VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po muži z tělocvičny jde policie

Třebíč - Podezřelý, který fotil mládež ve spodním prádle, byl viděn. Je střední postavy s krátkými tmavými vlasy.

17.1.2008
SDÍLEJ:

V tělocvičně třebíčské školy v ulici Kpt. Jaroše obtěžoval neznámý fotograf žáky. Chtěl je fotografovat ve spodním prádle.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Policie připustila, že třebíčský „šílený tělocvikář“ mohl obtěžovat více dětí. Deníku to potvrdil i ředitel školy Kpt. Jaroše Karel Dolák.

„Stal se ještě jeden případ, kdy neznámý muž chtěl trestat jednu žačku naší školy, ale ta ho poslala někam,“ řekl Dolák.
Ten včera Deníku zprostředkoval telefonický rozhovor se ženou, která dotyčného zřejmě viděla. Muž dokonce ženu oslovil. „Trvalo to půl minutky, odcházely jsme zrovna s dětmi na vystoupení. Zůstala tam ale kolegyně s další skupinou,“ vypověděla. Muž se jí prý ptal, zda už bude v tělocvičně volno pro trénink taiboxu. Poté měl volat přátelům, že mohou přijít.

„Jestli opravdu telefonoval, nevím. Za chvíli jsme budovu kontrolovaly a zamykaly, nikdo tam nebyl,“ vzpomínala. I za tu krátkou dobu si však stačila všimnout, že byl střední postavy, měl krátké tmavé vlasy a na sobě zřejmě šusťákovou soupravu. Věk odhaduje spíš ke čtyřiceti rokům.

Jak ředitel Dolák, tak zdejší trenérka vyloučili, že by mohlo jít o zaměstnance školy. Podezřelého fotografa dětí ve spodním prádle neznají ani ty, které se staly obětí jeho divné záliby.

Na případu třebíčského „tělocvikáře“ pracují společně policisté z obvodního oddělení i kriminální služby. Ti mají vytipováno několik lidí, kteří by jím mohli být. Podle informací, které Deník získal, byl jedním z podezřelých i jistý muž z Třebíče, který byl propuštěn z jedné místní školy, kde učil mimo jiné i tělocvik.

Údajně se na něj shodoval i popis, ale nakonec se ukázalo, že jde o špatnou stopu.
Do případu mohly vnést jasno kamery, jimiž je škola nově vybavena. Ty podle policejní mluvčí Marcely Lavické pachatele nezachytily. „Záznamy jsme prověřili. Kamery byly namířeny výš na hřiště,“ uvedla včera. Vyšetřování nadále probíhá ve spolupráci se školou i rodiči chlapců kontaktovaných mužem s fotoaparátem. Jakým způsobem, nechce mluvčí Lavická prozradit. Mohlo by to zmařit vyšetřování, které se údajně pohnulo kupředu.
S rukama složenýma v klíně na dopadení úchylného muže nečeká ani ředitel Karel Dolák. Ihned poté, co mu první případ na počátku prosince oznámili rodiče obtěžovaných žáků školy, nechal vyměnit klíče k zámku dveří tělocvičny.

Tvrdí, že výměnu klíčů zajistil všem organizacím, které si tělocvičnu v odpoledních hodinách pronajímají. Zda je v době užívání sportoviště nájemci opravdu zamčeno, za to prý ale nezodpovídá. „Všechny jsme poučili, že musí zamykat. Sám provádím kontroly, naposled před dvěma dny. Bylo to v pořádku,“ konstatoval.

Jak se podle něj hledaný muž do tělocvičny vlastně dostal? Ředitel přesně neví. Pravděpodobně získal klíč od některého sportovce, jenž tělocvičnu užívá po vyučování. Pokud jím ovšem sám není. Tomu by totiž nasvědčoval fakt, že se dovnitř dostal i poté, kdy byl zámek vyměněn.

Ve skrytu tmy

Vedení školy už v minulosti apelovalo na rodiče svých žáků, aby se děti nepohybovaly venku po setmění. Oba případy, kdy neznámý muž oslovil chlapce, vyhrožoval jim dvojkou z chování a „za trest“ je nahnal do tělocvičny, se staly v podvečerních hodinách. „Ve dne by nepřišel. Tma ho skryje, je tu spousta zákoutí,“ připomněl Karel Dolák.

Bez dozoru byli na dětském hřišti s prolézačkami právě dva malí bráškové, které „tělocvikář“ káral minulý týden. Jeden chlapec osmiletý, druhý desetiletý. Ve chvíli, kdy mravokárce vystoupil ze šera, to k domovu měli kousek.

„Kluci mi říkali, že ten chlap šel nejdřív dovnitř a rozsvítil. Musel mít klíče, bez nich by se tam nedostal, zvenku je koule,“ rozpovídala se maminka Věra Bartáková. Ze zážitků jejích hochů je patrná plánovaná akce možného devianta. „Vyndal z batohu červené trenýrky a nutil kluky si je obléct. Pak museli běhat,“ vyprávěla.

Oproti prvnímu případu, kdy si muž pořídil řadu snímků polonahých hochů, měl tenhle trochu jiný konec. Starší klučina se vzpamatoval, rozrazil dveře tělocvičny a s křikem utíkal domů. „Ten člověk ho volal zpátky. Když viděl, že se nevrací, lekl se a utekl pryč.“ A za chvíli prý mladší vyděšený syn skončil v náručí své mámy.

17.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Mladíci sestřelili Znojemské Orly

Ilustrační fotografie.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Slavnosti Tří kápí nabídnou hudbu, průvod či ohňostroj

Třebíč - I letos budou Třebíčští oslavovat bohatou historii svého města. Od pátku až do neděle se zde bude konat čtrnáctý ročník kulturně-společenské akce Slavnosti Tří kápí.

Květinová výstava se stěhuje ze školy na obecní úřad

Vladislav – Tradice květinových výstav je s Vladislaví spjatá. Trvá již od roku 2000, kdy výstavy začali pořádat členové místní organizace českého zahrádkářského svazu. Většinou zahrádkáři připravují dvě výstavy, jednu na jaře a druhou v létě.

Velká cena města Třebíče se poběží už po pětatřicáté

Třebíč – Rok se s rokem sešel a jeden z nejtěžších atletických závodů opět klepe na dveře. Velká cena města Třebíče má v sobotu na programu už 35. ročník. Tradiční závod vznikl ještě za okupace, v padesátých letech administrativně zrušený a v devadesátých znovu obnovený. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení