VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žďárskými prioritami jsou most i aquacentrum

Žďár nad Sázavou – Most na Klafar, aquacentrum, rekonstrukce autobusového nádraží nebo oprava inženýrských sítí na dvou hlavních žďárských náměstích. To jsou jedny z hlavních investičních akcí města naplánovaných pro rok 2011.

2.9.2010
SDÍLEJ:

Rekonstrukce bazénu při Základní škole Švermova a jeho rozšíření je jednou ze žďárských priorit pro rok 2011. Stejně tak by měla být spuštěna i výstavba mostu na Klafar. Foto: MÚ Žďár nad Sázavou

Zařazeny jsou do městského rozpočtu, o kterém již diskutovali žďárští radní. Ti se chtějí stejně jako letos držet při jeho vytváření spíše při zemi.
„Výdaje jsme ani nesnižovali, ani nenavyšovali. Dávali jsme pokyny všem odborům i našim příspěvkovým organizacím, aby se držely v částkách roku 2010,“ zdůraznila žďárská místostarostka a senátorka Dagmar Zvěřinová.

Bez provizoria

Žďárští se chtějí, kromě snahy zachovat příští rok podobný rozpočet jako letos - tedy ve výši zhruba 531 milionů a 576 tisíc korun, držet i dalších dvou zásad. „Především chceme konkrétní podobu rozpočtu schválit ještě letos, aby nemuselo být přistoupeno k provizoriu. Zatím se nám to vždy dařilo, nikdy se nám nestalo, že bychom třeba rozpočet schvalovali až v březnu příštího roku, jak je to běžné v mnoha dalších městech,“ nechal se slyšet žďárský starosta Jaromír Brychta. Poslední vytyčenou zásadou podle něj je, aby byl rozpočet opět vyrovnaný, tedy nikoliv deficitní.

A jaké výdaje by měly s městským rozpočtem v příštím roce zahýbat nejvíce? Jednou z největších investičních akcí bude bezpochyby most na Klafar. Stavba, která propojí nové žďárské sídliště Klafar a druhý břeh řeky Sázavy na místě stávajícího dětského dopravního hřiště, přijde na přibližně 115 milionů korun.

S jeho stavbou by měli Žďárští začít v příštím roce, dokončení je pak plánováno na rok 2012. S městskou kasou také důkladně zatřese dlouho očekávané aquacentrum, s jehož budováním se má ale s největší pravděpodobností začít ještě letos. „To se ale bude jednat pouze o zemní práce, hlavní část stavby se bude dělat v roce 2011, kdy by měly být aquacentrum a rekonstrukce bazénu dokončeny,“ podotkl Jaromír Brychta. Stále ještě není jasné, na kolik vlastně výstavba aquaparku přijde, výběrové řízení, během krátké doby již druhé, má být podle slov žďárského starosty ukončeno do říjnových komunálních voleb. Předpokládá se ale cena pohybující se kolem sto třiceti až sto padesáti milionů korun.

Autobusové nádraží

Dvacet milionů korun pak Žďárští z rozpočtu vydají na rekonstrukci autobusového nádraží. Ta měla být původně zrealizována již letos. „To ale nebyly vypsány příslušné dotační tituly, takže se dotaci pokusíme získat až v příštím roce,“ dodal Jaromír Brychta s tím, že s dotací doufají v padesátiprocentní snížení ceny.

V roce 2011 se ve Žďáře nad Sázavou chtějí pustit také do rekonstrukcí obou hlavních náměstí – Havlíčkova i Republiky. Inženýrské sítě pod povrchem jsou totiž již ve velmi špatném stavu, a na Havlíčkově náměstí se stará kanalizace již propadá. Po opravě inženýrských sítí pak centrum okresního města postupně čekají také změny vzhledu.
Přibudou mimo jiné nové lavičky, odpadkové koše, osvětlení, nejrůznější veřejná zeleň a další parkový inventář.

Autor: Jana Nedělková

Místo události:
2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení