VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stovky farníků z Třebíčska se chystají na papežovu mši v Brně

Třebíčsko /PROGRAM/ - Jednotlivé farnosti na Třebíčsku už žijí největší událostí posledních let, příjezdem papeže Benedikta XVI. Do Česka zavítá na pozvání prezidenta republiky Václava Klause a České biskupské konference v termínu od 26. do 28. září. Zastaví se v Praze, Brně a Staré Boleslavi.

19.8.2009
SDÍLEJ:

Papež Benedikt XVI.Foto: REUTERS/Molly Riley

Farníci jen z třebíčské diecéze mají už nyní rezervováno okolo tisíce místenek na mši, kterou papež odslouží v neděli 27. září v Brně.
„Podle mých informací z naší třebíčské diecéze, která čítá 32 farností, asi 400 lidí hodlá jet nedělními ranními vlaky. Jsou zejména z obcí u tratě. Mnoho věřících zvolí osobní auta. A pak se třeba spojí dvě tři farnosti a složí se na autobus,“ informoval třebíčský farář Jiří Dobeš.


Poutnický balíček


Jeho kolega z Náměště nad Oslavou farář Jan Nekuda doplnil: „Jen od nás je to 168 zájemců, kteří už si rezervovali místenky do areálu v Brně – Tuřanech. Kdo pojede na papežovu mši, obdrží ještě v polovině září poutnický balíček s liturgickými texty. Lidé jedou nejen vlakem, vypravíme autobus, který nabere věřící z Březníka a Hartvíkovic.“ A dodal, že ví o několika mladých, kteří zamíří na papežovu mši na druhý konec republiky do Staré Boleslavi. Uskuteční se v pondělí 28. září.


Areál v Brně – Tuřanech je koncipován pro 150 tisíc účastníků. Brněnské biskupství mělo v první polovině srpna povědomí o 70 tisících zájemců o to pobýt ve společnosti papeže Benedikta XVI., vyslechnout si jeho poselství v reálu.


„Biskup rovněž vydal doporučení, podle kterého se v neděli 27. září nebudou v kostelech, které spadají pod brněnské biskupství, konat mše. Aby věřící, kteří nepojedou do Brna, nepřišli o možnost sledovat přímý přenos v televizi na ČT2,“ doplnil farář Nekuda.


Ještě není definitivně dohodnuto dopravní řešení celé této mimořádné události, Biskupství brněnské zatím nepodalo přesné informace o tom, jak to bude s vlakovými spoji a kde budou parkovat autobusy. „Na počátku září sdělíme konkrétní poznatky, jednání ještě probíhají,“ konstatovala mluvčí biskupství Martina Jandlová.


Jisté je zatím pouze to, že na mezinárodním letišti v Brně – Tuřanech nebudou v neděli 27. září od osmi hodin ráno do dvou hodin odpoledne přistávat ani startovat žádná letadla.


Vyčerpávající organizační informace včetně míst, kde v září ještě budou k mání místenky, najdete na adrese www.navstevapapeze.cz.

Časový harmonogram

Sobota 26. září

přístup do stanového městečka

18:00 – 20:30 Koncert naděje ve stanovém městečku

otevření kostelů pro noční bdění

Neděle 27. září

4:00 otevření areálu letiště Brno-Tuřany

6:00 průvod se sochou Panny Marie Tuřanské

6:30 začátek předprogramu: přivítání poutníků, organizační pokyny

6:45 duchovní pásmo se zpěvem a modlitbami – Komunita Emmanuel

7:30 svědectví o naději – rodina Levíčkova

7:35 představení církve v České republice (video)

7:50 úvaha o naději (srov. 1 Petr 3,15) – režisér Jiří Strach

8:00 muzika Hradišťan s Jiřím Pavlicou a Kantiléna Brno

8:40 nácvik společných odpovědí lidu ke mši

8:50 přílet prezidenta České republiky Václava Klause

9:20 přílet Svatého otce Benedikta XVI.

projíždění Svatého otce v papamobilu a žehnání věřícím

10:00 mše svatá

modlitba Anděl Páně

12:45 odlet Svatého otce

13:00 odlet prezidenta České republiky

13:00 – 15:00 hudební pásmo (Posádková hudba Olomouc, Kyjovánek a další)

Autor: Hana Jakubcová

19.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.

Dorostenci ladí formu na ledě

Třebíč – Příprava na suchu a neoblíbené letní galeje už mají hokejisté dávno za sebou. Týmy v Třebíči se už od poloviny prázdnin na novou sezonu připravují na ledě a ne jinak je tomu i v případě staršího dorostu Horácké Slavie.

Z reklamního banneru někdo vyřízl logo

Třebíč - Někdo zvláštním způsobem poškodil reklamní banner na plotě v ulici Cyrilova v Třebíči. Z banneru vyřízl reklamní logo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení