VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pavilon pro matku a dítě přiblíží tři příbuzná oddělení

Třebíč - /VIZUALIZACE/ Symbolickým poklepáním základního kamene začne ve středu v nemocnici stavba nové budovy. Do jara 2011 vyroste Pavilon pro matku a dítě.

11.5.2009
SDÍLEJ:

Pavilon pro matku a dítě.Foto:

Čtyři v jednom


„Sestěhují se čtyři oddělení dohromady do jednoho objektu,“ popsal podstatu změn František Kalina, technický náměstek třebíčské nemocnice. Ze starých prostor se do nových přemístí rehabilitace, gynekologicko-porodnické oddělení a novorozenecké oddělení. Stěhování čeká i oddělení dětské. To opustí své dosavadní sídlo v novějším velkém pavilonu „U“.


Staré prostory, ve kterých jednotlivá pracoviště kromě dětského působí, jsou v provozu už 30 let. Požadavky na moderní úroveň zdravotní péče již zdaleka nejsou schopny splňovat. Lékaři, sestry i pacienti se na připravované moderní zařízení tedy mohou těšit. „Nový pavilon i nové prostory už budou na úrovni,“ řekl Václav Žižlavský, primář gynekologicko-porodnického oddělení. Stavba pavilonu vychází z celkového generelu dostavby třebíčské nemocnice. Přesunutím jednotlivých oddělení do jednoho křídla se zlepší jejich návaznost, což je důležité zejména u novorozeneckého a dětského oddělení. „Po technické i zdravotnické stránce to bude pokrok. Oddělení i pokoje budou členěny podle nových hygienických předpisů. Komfort pro pacienty tam bude lepší,“ vysvětlil František Kalina.


Budova vyroste na místě po zbořené staré interně a rentgenu. Pavilon pro matku a dítě přímo naváže na již stojící pavilon „M“ interních oborů (infekční, kožní, plicní). Hlavní vchod bude pro obě moderní křídla společný.


V přízemních prostorách počítá vedení nemocnice například s centrální šatnou, bufetem a několika prodejnami. Usídlí se tam i lékárna. Přemístí se ze současného hůře přístupného podzemí v protějším velkém pavilonu, který nese označení „U“.


Brána do nemocnice


Pavilon pro matku a dítě by se měl do budoucna stát také vstupním objektem pro celý nemocniční areál, a to s doprovodnými službami a přístupem do rozhodujících lůžkových pavilonů.


Investorem stavby Pavilonu pro matku a dítě je kraj Vysočina, zřizovatel nemocnice. Náklady se podle krajské mluvčí Jitky Svatošové vyšplhají na asi 300 milionů korun. Z této částky uhradí kraj 35 procent prostřednictvím dotace Evropské unie.

Autor: Ivan Přibík

11.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.

Dorostenci ladí formu na ledě

Třebíč – Příprava na suchu a neoblíbené letní galeje už mají hokejisté dávno za sebou. Týmy v Třebíči se už od poloviny prázdnin na novou sezonu připravují na ledě a ne jinak je tomu i v případě staršího dorostu Horácké Slavie.

Z reklamního banneru někdo vyřízl logo

Třebíč - Někdo zvláštním způsobem poškodil reklamní banner na plotě v ulici Cyrilova v Třebíči. Z banneru vyřízl reklamní logo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení