VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel Mann Hummelu Jiří Paroulek končí. Důvod firma neupřesnila

Nová Ves – Firma Mann Hummel (CZ) z Nové Vsi prochází změnami ve svém vedení. K poslednímu květnu končí ve funkci ředitel Jiří Paroulek. Kdo ho nahradí ani proč po více než pěti letech z vedení Mann Hummelu odchází, nechce firma upřesnit.

25.5.2017
SDÍLEJ:

Ředitel Mann Hummelu Jiří Paroulek končí. Proč, firma neupřesnila.Foto: Deník / Černý Kamil

„Protože se jedná o vnitřní záležitosti společnosti, které v souladu s komunikační politikou Mann Hummel nesdílíme, nebudeme sdělovat ani důvody odchodu pana Paroulka,“ řekla nová mluvčí novoveské firmy Eva Eriksson.
Nejasnosti kolem Paroulkova odchodu vyvolávají spekulace. Jednou z nich jsou soudní spory, které Mann Hummel v posledních letech vede hned se dvěma svými bývalými zaměstnanci.

Jedním z nich je Lukáš Komárek ze Starče. Po dva roky v novoveské firmě, která vyrábí filtry pro automobilový a strojírenský průmysl, mu nadřízení prodlužovali smlouvu vždy jen na dobu určitou. Když pak Komárek žádal o smlouvu na dobu neurčitou, firma o něj přestala mít zájem.

Následovalo podání žaloby, ve které se Komárek domáhal určení, zda je nadále zaměstnancem. Před časem podal další žalobu na náhradu mzdy. Mann Hummel však jakoukoli vinu po celou dobu trvání sporu odmítá. Ani šest rozsudků soudů různých stupňů k definitivnímu vyřešení sporu zatím nevedlo.

Lukáš Komárek se během pře několikrát vydal do Mann Hummelu v Nové Vsi, vždy byl odmítnut, také chtěl kandidovat do odborové organizace podniku, ani to mu nebylo umožněno. Napsal dopis německým majitelům koncernu Mann Hummel, ve kterém popsal svůj příběh, jak s ním česká pobočka společnosti naložila, že mu dluží mzdu a že vedení novoveské firmy hazarduje s dobrým jménem podniku. „Možná i tím jsem panu Paroulkovi trochu zavařil,“ poznamenal Lukáše Komárek.

Nelibě se o dnes již dosluhujícím řediteli Mann Hummelu (CZ) vyjádřila rovněž bývalá zaměstnankyně Simona Voříšková. Také ta podala na firmu žalobu, protože nesouhlasila s výpovědí pro nadbytečnost. U soudu naznačila, že mohlo jít ze strany firmy vůči ní o věkovou diskriminaci. „Teď mám problémy. Syn studuje, rozbilo se mi auto. Padesátiletou ženskou dnes nikdo nezaměstná,“ poznamenala před časem u soudu.

Také ona v minulosti upozornila na to, že vedení novoveské firmy své renomé poškozuje. „I firma, kde bylo dřív ctí pracovat a kde vždy žádosti o zaměstnání několikanásobně převyšovaly poptávku, má dnes potíže,“ upozornila Simona Voříšková. „Vybudovat dobrou pověst trvá dlouho, pokazit se dá třeba i za pět let,“ dodala.

Také spor Simony Voříškové a Mann Hummelu není u konce. Poslední rozsudek vyzněl ve prospěch bývalé zaměstnankyně. Třebíčský soud necelým měsícem řekl, že výpověď pro ni je neplatná. Rozsudek zatím nenabyl právní moci a firma z Nové Vsi se proti němu ještě může odvolat.

Zda za odchodem šestapadesátiletého Jiřího Paroulka z místa ředitele Mann Hummel (CZ) stojí vleklé soudní spory se dvěma bývalými zaměstnanci, není zřejmé. Firma zatím nechce zveřejnit ani jméno Paroulkova nástupce.

Mann Hummel má v Nové Vsi dvě společnosti, Mann Hummel (CZ) a Mann Hummel Service. První pobočka je výrobním závodem, kde vznikají kapalinové a vzduchové filtry. Vyrobí se tam asi 20 milionů filtrů ročně. Mann Hummel Service poskytuje servisní služby pro pobočky koncernu po celém světě. Její zaměstnanci se starají o účetnictví, výzkum a vývoj, IT nebo management projektů. Obě novoveské pobočky koncernu zaměstnávají celkem více než 1200 zaměstnanců.

Autor: Kamil Černý

25.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.

Dorostenci ladí formu na ledě

Třebíč – Příprava na suchu a neoblíbené letní galeje už mají hokejisté dávno za sebou. Týmy v Třebíči se už od poloviny prázdnin na novou sezonu připravují na ledě a ne jinak je tomu i v případě staršího dorostu Horácké Slavie.

Z reklamního banneru někdo vyřízl logo

Třebíč - Někdo zvláštním způsobem poškodil reklamní banner na plotě v ulici Cyrilova v Třebíči. Z banneru vyřízl reklamní logo.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení