VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příměstské tábory nabízejí poslední volná místa

Třebíč - Dětem začaly dvouměsíční letní prázdniny a tím i období dovolených, výletů a táborů. Jedním z míst, kde si děti užijí spoustu zábavy a poznají nové kamarády, zatímco rodiče mohou chodit do práce, jsou příměstské tábory.

2.7.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

V Třebíči organizuje příměstské tábory například místní Dům dětí a mládeže (DDM) Třebíč. Každoročně o letních prázdninách pořádá řadu táborů, které se liší termínem, tematikou, zaměřením, místem pobytu i věkovou hranicí dětí, které se mohou na daný tábor přihlásit. Některé z nich jsou dokonce určené dětem již od tří let. Tábory se pořádají na různých místech v okrese, například v Heralticích u Okříšek, Pokojovicích, na Turistické základně Skřípina a v případě příměstských táborů přímo v Třebíči, buď na Hrádku, nebo v budově Domek na Švabinského ulici.

Příměstské tábory zajišťované DDM jsou už téměř plně obsazené, přesto je možnost přihlásit děti i nyní, na začátku prázdnin. „Všechny termíny jsou už téměř zaplněné, v některých však zbývá posledních pár volných míst. Rodiče si mohou zavolat a zeptat se, místa se také mohou uvolnit například z důvodu nemoci," říká ředitelka DDM Jarmila Pavlíčková.

Velkou výhodou příměstských táborů je, že se děti přes den zabaví, seznámí se s novými lidmi, ale večer stráví doma s rodiči. „Děti se každý den sejdou mezi osmou a devátou hodinou, program končí kolem třetí až čtvrté odpoledne, je to u každého tábora trochu odlišné. Děti pak odchází domů nebo si je vyzvednou rodiče," popisuje chod těchto táborů ředitelka DDM. „Tábory také mají různé zaměření, mohou být sportovní, výtvarné nebo keramické," dodává. Děti mohou zaujmout už jen zajímavé názvy táborů, například Olympiáda na domečku nebo Stroj času.

Plavání i baseball

Příměstské tábory však nepořádá pouze Dům dětí a mládeže, ale také další organizace a spolky. Sdružení Ekobioenergo a Plavecká škola Třebíč organizují příměstský tábor na Laguně pro děti od pěti do dvanácti let ve dvou srpnových termínech. Děti zde samozřejmě čeká spousta plaveckých lekcí a každý den bude mít různé tematické zaměření.

Tři příměstské tábory pořádá o letošních prázdninách také třebíčský baseballový klub Nuclears. „Kapacita táborů je neomezená, podle počtu dětí jen přizpůsobíme počet účastnících se vedoucích," vysvětluje Anna Kolaříková z klubu Nuclears. „Přihlášky tedy stále přijímáme, volná místa jsou," doplňuje. Tábory s názvy Hobbit, Asterix a Obelix a Taneček přes dvě pekla jsou určené dětem od šesti do dvanácti let a konat se budou každý den od osmi do šestnácti hodin přímo v baseballovém areálu U Zámiše nebo ve sportovně-relaxačním areálu Na Hvězdě.

ALŽBĚTA KOTRBOVÁ

Autor: Redakce

2.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení