VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výtěžek z tříkrálové sbírky půjde na domov pro matky

Třebíčsko - Již od 1. ledna vyrazí opět do ulic měst a obcí skupinky koledníků tříkrálové sbírky. Oblastní charita Třebíč do ní i letos zapojí přes tisíc koledníků. Hlavní část vybraných peněz by měla jít na výstavbu nového Domova pro matky v Třebíči.

1.1.2016
SDÍLEJ:

Tři králové.Foto: Jan Sucharda

Skupinku tvoří zpravidla tři koledníci v kostýmech tří králů, což ale není podmínkou. Vedoucí skupinky musí být starší patnácti let a na požádání se prokáže platným průkazem, který ho opravňuje sbírku provádět.

Koledníci mají pokladničku s červenobílým logem Charity, úředně zapečetěnou dvěma pečetěmi jedna s razítkem Oblastní charity Třebíč, druhá s razítkem místního městského či obecního úřadu.

„Prosím o vlídné přijetí našich koledníků, velmi si vážím jejich pomoci, kdy často za nevlídného počasí, přesto s nasazením, konají tuto službu. Někteří opakovaně po celá léta. Budeme rádi za každý váš příspěvek do pokladničky, neboť každá koruna pomáhá," přeje si ředitel třebíčské Charity Petr Jašek.

Za obnos vhozený do pokladničky dostanou dárci jako symbolické poděkování malé balení tříkrálového cukru, případně informační letáček, nač se sbírka v třebíčské Charitě využije a jak pomohla ta loňská.

Pokud dají obyvatelé domu souhlas, napíší koledníci křídou na domovní dveře znamení K+M+B+2016, začáteční písmena latinské věty Kristus Mansionem Benedicat 2016. Ta česky znamená Kriste, požehnej tomuto obydlí v roce 2016!

Z loňské sbírky zakoupili biofeedback EEG určený k sebeučení mozku pomocí takzvané biologické zpětné vazby, K-centrum Noe pořídilo zdravotnický materiál a přilepšily si i další služby Charity.

Hlavním bodem sbírky v roce 2016 bude výstavba nového Domova pro matky Třebíč i s prostory pro službu Rané péče Třebíč, která podporuje rodiny a děti se zdravotním postižením.

Z části výtěžku se dokončí stavební práce v objektu v ulici Generála Sochora, kde sídlí služby pro seniory a nemocné. Je třeba koupit auto pro pečovatelskou službu, která pomáhá lidem na velkém území Třebíčska. Ze sbírky bude hrazena humanitární, materiální či finanční pomoc lidem v sociální a zdravotní nouzi. „Prosíme, upozorněte na tuto možnost lidi, kteří potřebují pomoc," žádá koordinátorka sbírky Martina Veselá.

Svoji kolednickou skupinu bude mít i ředitel Petr Jašek. Ten nejprve vyrazí 5. ledna do Jaderné elektrárny Dukovany. O den později navštíví ve třináct hodin třebíčskou radnici a o hodinu později také přijdou na Karlovo náměstí v Třebíči, kde bude připraven i bohatý doprovodný program.

„Od radnice bude vycházet průvod tří králů a dalších koledníků v dobových kostýmech a zamíří k živému betlému u vánočního stromu, kde se pokloní Ježíškovi a předají mu své dary. Průvod přivítá starosta města Pavel Janata a požehná třebíčský děkan Jiří Dobeš," popsal Jašek.

Pokračovat se bude zpíváním, soutěžemi a dalším programem. „Za doprovodu harmoniky si pak společně zazpíváme koledy, vystoupí děti ze Základní umělecké školy a taky souboru Bajdyš. Chystáme se zde uspořádat soutěž o Nejkrásnější skupinku tří králů. Zveme proto tříkrálové skupinky k hojné účasti. Menší děti se mohou povozit na konících. Na místě bude drobné občerstvení, teplé nápoje čaj, punč a káva," láká ředitel Petr Jašek.

Autor: František Vondrák

1.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Jedna z mnoha podobizen Matyáše Žďárského, kterou najdeme v jeho muzeu.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení