VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z areálu bývalého družstva vraky zmizely

Biskupice u Hrotovic - Inspektoři životního prostředí se dočali dalšího šoku. Při únorové kontrole areálu bývalého zemědělského družstva v Biskupicích je překvapilo nahromaděné množství odpadů a vraků aut. Dalšího úžasu se dočkali uplynulý pátek, kdy se na stejné místo vydali s pracovníky třebíčské radnice znovu.

17.3.2010
SDÍLEJ:

Takto vypadalo místo shromaždiště automobilových vraků, kam se vypravili inspektoři životního prostředí spolu s dalšími svědky. Situací se zabývá i Policie ČR.Foto: archiv Deník

„K našemu překvapení nakupené vraky zmizely. Zůstala tam jen hromada pneumatik. Je zvláštní, že si nikdo z obce nevšiml, že odtud někdo něco odváží. Protože tam byl objeven únik ropných látek, odebrali kontroloři vzorky a teď je analyzují,“ informoval Miroslav Brablc, vedoucí oddělení odpadového hospodářství a ochrany ovzduší třebíčského MěÚ.


Jeho slova potvrdil havlíčkobrodský inspektor Miroslav Sláma: „Ano, část odpadu byla odvezená, nikdo neví, kdo to odvezl a kdy. Měli jsme s sebou odbornou firmu. Ta odebrala vzorky z jímky a kanalizace. Zajímá nás, kam ropné látky, které jsme tam objevili, odtekly, a zda se nevsákly do podzemních vod.“


O dění v areálu bývalého zemědělského družstva údajně nic netušili na OÚ v Biskupicích. Na předchozí článek s touto tematikou na webových stránkách Deníku reagoval čtenář, podivující se odpovědi starostky, že o ničem nevěděla. „Od úřadu cca 100 m maximálně, navíc je tam asi částečně vidět z okna,“ uvádí pisatel v reakci.


Nikdo nic neviděl


„Z prvního patra obecního úřadu tam pořádně vidět není,“ odmítla názor čtenáře starostka Jana Klemová. Připustila ale, že z vyššího patra budovy na dvůr v areálu možná trochu vidět je.


Na dotaz Deníku, kdy v areálu bývalého zemědělského družstva byla, řekla: „Byla jsem tam někdy v listopadu loňského roku se zástupci hrotovického stavebního úřadu. Pan Novotný nám tam tehdy tvrdil, že zřídí v areálu provozovnu, že hodlá odkoupit do svého vlastnictví pozemky i budovy. Pozemky patří dvěma restituentům a budovy družstvu.“ Na otázku, zda ví, že minulý týden z areálu bývalého družstva kdosi odvezl část odpadu, odpověděla: „To vůbec nevím.“


Spojit se telefonicky s panem Novotným se Deníku nezadařilo, proto se na něj Deník zeptal v Pavlicích, kde údajně bydlí. „Ano, pan Novotný tu u nás v obci bydlí. Zhruba před pěti léty u nás podnikal s kovošrotem a byly kvůli tomu problémy s životním prostředím. Měl jsem s ním problémy i osobně. Někdy v roce 2002 mě žaloval za pomluvu. Soud rozhodl v můj prospěch,“ vysvětlil Josef Myslík, starosta Pavlic.

Autor: Eva Bártíková

17.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení