VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice na Vysočině chystají projekty k získání dotací

Třebíč, Vysočina – Nemocnice v Novém Městě na Moravě se připravuje na zřízení pracoviště magnetické rezonance. Chce také obnovit další diagnostické a terapeutické přístroje starší deseti let v oborech poskytujících takzvanou návaznou péči. Projekty, které by mohly být financovány z Integrovaného regionálního operačního programu, tedy z evropských dotací, chystají i další nemocnice na Vysočině.

6.5.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

„Předběžně jsou připraveny projekty, které by každé z nemocnic vyřešily investici přibližně za 99 miliónů korun," řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný,

Havlíčkobrodská nemocnice plánuje modernizaci perinatologického centra II. stupně a rozšíření současných prostor. Moderními přístroji by měla být vybavena oddělení anesteziologie, intenzivní medicíny, hematologie, gynekologie a porodnictví včetně souvisejících metod radiologie a zobrazovacích me­tod.

Už začátkem letošního roku byla zahájena stavba pavilonu chirurgických oborů v Nemocnici Třebíč. Pavilon by měl být dokončen na přelomu let 2018 a 2019. Součástí tohoto záměru není pořízení vybavení pavilonu. V současné době proto nemocnice připravuje projekt na nákup zdravotnické techniky a vybavení celého komplexu. Součástí je také částečná obnova přístrojového vybavení operačních sálů a budovy gynekologie.

Nemocnice Pelhřimov je do roku 2018 v případě přidělení dotace připravena investovat do oborů poskytujících návaznou péči. Projekt je konkrétně zaměřen na oblast radiologie a zobrazovacích metod, interní obory, novorozenecké oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení, centrální sterilizaci, operační sály, rehabilitační oddělení a patologicko-anatomické oddělení.

Nemocnice v Jihlavě projektový záměr týkající se modernizace a obnovy přístrojového vybavení oborů návazné péče právě připravuje. „Pokud budou připravované záměry schváleny, je Kraj Vysočina v následujících letech připraven tyto klíčové projekty ze svých rozpočtů předfinancovat poskytnutím zápůjčky," dodal Novotný.

Autor: ČTK

6.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Jedna z mnoha podobizen Matyáše Žďárského, kterou najdeme v jeho muzeu.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení