VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola studentům zapůjčí notebook, vzniknou též laboratoře

Třebíč - Ředitel Střední průmyslové školy v Třebíči Miroslav Votinský včera v prostorách své školy uspořádal malou konferenci, která měla za cíl přiblížit nový čtyřletý obor energetika. Deník se zeptal na několik podrobností.

29.1.2009
SDÍLEJ:

Na tiskové konferenci na Střední průmyslové škole v Třebíči ve středu představili nový obor Energetika.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Kolik žáků budete brát do prvního ročníku?


Třicet zájemců. Upřímně řečeno, při novém systému přijímaček a zápisového lístku z toho máme trochu obavy, myslím, že ani naše škola se nevyhne určitým zmatkům.


Budete pořádat přijímačky?


Ne, zásadní pro nás bude pololetní vysvědčení z deváté třídy.


Budete rozšiřovat školu nebo výrazně posilovat pedagogický sbor?


To ani ne. Vybudují se ale nové laboratoře v rámci budovy školy.


To je asi docela drahá záležitost.


Ano, jen vybavení přijde odhadem na čtyři miliony korun. Stavební úpravy vyčleněných prostor budou stát podobné peníze.


To zaplatí ČEZ?


Řekl bych, že tak půl na půl ČEZ a kraj Vysočina.


Jaké další vymoženosti budou mít studenti k dispozici?


Od prvního ročníku dostanou od školy zapůjčený notebook, který budou ve výuce využívat. Je to dobrá pomůcka, i když vždy je samozřejmě důležitá i osobnost kantora, jak dokáže látku zajímavě podat.

Profil oboru energetika

• čtyřleté studium je zakončené maturitní zkouškou
• nabízí všeobecné a odborné vzdělání v oblastech elektrotechniky a strojírenství pro obsluhu energetických strojů a zařízení
• nespornou výhodou je možnost využití spolupráce s nedalekou dukovanskou elektrárnou nebo Školícím a výcvikovým střediskem v Brně.
• přímo v Dukovanech bude probíhat část odborných praxí, odborné exkurze
• po dokončení studia na SPŠ Třebíč mají absolventi možnost širokého uplatnění v praxi. Nejedná se tedy o obor specializovaný pouze na odvětví jaderné energetiky. Mohou jít na VŠ. Jednou z variant je zařazení do projektu Bakalář, kde má student vysokou šanci získat příspěvek na studium ve formě stipendia poskytovaného Skupinou ČEZ
• pro výuku vyčlenila SPŠ Třebíč samostatný blok, který se postupně modernizuje. Po dokončení bude škola disponovat například multifunkčním přednáškovým sálem a hard a soft laboratořemi pro praktickou přípravu. Součástí vybavení budou také specifické výukové přístroje, které umožní názorné přiblížení procesů energetiky
• škola disponuje zázemím internátu a umožňuje tedy studium i zájemcům ze všech krajů ČR
• areál školy je obklopen sportovišti
• podrobnější informace včetně studijního plánu jsou na adrese www.spst.cz

Autor: Hana Jakubcová

29.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Jedna z mnoha podobizen Matyáše Žďárského, kterou najdeme v jeho muzeu.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení