VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba moc hlučí, zlobí se obyvatelé

Třebíč – Kvílení sbíječek a strojů z přestavby obchodního domu Kaufland v Brněnské ulici v Třebíči trápí obyvatele okolních domů od jara. A neutichá ani o víkendu.

31.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

„To je neuvěřitelné! Mašiny tu hlučí od dubna přes celé léto – i soboty a neděle. Často začínaly už před šestou hodinou a končí někdy kolem šestnácté či sedmnácté hodiny. Je to k nevydržení,“ poukázal Jan Dočekal z Třebíče. Se svou stížností se obrátil na třebíčskou radnici. Jako spoustě dalších obyvatel panelových domů naproti Kauflandu jej nadmíra celodenního hluku pocházející ze staveniště rozčiluje. „Je to o nervy. A prý to tak má být až do prosince,“ povzdechl si.

Podle vedoucího odboru výstavby třebíčské radnice Vladimíra Obršlíka má investor pro stavební úpravy a přístavbu hypermarketu stavební povolení jejich úřadu. Speciální stavební úřad – odbor výstavby, oddělení dopravy (nyní odbor dopravy) pak povolil venkovní zpevněné plochy – nástavbu parkoviště do patra se vznikem dalších 57 parkovacích míst – na celkový počet 216. „Pro územní i stavební řízení byla investorem dodána kladná stanoviska dotčených orgánů,“ zmínil Obršlík s tím, že vydání povolení k přestavbě marketu nic v cestě nestálo.

Investora varovali

Obršlík poukázal, že kvůli pozdnímu večernímu obtěžování hlukem v blízkosti jakékoliv stavby ve městě se lze obrátit na městskou policii, která má v pravomoci kontrolu dodržení vyhlášky města o ochraně nočního klidu a regulaci činností narušujících veřejný pořádek.

Právě tato vyhláška stanovuje, že o nedělích a státem uznaných dnech pracovního klidu lze činnosti spojené s používáním strojů, přístrojů a zařízení způsobujících hluk, provádět jen v době od 9 do 14 hodin.

Stanovuje, že v době nočního klidu od 22 hodin do 6 hodin je každý povinen zachovat klid a omezit hlučné projevy.

„Panu Dočekalovi jsme odpověděli, že na základě jeho stížnosti stavební úřad upozorní investora i zhotovitele na dodržování povolených limitů hluku a zachování nočního klidu při vlastní realizaci stavby. Pokud nedojde k nápravě, bude celá záležitost dále řešena ve spolupráci s orgánem ochrany veřejného zdraví,” sdělil Vladimír Obršlík.

Situaci v okolí staveniště nastínil Jan Chudoba z firmy sídlící v blízkosti supermarketu. „Minulý týden tu byl hluk asi vůbec nejhorší za celou dobu, hlavně z těch sbíječek. Přestože jde o dočasnou záležitost, myslím si, že by se měl Kaufland lidem, co tu kolem bydlí, nějak omluvit,“ myslí si Chudoba.

Reagovali omluvou

Na dotaz ohledně hluku pocházejícího ze staveniště reagoval vedoucí oblasti supermarketu Kaufland Michael Šperl: „Rádi bychom se především omluvili všem obyvatelům, kteří bydlí v blízkém okolí prodejny v Třebíči za hluk, který vzniká v souvislosti s její přestavbou.“

Vysvětlil, že přestavba přinese modernizaci prodejny, která bude právě ve prospěch zákazníků a nabídne jim nejen komfortnější parkování a nakupování všeobecně, ale také větší výběr čerstvého pečiva a zároveň obslužný pult s lahůdkami, sýry, uzeninami. Podle Šperlových slov tato modernizace probíhá v rámci velké celorepublikové modernizace prodejen Kaufland a je pouze dočasná.

Kdy stavební ruch skončí, informoval: „Předpokládáme, že přestavba bude dokončena na podzim tohoto roku, ale tento mimořádný hluk, který souvisí s výstavbou budovy pro parkování, skončil o víkendu. Pilotážní věž ukončila činnost v sobotu a skončily také bourací práce na parkovišti směrem k sídlišti. Můžeme ujistit, že vše probíhá v souladu se zákonem a vše bylo řádně nahlášeno.“

Že začátkem tohoto týdne už byl hluk pocházející od Kauflandu o dost menší, přiznal i Jan Chudoba: „Stroje zřejmě už odvezli. Je tu jen jeřáb a bagr, motají se tu kamiony, což není dvakrát bezpečné.“

Přes sfrézovaný povrch parkoviště u supermarketu zatím klopýtají zákazníci s drkotajícími košíky kolem omluvných cedulí. Nově má mít parkoviště kapacitu 216 stání, stavební úpravy zahrnují i komunikační napojení s rozšířeným počtem pruhů pro výjezd z parkoviště.

Autor: Eva Bártíková

31.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nové Syrovice (v bílém) oplatily juniorce HFK Třebíč osmigólový debakl z loňska.
8

Náměšť s Herálcem doplatila na neproměňování šancí

Zápas letošního nováčka I. B třídy ze Starče (v modrém) s loňským z Hartvíkovic rozhodl jediný gól.
11

Rapotice vyprovodily Nedvědici sedmi góly

Agresivní muž napadl přítelkyni, strážníky a sám sebe

Třebíč - S agresivním mužem měli co do činění v sobotu v noci strážníci městské policie v Bartuškově ulici v Třebíči.

Letní kina opět táhnou, vstupné je většinou dobrovolné

Vysočina – Mezi oblíbené prázdninové kratochvíle patří letní kino.

Podívejte se na další miminka narozená na Třebíčsku

Třebíč - Díky vstřícnosti třebíčské porodnice Vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel. Každý týden naši spolupracovníci objíždí porodnice a fotí nově narozená miminka.

Mladý řidič srazil třiadevadesátiletého muže na mopedu

Třebíč - Jednadvacetiletý řidič srazil v Třebíči třiadevadesátiletého muže na mopedu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení