VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odbor dopravy zrušili v době, kdy jde o městskou dopravu

Třebíč – Odbor dopravy na Městském úřadě Třebíč byl k 1. únoru letošního roku zrušen lednovým rozhodnutím rady města. Záležitosti zrušeného odboru byly rozděleny mezi odbor výstavby a odbor investic v době, kdy zastupitelé rozhodují o výpovědi současnému provozovateli městské autobusové dopravy.

18.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

„Proti zrušení odboru dopravy jsem se na zasedání rady města postavil. Je to záležitost, která je proti zájmu města, proti občanům města. S kýmkoliv z různých institucí mimo Třebíč jsem na toto téma hovořil, každý kroutí hlavou, že něco takového je vůbec možné,“ netají rozhořčení místostarosta Jan Karas, do jehož kompetence odbor dopravy spadal.


Podle Karase odbor dopravy pracoval dobře, výsledky byly viditelné. Přesto z něj musela odejít zkušená pracovnice v oblasti městské dopravy Marie Maloušková s kolegyní. Místostarosta naznačil očekávané důsledky zrušení odboru: „Nebude to tak, že by něco přestalo fungovat úplně. Ale to, jak to fungovalo, a jak to fungovat bude dál, mezi tím rozdíly rozhodně budou. Odbor dopravy byl na některé činnosti specializovaný. Budou-li tyto činnosti zařazeny pod jiný odbor – pod odbor investic, tam oprava deseti čtverečních metrů chodníku rozhodně nebude prioritou.“


Odbor dopravy řešil v minulosti řadu problémů týkajících se městské dopravy.


Proč byl tento odbor zrušen v době, kdy se jedná o osudu městské dopravy, odpověděl místostarosta Miloš Mašek: „Myslím, že odbor dopravy s tím nemá až takovou souvislost a ta činnost je samosprávná. Ty autobusy spadají do kompetence samosprávního odboru. To by klidně mohlo fungovat někde na komunálním odboru.“ Poukázal na nevytíženost odboru dopravy, kterou prý zjistil audit.


Opozici se to nelíbí


Na to má opoziční zastupitelka Jaromíra Hanáčková tento názor: „Zrušení odboru dopravy nebyl správný krok. Dalo se uspořit jinak, uspořádáním náplně odboru. Rušením se to řešit nemělo. I menší města mají odbor dopravy.“

Ve čtvrtek zastupitelé rozhodnou o vypovězení či nevypovězení smlouvy provozovateli městské dopravy Trado MAD, patřící holdingu ICOM transport. Podle řady zastupitelů jsou bolavým místem zmíněné smlouvy, uzavřené před dvěma léty, především podmínky týkající se obnovy vozového parku. Teď se město brání navyšování ceny provozovatelem dopravy a uvažuje o výpovědi smlouvy.


Reakci jednatelky společnosti Trado-MAD uvádíme níže v jejím dopise zastupitelům.

Autor: Eva Bártíková

18.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Židovské město v Třebíči.

Třebíč má mít nové partnerské město z Ukrajiny

Ilustrační foto.

Procházka je republikovým šampionem v duatlonu

Snipeři na úvod sezony naplno bodovali

Kopřivnice – Vedení jednou ztratili, ale podruhé si náskok vzít nenechali. Florbalisté třebíčských Snipers zavítali v úvodním kole východní skupiny Národní ligy do Kopřivnice.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Okříšky a ZŠ Heraltice

Třebíčsko - Třebíčský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Třebíčsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Třebíčska. Deník si tak mohou koupit na památku. Jako první se představují žáci ze Základních škol Okříšky a Heraltice.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Vrchní soud potvrdil vysoké tresty únoscům z karavanu

Třebíčsko, Olomouc – Vrchní soud v Olomouci v úterý zamítl odvolání tří mužů z Domamili na Třebíčsku, které Krajský soud v Brně letos v květnu odsoudil k vysokým trestů za loňský únos a znásilnění osmnáctileté dívky z Jihlavska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení