VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Osud staré Hypernovy je nejasný

Třebíč - Prodejna bývalé Hypernovy ve Znojemské ulici zeje od loňského podzimu prázdnotou. Opuštěná budova pomalu chátrá. V přístřešku na vozíky podle všeho přespávají občas bezdomovci. Většina obyvatel sídliště Horka-Domky market postrádá. O dalším využití objektu společnost Ahold stále jedná. V úvahu připadá prodej i pronájem.

23.5.2009
SDÍLEJ:

Opuštěná budova pomalu chátrá. V přístřešku na vozíky podle všeho přespávají občas bezdomovci. Většina obyvatel sídliště Horka-Domky market postrádá.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Na velkoprodejnu v těsné blízkosti města byli lidé zvyklí. Například z paneláků v Čeloudově ulici si hospodyňky mohly odskočit pro pár věcí doslova od plotny. Dnes je cesta na nákup delší a nebezpečnější. Nakupování se stalou sportovní túrou hlavně pro důchodce.

Na situaci hubuje také seniorka Marie Malá. Bydlí v Dobrovského ulici. Po přestěhování prodejny potravin na pole ke Stříteži vláčí domů nákupy ve dvou taškách a jednom batohu. „Je to blbina. Špatně se tam chodí. Nadáváme, nadáváme, hlavně v zimě. Tady to všechno chátrá, bylo to lepší, když to bylo tady,“ posteskla si obtěžkaná zavazadly u prázdné staré „Hypky“.

Kolem dříve oblíbeného marketu dnes začínají prorůstat škvírami v dlažbě pampelišky a tráva. V plastovém přístřešku pro nákupní vozíky leží pohozené tři páry ušmudlaných kalhot. Místo je jako stvořené pro nouzové přespání. Na stěnách ještě visí pár potrhaných plakátů s jakousi akční nabídkou či cenovou bombou.

O budoucnosti opuštěného objektu se zatím nic neví. Bližší plány neprozradil ani Libor Kytýr, ředitel komunikace společnosti Ahold Czech Republic: „V současné době probíhají jednání s potencionálními obchodními partnery o dalším využití této budovy. Může se jednat jak o pronájem tak i o prodej této budovy novému majiteli. Vzhledem k probíhajícím jednáním a domluvě s obchodními partnery nebudeme v tuto chvíli komentovat žádné další konkrétní termíny.“

Na starou Hypernovu vzpomíná také Jiřina Nekudová ze sídliště v Domcích. „Tady v těch místech mně to velice vyhovovalo. Zrušení byla velká chyba, protože lidi ze sídliště chodili nakupovat sem. Měla jsem to blizoučko,“ postěžovala si. Původně prý chodila třeba pětkrát týdně do Hypernovy a jen jednou do tehdy čerstvě postaveného Intersparu a Lidlu. Teď to má naopak, nový Hyperalbert v polích navštíví jen jedenkrát do týdne. Když se Jiřina Nekudová vydá nakupovat, manžel se jí prý žertem ptá, jestli jde zase do Stříteže.

Prodejna Hypernova ve Znojemské ulici byla otevřena v listopadu 1997 a uzavřena v září 2008. Prodejní plocha měla výměru 2500 metrů čtverečných a parkovací plocha 3000 metrů čtverečných, což odpovídá kapacitě asi 200 automobilů.

Lidé ze čtvrti Horka-Domky se diví, proč společnost Ahold prodejnu přestěhovala dál, když většině z nich její blízká poloha vyhovovala. Město taková rozhodnutí soukromých firem může jen stěží ovlivnit. Starosta Ivo Uher by si dokázal přestavit využití na jiní než nákupní účely. „Možná by bylo zajímavé, i vzhledem k problémům s diskotékami a hlučnými provozy v obydlených částech města, kdyby se tento objekt stal jakýmsi zábavním centrem. Je tam dostatečné parkování, zázemí pro taxíky a podobně. Takovouto naději jsem měl v případě výstavby nákupního centra Stop Shop, protože tam by podobný podnik vůbec nikoho nerušil. Bývalá Hypernova je přece jenom blíž panelovým domům, ale i tak je to lepší, než lokality s provozovnami typu Vikárka nebo Caribic,“ vyjádřil se starosta Třebíče Uher.

Firmu Ahold Czech Republic představil její manažer komunikace Libor Kytýr:

„Ahold Czech Republic je českou dceřinou společností nadnárodní společnosti Royal Ahold se sídlem v holandském Amsterdamu. Společnost byla založena v roce 1991, původně pod názvem Euronova, a. s., a na český trh vstoupila mezi prvními maloobchodními sítěmi. Svůj první supermarket pod názvem Mana otevřela v témže roce v Jihlavě.

V současnosti společnost naše společnost provozuje více než 300 prodejen pod názvy Albert, Hypernova a Albert hypermarket, ve kterých ročně obslouží více jak 200 miliónů zákazníků. V roce 2009 zaměstnávala více než 15 tisíc lidí pracujících v prodejnách, dvou distribučních centrech a centrále společnosti.

Sítě moderních supermarketů a hypermarketů Albert spolehlivě pokrývají celou Českou republiku. Prodejny pro své zákazníky pravidelně připravují akční nabídky nejžádanějšího sezónního zboží za zvýhodněné ceny, na které upozorňují týdenními informačními letáky. Tyto informace jsou zároveň zveřejňované i na internetové stránce www.ialbert.cz, na které zákazníci najdou i celou řadu dalších zajímavostí včetně nápaditých kuchařských receptů.

Naší hlavní cílovou skupinou jsou domácnosti s dětmi, tedy rodiny. V takových rodinách ovlivňují způsob nakupování hlavně ženy, nicméně jsme připraveni sloužit všem našim českým zákazníkům.“

Autor: Ivan Přibík

23.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení