Třebíč prohrála doma s lídrem pouze o gól

Třebíč - Paráda! Skvělé představení měli možnost sledovat v sobotu třebíčští hokejoví diváci. Domácí Horácká Slavia sice zaspala v duelu s lídrem, Mladou Boleslaví, úvod, ale od druhé třetiny favorita zatlačila do defenzivy a nebyla daleko od zisku alespoň jednoho bodu.

13.1.2014

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Těsnou výhru 4:3 nakonec Středočeši se štěstím uhájili.

To ostatně uznal i hostující kouč Marián Jelínek: „Viděli jsme slušný zápas. Od druhé třetiny jsme si to zkomplikovali, naštěstí jsme ve třetí části náskok uhájili."

Bruslaři nastříleli Třebíči za úvodních necelých šestnáct minut čtyři branky a po první siréně vedli 4:1.

Horáci ale hráli skvěle přesilovky, sedm hostujících vyloučení potrestali hned třikrát a sahali po vyrovnání. „4:0 při hře v pěti, ale 0:3 při přesilovkách, to svědčí za vše," dodal Jelínek.

„Kluci to odkopali se vztyčenou hlavou a nemáme se za co stydět," nesmutnil domácí kouč Kamil Pokorný. „Co si budeme nalhávat, Boleslav je v této soutěži někde jinde."

V závěrečném dějství prahli Horáci po srovnání, Boleslav však pozorně bránila a vyrážela do rychlých kontrů. Přes optickou převahu tak měl trošku více práce Dusík. Změnu stavu nepřinesla ani závěrečná power-play. Laš vypálil nad Willovu branku, vzápětí Výborný minul domácí svatyni.

TŘEBÍČ - ML. BOLESLAV 3:4

Branky a nahrávky: 6. Fořt (Mikeska), 32. Kaut (Čuřík, Laš), 35. Čuřík (Kaut, Laš) - 3. Lenc (Starý), 8. Klimenta (Protivný, Mikulík), 14. Pabiška, 16. Jarůšek (Kubica, Demel). Rozhodčí: Šír, Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. Diváci: 1710. Třetiny: 1:4, 2:0, 0:0.

Třebíč: Zelenka (16. Dusík) - Malena, Bilčík, Dietz, Čejka, Peroutka, Dlapa Laš, Kaut, Čuřík - Fořt, Mikeska, Vondráček - Čech, Moučka, Kadela - Přibyl, Juráň.

Autor: Karel Líbal

13.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Soud. Ilustrační foto.

Dvojice cizinců dostala tresty za zahradničení v kravíně

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Vysočina – K další tragické dopravní nehodě vyjížděli ve středu krátce před půl pátou odpoledne policisté i zdravotníci na dálnici D1 na Vysočině.

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Valeč - V době vydání prvního alba Malé písně do tmy (1984) působila kapela Bratři Ebenové jako bratrské trio Marka, Kryštofa a Davida. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.