Absolventi získají vyvážené znalosti v informatice, ekonomice i právu, mohou pracovat jak ve veřejné správě, tak i v komerční sféře, řekl novinářům předseda správní rady školy Jakub John.

Od podzimu škola otevře denní studium nového oboru, připravuje ale také kombinovanou formu studia. ZMVŠ nabídne studentům tři bakalářské studijní obory, kromě veřejnosprávních studií také aplikované informační technologie a informační management. "Všechny obory je možné studovat v různých kombinacích i ve formě celoživotního vzdělávání," řekl John.

Škola sjednotila pro příští rok školné, které bude činit 14.900 korun za jeden semestr ve všech oborech. V přijímacích zkouškách zatím uspělo 25 zájemců, do zahájení akademického roku proběhne ještě pět kol. Dneškem podle Johna zahajuje ZMVŠ informační kampaň. Zájemcům nabídne informace zaměřené na nový obor hlavně prostřednictvím médií. Kampaň vyvrcholí na podzim akcí Gaudeamus, která by měla být obdobou jarního Majálesu.

V příštím akademickém roce se ZMVŠ zapojí do výměnného programu Erasmus. Podařilo se jí získat peníze na výměnné pobyty a stáže na zahraničních vysokých školách pro 25 studentů a 12 pedagogů.

Do budoucna chce ZMVŠ připravit k akreditaci další obor management a marketing, uvažuje také o zavedení magisterské formy studia. "Navázali jsme těsnou spolupráci s druhou vysokou školou na Vysočině - Vysokou školou polytechnickou v Jihlavě, s níž připravujeme partnerské projekty," uvedl John.

ZMVŠ zahájila činnost na podzim 2003 s pouhými deseti studenty. Všichni absolventi už podle Johna našli uplatnění v praxi nebo pokračují ve studiu. Zakládajícími subjekty bylo Město Třebíč, Hospodářská komora Třebíč a společnost Vivat Akademia, do níž před časem vstoupila společnost Euronest. "Struktura zakladatelů je velice výhodná pro zahraniční spolupráci," uvedl John.