VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava mostu nad Meziříčím začne v září

Velké Meziříčí – Nepřehlédnutelnou dominantu Velkého Meziříčí, dálniční most Vysočina, čeká v příštích měsících plánovaná oprava vozovky. Investora, Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), vyjde na cirka 50 milionů korun.

17.8.2011
SDÍLEJ:

Dálniční most Vysočina u Velkého Meziříčí.Foto:

Účelem úprav nejvyšší mostní konstrukce na D1 jsou práce vedoucí ke zlepšení jejího stavebně technického stavu. V rámci investiční akce tak dojde k výměně asfaltového souvrství a současně vnitřního i vnějšího systému odvodnění mostu, konkrétně vnitřního odvodňovacího potrubí a vnějších odvodňovacích žlabů.

„Opravy se budou uskutečňovat postupně po polovinách mostu. Nejdříve se zhruba na dva měsíce uzavře pro dopravu levá a poté zase pravá strana mostu,“ uvedla tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic České republiky Martina Vápeníková. Dálniční doprava by tak měla být vedena v provizorních jízdních pruzích v režimu 2 + 1, přičemž jeden pruh bude zřizován pro převáděný směr.„Podle posledních informací by se s opravou mělo začít 12. září,“ řekl starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.Stačily by sítě

Kromě nového povrchu bude dále součástí rekonstrukce také částečná výměna ocelového zábradlí mostu, sanace opěr nebo zábradelních zídek. Co však v projektu chybí, jsou ploty, které by lidem, již se rozhodnou ukončit svůj život, zamezily skoku z vysokého mostu.

S prosbou o umístění těchto opatření na dálniční konstrukci nad údolím řeky Oslavy se na ŘSD obrátilo podle slov Necida již bývalé vedení velkomeziříčské radnice. „Bylo nám řečeno, že jde o velmi drahé opatření, na které nejsou peníze. Na jednu stranu jejich situaci chápu, na druhou je nutné si uvědomit, že je potřeba zajistit především bezpečnost lidí pod dálničním mostem,“ sdělil starosta s tím, že poslední člověk, který z mostu skočil, dopadl jen asi padesát metrů od projíždějícího auta se čtyřmi pasažéry. Jak uvedl dále, místo čtyř plotů by tak stačilo zavěsit mezi mostovky dvě sítě. „Až se v budoucnosti oficiálně setkám se zástupci ředitelství silnic a dálnic, určitě problematiku ochranných opatření opět nadnesu,“ přislíbil starosta Meziříčí Radovan Necid.

Autor: Zlata Ptáčková

17.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.

Dorostenci ladí formu na ledě

Třebíč – Příprava na suchu a neoblíbené letní galeje už mají hokejisté dávno za sebou. Týmy v Třebíči se už od poloviny prázdnin na novou sezonu připravují na ledě a ne jinak je tomu i v případě staršího dorostu Horácké Slavie.

Z reklamního banneru někdo vyřízl logo

Třebíč - Někdo zvláštním způsobem poškodil reklamní banner na plotě v ulici Cyrilova v Třebíči. Z banneru vyřízl reklamní logo.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení