VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Střed učí rodiny s dětmi zvládat kritické situace

Třebíč – Poradenská a asistenční služba Pět P, kterou občanské sdružení Střed poskytuje dětem a rodinám na Třebíčsku, Moravskobudějovicku a Náměšťsku, má za sebou další rok existence.

4.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Shutterstock

Program Pět P je určen dětem, které těžko navazují vztahy s vrstevníky, procházejí složitým životním obdobím, mají psychické či výchovné problémy a podobně. Děti se scházejí s dospělým dobrovolníkem, který je pro ně starším kamarádem a vzorem.


„Nejčastěji do programu vstupovaly děti s problémem zařadit se do vrstevnické skupiny, takže pomoc byla zaměřena na posílení jejich sebevědomí a začlenění do kolektivu stejně starých dětí. Celkem fungovalo osm dvojic, děti se zúčastnily také letního výchovně rekreačního tábora“, sdělila Michaela Svobodová, vedoucí dobrovolnického centra.


Více než sedm desítek rodin v nesnázích využilo sociální asistenci a poradenství. „Usilujeme o to, aby rodiče a děti byli schopni změnit nepříznivou nebo kritickou rodinnou situaci vlastními silami. Aby žili samostatný a zodpovědný život,“ vysvětlila Marcela Frgálová ze sdružení Střed.


Pro ni a další pracovníky, včetně dobrovolníků, to znamená terénní práci v rodinách, které se ocitly v krizi či řeší nějaký problém, například jsou v rozvodovém řízení, ztratily některého ze členů rodiny, potýkají se s dluhy nebo exekucí, neplánovaně otěhotní, změní bydliště, ztratí zaměstnání či pečují o postiženou osobu.


„Našimi častými klienty byly také rodiny s dětmi s výchovnými a vzdělávacími problémy,“ dodala Frgálová, která se svými kolegyněmi organizuje také besedy a semináře.


Desítku setkání navštívilo celkem jedenadevadesát účastníků.


Služby jsou realizovány díky dotacím z Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva vnitra České republiky, příspěvků z rozpočtů měst Třebíče a Moravských Budějovic, grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

4.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jihlavský havířský průvod
27

Na havíře v centru Jihlavy dohlíželi pyšní rodiče

Studenti gymnázia v Moravských Budějovicích nedávno založili studentskou iniciativu GMBproMb.
3

Studentská iniciativa chce oživit kulturní život v Moravských Budějovicích

Blahodárné prameny dokážou vyléčit nemoci a jsou inspirací umělcům

Vysočina 23. června – Žíznivému doušek vody, unavenému odpočinutí, znavenému horkem chladivé osvěžení – to vše mohou nabídnout studánky, které k Vysočině neodmyslitelně patří. Některým z nich jsou přisuzovány magické a léčivé účinky, lidé je od nepaměti vyhledávali a chránili. A velké pozornosti se studánky těší dodnes.

Kamil El-Ahmadieh: chválu beru s rezervou

Třebíč - Na klavír hraje od svých pěti let. Nyní, ve dvaadvacetil letech, jej ovládá skutečně mistrně. Hru na klavír studuje na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a za svoji tvorbu se mu pravidelně dostává mnoha ocenění. Jmenuje se Kamil El-Ahmadieh a pochází z Třebíče.

Historický model Třebíče zůstane dál majetkem soukromé firmy

Třebíč - Historický model města, který v Třebíči obdivují zástupy turistů, zůstane dál majetkem soukromé firmy. Město mohlo model odkoupit a pojistit si tak jedno z turistických lákadel do budoucna. Zastupitelé ale neprojevili dostatek vůle.

Kouty dosáhly historického úspěchu suverénním způsobem

Vysočina – Celkem osm týmů reprezentovalo Třebíčsko ve fotbalové I. A třídě. A mezi těmito celky se našli postupující i sestupující. Skupinu B s přehledem ovládly Kouty. Spojený tým Budišova-Náramče stejně jako před rokem skončil druhý. Na špici se udrželi i třebíčští mladíci, kteří s dorostenci v sestavě obsadili třetí příčku, a tím si o jednu metu polepšili.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies