VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silničáři zveřejnili seznam silnic, které plánují opravit

Třebíčsko - Silničáři ještě neuzavřeli zimní sezonu, která pro ně končí 31. března, a už otevírají obálky se jmény firem, které letos opraví vytipované úseky krajských silnic.

10.3.2009
SDÍLEJ:

ULICE BUDÍKOVICKÁ V TŘEBÍČI. Rozbitá silnice dostane nový povrch. Město se bude podílet na opravě chodníků a přeložce elektřiny. Práce proběhnou podle předpokladu v červnu a v červenci.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Na Třebíčsku čítá seznam asi dvacet položek, k tomu je ještě třeba přidat sedm mostů, na kterých se podepsal zub času a potřebují tak zásah odborníků.
„Rád bych předeslal jednu podstatnou věc. Může se stát, že některé akce se vysoutěží dražší, než je náš předpoklad. Potom budeme nuceni některé úseky zkrátit. Berme prostě plán v tuto chvíli jako předběžný,“ upřesnil Jaroslav Sedláček, vedoucí provozního úseku Třebíč Krajské správy a údržby silnic Vysočiny (KSÚSV).


Uzavírky od května


Uzavírky pak mohou řidiči očekávat především od května do srpna, v září už by silničáři to podstatné měli rádi hotové.
Asi největší akcí bude rekonstrukce silnice II/152 od Jaroměřic do Hrotovic v termínu od června do října. Končit má před hrotovickým Sporthotelem. Stavebně náročná bude i oprava části silnice II/360 od Štěpánovic po odbočku na Vacenovice, uskuteční se od května do října.


Oprava Budíkovické


Přímo v Třebíči konečně dojde na totálně rozbitou Budíkovickou ulici, na jejíž opravě se má podílet i město – zabezpečí chodníky a přeložku elektřiny. Práce proběhnou zřejmě v červnu a červenci. Zároveň by měla vzniknout projektová dokumentace pro úpravu křižovatky s ulicí Táborskou na kruhový objezd.


V Jaroměřicích zmizí místní tankodrom od křižovatky u mlékárny až po mostek za městem ve směru na Popovice.
V Bítovánkách by měla být dokončena druhá část průtahu. Rekonstrukcí projde komunikace od křižovatky s hlavní I/38 k Martínkovu, od Martínkova k obci Domamil včetně jejího průtahu.


Nový kryt vozovky bude mít asi kilometr silnice II/393 od Rapotic po hranice okresu.


Pokud vše dopadne dobře, mohou se těšit na nový průtah i v Kojaticích. Stane se součástí rekonstrukce úseku z Hornic do Spetic. „Tahle oprava bude rozhodně žádoucí. Jednak už nyní je vozovka rozbitá, ale na jaře se ještě ke všemu přidá objížďka přes naši vesnici kvůli opravovanému mostu u Dešova. Dají se čekat další výmoly,“ konstatovala kojatická starostka Božena Bučková.


V naprosto havarijním stavu je komunikace z Opatova do Heraltic. Od heraltické vodárny získá vozovka nový kryt.
Ve Zvěrkovicích udělali zcela nový průtah obcí před čtyřmi roky. Letos na něj naváže výjezd ze vsi po rychlostní I/38 a na opačnou stranu od konce obce po hranice se znojemským okresem.


Dalších devět úseků


V tomto roce jsou ještě v plánu opravy těchto úseků silnic: Od křižovatky s II/151 po Komárovice a od Komárovice po Budkov, od konce opravy za Menharticemi po hranice okresu, od Dolních Vilémovic přes Klučov po křižovatku s hlavní II/351, z Číchova do Bransouz, z Pozďatína do Smrku, čtyřicetimetrový úsek mezi Hornicemi a Dešovem jako dokončení stavby z loňského roku, od Lovčovic po hranice okresu. A silničáři předpokládají též rekonstrukci průtahu Loukovicemi.


Z mostů to bude především stropešínský, na němž už práce započaly, potrvají do listopadu. Dále to bude v souvislosti s Kojaticemi zmiňovaný most v Dešově. Rekonstrukcí projde v Jaroměřicích přemostění Štěpánovického potoka nedaleko výjezdu z obce směrem na Ratibořice a Boňov, most v Krokočíně, v obci Louka nedaleko Jemnice, ve Vladislavi směrem na obec Číměř a pravděpodobně - záleží na penězích - se zvládne i most v Naloučanech.


Další kapitola sama pro sebe jsou výtluky. Jaký balík peněz na ně třebíčský provoz KSÚSV dostane, bude známo až v půli dubna. Loni to bylo 25 milionů korun, po letošní podstatně horší zimě bude potřeba víc peněz.


„Co jsem si tak zmapoval, například silnice z Okříšek do Zašovic je plná děr. Komunikace třetích tříd na tom celkově nejsou dobře,“ naznačil vedoucí Jaroslav Sedláček.


Letos kraj Vysočina vyčlenil na opravy souvislých úseků silnic 240 milionů a na mosty 35,7 milionů korun.

Autor: Hana Jakubcová

10.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek

Šikula srazil rozhodčího, přijela i policie

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Opilý muž prořízl pneumatiku u auta

Třebíč - Proříznutá pneumatika a poškozená poštovní schránka zůstaly po nezvané návštěvě v neděli večer u jednoho z domů na Nových Dvorech v Třebíči.

Detaily jaderné elektrárny si nově může kdokoli prohlédnout ve 3D aplikaci

Dukovany - Díky nové aplikaci „Jaderné elektrárny 3D“ teď může kdokoliv vyrazit do jaderky na prohlídku nejzajímavějších částí.

Dobrovolníci nasbírali patnáct pytlů nepořádku za dvě hodiny

Třebíč – Téměř třicet dobrovolníků využilo krásného sobotního počasí a vyrazila do údolí mezi MŠ Dukovanská a prodejnou Albert v Třebíči. V rámci celorepublikového projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže, se rozhodli tomuto krásnému kousku města pomoci a vyčistit ho od nepořádku.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení