Svou koncepcí porazil devět dalších uchazečů, dvě ženy a sedm mužů. „Dlouho zde bylo období bez vedení. Chci v prvé řadě zkonsolidovat situaci, aby si lidé zvykli na vedení nové.

Hodlám vytvořit plán výcviku na další období s využitím současných výcvikových prostor, zabezpečit funkční dopravní službu,“ nastínil své plány. Dlouholetý člen armády je také odhodlán zaměřit se na prevenci víc než na represi. „Je lepší něčemu předcházet než pak hasit,“ míní. Městskou policii Třebíč se chystá vést tak, aby byla veřejností vnímána pozitivně. Strážníky bude víc vidět v ulicích, materiální a finanční zdroje neodtečou bez efektu. „Každá organizace je živý organismus, musím zjistit, co je zdravé a co nemocné. Pohled od psacího stolu je jiný než skutečnost,“ odpověděl na dotaz, kdy hodlá svoji koncepci představit veřejnosti. Vysokoškolsky vzdělaný Ladislav Prvák na své nové působiště prozatím nenastoupil. Zbývá mu k tomu několik kroků. Složit zkoušky na ministerstvu vnitra, nechat si ušít uniformu a především se vyvázat ze současného pracovního poměru v pojišťovně. „Nepočítal jsem s tímto výsledkem, proto jsem zatím nedal výpověď,“ konstatoval. Do ředitelského křesla by měl usednout nejpozději 1. prosince. Už teď se však rýsuje jiný termín, a to polovina listopadu. Velet pak bude celkem dvaatřiceti lidem, jejichž počet chce v budoucnu zvýšit na čtyřicet.

Zástupcem nového ředitele byl jmenován devětatřicetiletý strážníka Ivo Dvořáka. Bývalý strojař má zkušenosti s vedením menšího kolektivu již z dob své působnosti u vojsk Ministerstva vnitra a státní policie. U třebíčské policie slouží od loňského roku.

Městská policie Třebíč byla bez kvalifikovaného velení nejméně čtyři měsíce. Bývalý velitel Dalibor Šrůtek rezignoval v době, kdy se prošetřoval jeho výstřel z pistole na strážnici.