí každoročně vyrobí kolem šesti až sedmi set tun.

OBRAZEM: Na letošní Didactu dorazilo do Třebíče 55 vystavovatelů

Třebíč - Již sedmnáctý ročník vzdělávacího veletrhu Didacta přilákal včera do prostor třebíčského Fóra davy návštěvníků. I letos se na veletrhu objevily mezi 55 vystavovateli četné zajímavosti.

Menší města přichází s novou nabídkou parcel

Třebíčsko -  O výstavbu rodinných domů usilují menší města na Třebíčsku. Nová výstavba se chystá v Jemnici i v Hrotovicích, volné parcely jsou stále v Náměšti.

Domácnosti v Třebíči dostanou tašky na třídění odpadu

Třebíč - Žlutou, modrou a zelenou tašku z kvalitního pevného materiálu s nosností zhruba 20 kilo a pevnými uchy dostane začátkem listopadu na pět set domácností v centru Třebíče. Sadu tří tašek už mají v Okříškách, Telči a Třešti. Třebíč bude dalším místem Vysočiny, kde tašky napomohou k lepšímu třídění odpadů v domácnostech.

Třebíč rozšíří počet míst, kde nelze konzumovat alkohol

Třebíč - Zvýšit počet míst, kde nebude možno ve městě na veřejnosti konzumovat alkohol, chce třebíčská radnice. Připravuje rozšíření stávající vyhlášky. Pokud návrh schválí v listopadu zastupitelé, mohla by rozšířená vyhláška platit už příští rok.

Polovinu karet na sběrné dvory si Třebíčané nevyzvedli

Třebíč – Od příštího roku už nebudou moci obyvatelé Třebíče na zdejších sběrných dvorech ukládat odpad bez předložení identifikační plastové karty s čárovým kódem. Tyto identifikátory si ale zatím vyzvedla jen pouhá polovina domácností ve městě. Výdej karet je nyní prodloužen.

Supermarket v Jaroměřicích by mohl stát v příštím roce

Jaroměřice nad Rokytnou - Nový obchodní dům v blízkosti jaroměřického hřbitova u výpadovky na Třebíč by mohl vyrůst v příštím roce. Majitel pozemku už má dohodu o smlouvě budoucí s Penny Marketem.

Parkování na Karlově náměstí se nelíbí řidičům ani chodcům

Třebíč - Z parkování na Karlově náměstí v Třebíči jsou dlouhodobě rozladěni jak řidiči, tak chodci. Radnice chce situaci řešit, až bude hotova nová studie budoucího vzhledu náměstí.

Geotermální elektrárnu chce majitel pozemku v Lažínkách

Lažínky - Geotermální elektrárnu v Lažínkách by rád v budoucnu viděl Zdenek Stojánek. Svůj tamní pozemek, který má v blízkosti vlastní firmy u benzinové pumpy, hodlá pro takový účel prodat.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT