VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prach spojený s výstavbou pavilonu má brzy zmizet

Třebíč – Letitý pavilon A v třebíčské nemocnici postupně mizí. Nemocnice tak zcela viditelně mění svoji podobu. Demolice je v pokročilém stavu a nepříjemné důsledky jako hluk a prach mají v dohledné době skončit.

8.7.2016
SDÍLEJ:

Demoliční práce v nemocnici. Foto: Petr Palovčík

Z nejstaršího nemocničního pavilonu už stojí jen první patro. Zbytek budovy byl zbourán a dochází k postupnému odvozu sutě. „Přesto, že demolice byla doprovázena okamžitým kropením vodou s cílem zabránit šíření prachu, k částečnému zvýšení prašnosti v bezprostřední blízkosti pavilonu došlo. Za to se především klientům omlouváme a můžeme přislíbit konec těchto komplikací v dohledné době," okomentovala aktuální stav ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Zbytek bývalého pavilonu bude zbourán a odvezen během následujících letních měsíců. V té době bude dokončována stavba energocentra. „Součástí této nezbytné stavby budou transformátory a rozvodna zásobující nemocnici elektrickým proudem, výkonný naftový dieselagregát, který zajistí dodávku elektrické energie v případě výpadků ze standardně využívané sítě i další nutná média jako zásobníky kapalného kyslíku a záložní stanice tlakových lahví, včetně skladu medicinálních plynů," vyjmenoval technický náměstek František Kalina. Dodavatel stavby společnost PKS aktuálně provádí rozvody elektrického vedení v nové budově a další dokončovací práce.

Změny může každý sledovat na záběrech z webové kamery, která permanentně sleduje dění v místě výstavby. Všechny informace týkající se výstavby pavilonu chirurgických oborů a navazujících staveb jsou dostupné na webu nemocnice www.nem-tr.cz. Nový pavilon chirurgických oborů v Nemocnic Třebíč je největší investiční akcí Kraje Vysočina ve zdravotnictví v jeho historii. Celkové náklady na stavbu bez vybavení se budou pohybovat ve výši 499 milionů korun. Obsahovat bude příjmové a diagnostické ambulance, ARO, JIP a spojený lůžkový fond chirurgických oborů. Dodavatelem je PKS Stavby Žďár nad Sázavou. Dokončení celé této investiční akce je plánováno v průběhu roku 2018.

Autor: Redakce

8.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení