VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Páteřní tah v Náměšti nad Oslavou se zavře na půl roku

Náměšť nad Oslavou - Bude to největší akce za posledních nejméně dvacet let. Na páteřním tahu v Náměšti nad Oslavou vystřídají auta na půl roku dělníci. Zároveň se bude pracovat hned na několika akcích.

2.5.2014
SDÍLEJ:

Uzavírka průtahu v Náměšti nad Oslavou nebude zdaleka jedinou komplikací, která řidiče na silnici I. třídy na Třebíčsku potká. Již nyní se opravuje silniční most přes koleje mezi Náměští a odbočkou na Sedlec.Foto: Deník/ Luděk Mahel

Zaprvé se opraví samotná silnice I/23 v úseku od čerpací stanice Benzina až po stávající okružní křižovatku. „Začíná se frézováním povrchu vozovky, postaví se nová zárubní zeď, dále přistoupí rekonstrukce chodníků a rekonstrukce veřejného osvětlení, které bude nově v prostředním zeleném pruhu nad zárubní zdí," popisuje starosta města Vladimír Měrka.

Čtěte také: Silnice se zavírají. Neprůjezdná bude Náměšť, Kralice i Vladislav

Ještě předtím ale dojde na položení nové kanalizace. „Kanalizace je dlouhodobě ve špatném stavu, nedokázala jí projet ani kamera. Profil kanalizace je v tomto úseku metr dvacet, bude vyžadovat rozsáhlé výkopy," zmínil místostarosta Jan Kotačka.

Kruhový objezd

Patrně nejviditelnějším výsledkem velké stavební akce bude nový kruhový objezd. Vznikne místo křižovatky s Ocmanickou ulicí. Chodci se tak konečně dočkají chodníků a přechodů, které v tomto místě dnes citelně chybí. „Kruhový objezd zpomalí provoz v úseku, kde řidiči ve většině případů překračují povolenou rychlost. Především také vyřešíme to, že horní ulice Třebíčská je v této chvíli zaústěna jako páté rameno do křižovatky, a to nadále nemůže být. Vznikne tam odlivová komunikace směrem na ulici Ocmanická," popsal starosta Měrka.

Na akcích se na průtahu v Náměšti nad Oslavou podílí hned několik investorů. Starosta Měrka si pochvaluje, že dokázali nalézt společnou řeč a sladili všechny práce do jednoho termínu. Místo několika uzavírek je nyní jediná.

„Po velmi dobrém a vstřícném přístupu všech investorů jsme dokázali akce, z nichž každá by si vyžádala samostatnou uzávěru, dostat do šesti měsíců. Když už se zavírá, uděláme toho co nejvíc," zmínil.

Páteřním tah v Náměšti nad Oslavou se zavře na půl roku. Ulice Třebíčská bude neprůjezdná od 5. května do 31. října. „Plánovaná omezení se samozřejmě nijak nedotknou zachování přístupnosti všech domů ani práce rychlé lékařské pomoci," uklidňuje starosta.

Práce budou úhrnem stát 60 milionů korun. Podíl města Náměšť nad Oslavou činí přibližně 13 milionů korun.

Objízdné trasy

Provoz na páteřním tahu v Náměšti nad Oslavou v ulici Třebíčská bude zcela uzavřen od 5. května do 31. října

Vozidla nad 3,5 tuny mimo autobusů nebudou mít až na výjimky do Náměště nad Oslavou vjezd povolen. Objízdná trasa povede na Mohelno, Dukovany a Třebíč.

Pro vozidla do 3,5 tuny budou k dispozici dvě místní objízdné trasy vedené po místních komunikacích.

První objízdná trasa od čerpací stanice Benzina přes vlakové nádraží a dopravní terminál, dále po ulici Nádražní, ulici Sadová na stávající kruhový objezd. Za čerpací stanicí Benzina a u sokolovny bude provoz řízen semafory.

Druhá objízdná trasa po ulicích Husova, Vítězslava Nezvala, Žerotínova a přes Masarykovo náměstí na kruhový objezd před sokolovnou.

Při objížďce je třeba maximálně dbát dopravního značení, obrnit se trpělivostí a přistupovat ohleduplně k ostatním. Na většině úseku bude platit zákaz zastavení a zákaz stání, nepřípustná je blokace průjezdu čí jízda na červenou.

Plánovaná omezení se nijak nedotknou zachování přístupnosti všech domů ani práce rychlé lékařské pomoci, hasičského záchranného sboru a dalších složek integrovaného záchranného systému.

Zdroj: MěÚ Náměšť nad Oslavou

Autor: Luděk Mahel

2.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Jedna z mnoha podobizen Matyáše Žďárského, kterou najdeme v jeho muzeu.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení