VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silničáři zveřejnili seznam silnic, které plánují opravit

Třebíčsko - Silničáři ještě neuzavřeli zimní sezonu, která pro ně končí 31. března, a už otevírají obálky se jmény firem, které letos opraví vytipované úseky krajských silnic.

10.3.2009
SDÍLEJ:

ULICE BUDÍKOVICKÁ V TŘEBÍČI. Rozbitá silnice dostane nový povrch. Město se bude podílet na opravě chodníků a přeložce elektřiny. Práce proběhnou podle předpokladu v červnu a v červenci.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Na Třebíčsku čítá seznam asi dvacet položek, k tomu je ještě třeba přidat sedm mostů, na kterých se podepsal zub času a potřebují tak zásah odborníků.
„Rád bych předeslal jednu podstatnou věc. Může se stát, že některé akce se vysoutěží dražší, než je náš předpoklad. Potom budeme nuceni některé úseky zkrátit. Berme prostě plán v tuto chvíli jako předběžný,“ upřesnil Jaroslav Sedláček, vedoucí provozního úseku Třebíč Krajské správy a údržby silnic Vysočiny (KSÚSV).


Uzavírky od května


Uzavírky pak mohou řidiči očekávat především od května do srpna, v září už by silničáři to podstatné měli rádi hotové.
Asi největší akcí bude rekonstrukce silnice II/152 od Jaroměřic do Hrotovic v termínu od června do října. Končit má před hrotovickým Sporthotelem. Stavebně náročná bude i oprava části silnice II/360 od Štěpánovic po odbočku na Vacenovice, uskuteční se od května do října.


Oprava Budíkovické


Přímo v Třebíči konečně dojde na totálně rozbitou Budíkovickou ulici, na jejíž opravě se má podílet i město – zabezpečí chodníky a přeložku elektřiny. Práce proběhnou zřejmě v červnu a červenci. Zároveň by měla vzniknout projektová dokumentace pro úpravu křižovatky s ulicí Táborskou na kruhový objezd.


V Jaroměřicích zmizí místní tankodrom od křižovatky u mlékárny až po mostek za městem ve směru na Popovice.
V Bítovánkách by měla být dokončena druhá část průtahu. Rekonstrukcí projde komunikace od křižovatky s hlavní I/38 k Martínkovu, od Martínkova k obci Domamil včetně jejího průtahu.


Nový kryt vozovky bude mít asi kilometr silnice II/393 od Rapotic po hranice okresu.


Pokud vše dopadne dobře, mohou se těšit na nový průtah i v Kojaticích. Stane se součástí rekonstrukce úseku z Hornic do Spetic. „Tahle oprava bude rozhodně žádoucí. Jednak už nyní je vozovka rozbitá, ale na jaře se ještě ke všemu přidá objížďka přes naši vesnici kvůli opravovanému mostu u Dešova. Dají se čekat další výmoly,“ konstatovala kojatická starostka Božena Bučková.


V naprosto havarijním stavu je komunikace z Opatova do Heraltic. Od heraltické vodárny získá vozovka nový kryt.
Ve Zvěrkovicích udělali zcela nový průtah obcí před čtyřmi roky. Letos na něj naváže výjezd ze vsi po rychlostní I/38 a na opačnou stranu od konce obce po hranice se znojemským okresem.


Dalších devět úseků


V tomto roce jsou ještě v plánu opravy těchto úseků silnic: Od křižovatky s II/151 po Komárovice a od Komárovice po Budkov, od konce opravy za Menharticemi po hranice okresu, od Dolních Vilémovic přes Klučov po křižovatku s hlavní II/351, z Číchova do Bransouz, z Pozďatína do Smrku, čtyřicetimetrový úsek mezi Hornicemi a Dešovem jako dokončení stavby z loňského roku, od Lovčovic po hranice okresu. A silničáři předpokládají též rekonstrukci průtahu Loukovicemi.


Z mostů to bude především stropešínský, na němž už práce započaly, potrvají do listopadu. Dále to bude v souvislosti s Kojaticemi zmiňovaný most v Dešově. Rekonstrukcí projde v Jaroměřicích přemostění Štěpánovického potoka nedaleko výjezdu z obce směrem na Ratibořice a Boňov, most v Krokočíně, v obci Louka nedaleko Jemnice, ve Vladislavi směrem na obec Číměř a pravděpodobně - záleží na penězích - se zvládne i most v Naloučanech.


Další kapitola sama pro sebe jsou výtluky. Jaký balík peněz na ně třebíčský provoz KSÚSV dostane, bude známo až v půli dubna. Loni to bylo 25 milionů korun, po letošní podstatně horší zimě bude potřeba víc peněz.


„Co jsem si tak zmapoval, například silnice z Okříšek do Zašovic je plná děr. Komunikace třetích tříd na tom celkově nejsou dobře,“ naznačil vedoucí Jaroslav Sedláček.


Letos kraj Vysočina vyčlenil na opravy souvislých úseků silnic 240 milionů a na mosty 35,7 milionů korun.

Autor: Hana Jakubcová

10.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Jedna z mnoha podobizen Matyáše Žďárského, kterou najdeme v jeho muzeu.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení