VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V územním plánu chce město jasné trasy obchvatu

Třebíč - Město Třebíč nyní hledá nejvhodnější varianty obchvatu, které bude třeba zahrnout i do chystaného nového územního plánu. Trasu obchvatu bude třeba navrhnout tak, aby splňovala jak technické požadavky na silnici I. třídy, tak ekonomické požadavky a přitom byla co nejefektivnější. Takové úkoly zdaleka ne vždy bude jednoduché splnit.

13.1.2012 1
SDÍLEJ:

SOUČASNÝ PLATNÝ ÚZEMNÍ PLÁN MĚSTA. Nový územní plán města se teprve bude zpracovávat. Jak budou vypadat trasy obchvatu města, zatím stále není zcela jasné.Foto: archiv/MěÚ Třebíč

SOUČASNÝ PLATNÝ ÚZEMNÍ PLÁN MĚSTA

„Chceme mít v územním plánu trasu, která již nebude zpochybňována, která se bude v průběhu času posouvat k investiční přípravě tak, aby v průběhu deseti patnácti let došlo k zahájení výstavby,“ tvrdil vedoucí odboru dopravy třebíčské radnice Aleš Kratina.

„Obchvat za patnáct let? Ať se jdou vycpat! Za tu dobu se tu už řidiči vzájemně pozabíjí, protože ty zácpy na semaforech dokáží každého pořádně namíchnout. A pak, tolik semaforů za sebou co v Třebíči, to mají málokde,“ svěřil svůj názor pětašedesátiletý důchodce Jaroslav z Třebíče.

Podle vedoucího odboru dopravy se město s Ředitelstvím silnic a dálnic domluvilo, že co se týká jihovýchodní části města, zvažuje dvě varianty vedení silnice, aby stávající trasa přes průmyslovou čtvrť byla odkloněna buď přes ulici Průmyslovou nebo nad hranou Lorenzova údolí.

Co se týká jihozápadního obchvatu, který by měl vést přes Libušino údolí, ten je vytipovaný již delší dobu.

„Nad hranou Koželužského potoka, nad bývalou továrnou BOPO, jsou problémy s rozvojovými plochami. To znamená, uvažuje se tam o nějaké výstavbě,“ naznačil Kratina.

Jde o pozemky v Borovině v blízkosti vodojemu a zahrádkářské kolonie Přemysl poblíž zámečku.

„Pozemky tam má soukromý majitel. Co se týče obchvatu, situace by se s ním musela řešit,“ řekla z oddělení Úřadu územního plánování Dagmar Moláková.

Místo vedle domků bude i na obchvat

Majitelem oněch diskutovaných pozemků je jednatel společnosti TTS Richard Horký, který skutečnost Deníku telefonicky potvrdil.

„Proběhla tam změna územního plánu, už je tomu dva tři roky. Je tam část území pro výstavbu bytů, bytových domů a rodinných domků a část území je rezervní plocha určená pro potenciální variantu obchvatu. Nebylo by to tedy v kolizi s územním plánem,“ objasnil Richard Horký s tím, že případný prodej některých pozemků vždy záleží na domluvě.

Současnou prioritou Richarda Horkého je prý realizovat přestavbu v areálu bývalé borovinské továrny, teprve výhledově v dalších pěti či deseti letech by se dalo hovořit o další výstavbě.

Město zatím ani nemůže jednoznačně potvrdit zda by v případě jihozápadního obchvatu vedla trasa údolím Terovského potoka či nikoliv. „Chceme udělat aktualizaci technické studie jihozápadního obchvatu a přinutit ŘSD k tomu, aby konalo a řeklo, jak to tam vychází,“ dumal Kratina.

Jednoznačný názor na situaci má místostarosta Pavel Pacal: „Chceme jít po té trase, která bude mít největší šanci na realizaci.“

Která z tras má podle něj největší šanci, to už ale neřekl.

Autor: Eva Bártíková

13.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Mladíci nestačili na Duklu

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Pelhřimov, Humpolec – Okresní soud v Pelhřimově poslal ve středu do vazby jednapadesátiletého Ukrajince obviněného z vraždy jeho o šest let mladšího krajana. Krvavý incident se odehrálv pondělí brzy ráno v Pražské ulici na ubytovně v Humpolci. „Vazba byla na obviněného uvalena, protože hrozí, že by se vyhýbal trestnímu řízení a mohl by ovlivňovat případné svědky,“ zdůvodnil rozhodnutí pelhřimovský soudce Jiří Zach.

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení