VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Račerovické chce firma pomoci rozšířit parkoviště

Třebíč - Na Račerovické ulici postaví firma K-Stav Třebíč z bývalé kotelny mezi paneláky byty. Tamní obyvatelé jsou přesvědčeni, že parkovacích míst bude ještě výraznější nedostatek.

9.3.2012
SDÍLEJ:

BYTY Z BÝVALÉ KOTELNY MEZI PANELÁKY. Taková je vize nového vlastníka kotelny na Račerovické ulici, který ji hodlá přebudovat na místo pro bydlení. Místní mají obavy, že se před paneláky bude odehrávat ještě větší boj o parkovací místa.Foto: Eva Bártíková

Tímto článkem navazujeme na text zveřejněný v Deníku minulý týden ve středu. Zpřesňujeme informace po schůzce obyvatel se zástupcem stavební firmy a zástupcem třebíčského odboru výstavby, na kterou včera ráno dorazilo na patnáct lidí. Firma přišla se vstřícným návrhem, jak parkovací místa navýšit.

Bývalá kotelna má být přestavěna na devět bytů, což je navýšení počtu o tři byty, proti původně plánovaným šesti.

Pro devět bytů vznikne sedm parkovacích míst v suterénu bývalé kotelny. Dvě další parkovací místa firma zbuduje v blízkosti stávajících parkovacích míst. „Odbor dopravy požadoval, aby bylo na každý jeden byt jedno parkovací stání. A tato podmínka byla splněna,“ vyjádřil se z odboru výstavby třebíčské radnice Ivo Nevrzal a přidal i upozornění: „Za stavební úřad zde nemohu řešit parkovací stání. To přísluší v tomto případě městu, které je vlastníkem pozemku s parkovištěm.“ Místní se domnívají, že nově vzniklých parkovacích stání bude málo. „Vždyť tady už teď se nedá často zaparkovat,“ tvrdil jeden z účastníků řízení s tím, že ne každá domácnost má pouze jedno auto, nepočítaje v to už případné návštěvy.

Řada přítomných obyvatel se proto shodovala, že potřebu rozšíření parkovacích stání bude třeba probrat s městem.

Vstřícný krok nabízí společnost K-Stav. Její stavbyvedoucí Pavel Nejedlý na místě lidem řekl: „Městu máme platit poplatek za zábor zeleně. Chceme proto navrhnout, že bychom za část peněz určených na poplatek vybudovali propojení obou parkovišť.“

Vedoucí dopravního odboru třebíčské radnice Aleš Kratina Deníku řekl, že město konkrétní projektový záměr na rozšíření parkoviště na Račerovické ulici nemá. „Obyvatelům ale nic nebrání, aby vznesli na náš odbor požadavek na rozšíření parkoviště. Zatím ale nic takového od nich nemáme,“ podotkl.

Podobnou záležitost město ještě neřešilo

Podle něj firmou K-Stav Třebíč navrhovaný způsob, že by místo části poplatku za zábor pomohla s vybudováním parkoviště, vyhláška neumožňuje. „Podobnou záležitost jsme dosud ještě neřešili. Přesto si myslím, že pokud bude s městem v této věci jednáno, bude na vedení města, zda najde způsob, jak by se tato záležitost dala vyřešit ke spokojenosti občanů,“ konstatoval Kratina.

Námitky obyvatel k zastínění stávajících bytů, těsně přiléhajících k chystané stavbě, byly smeteny. Nástavba výšku sousedního panelového domu nepřevýší. Že nová nástavba nebude sousedním bytům v panelovém domě stínit, objasňoval na místě přivolaný odborník Vítězslav Pruša, podle něhož zastiňovací diagram jak k datu 1. března, tak i k datu 21. června, vychází pro chystanou stavbu pozitivně.

„Při projednávání změny jsem požadoval vypracování nové studie zastínění. Ta je v souladu s normami,“ uvedl Nevrzal za třebíčský stavební úřad. „Vemte si ale ten výhled. Kdybych bydlel ve třetím poschodí, asi by se mi to nelíbilo. Cena toho bytu se tím znehodnotí,“ nesouhlasil s argumenty jeden z účastníků.

Stavební firma K-Stav Třebíč počítá se spuštěním demolice kotelny už v březnu. Na dotaz o případné prašnosti zareagoval stavbyvedoucí Pavel Nejedlý: „Prašnost by neměla být extrémně odlišná od podobných staveb. K demolici budeme přistupovat co nejšetrněji, v blízkosti zateplení paneláku dojde na ruční demolici stávající kotelny. Dle okolností bude přistaven i kropicí vůz.“

Autor: Eva Bártíková

9.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Mladíci sestřelili Znojemské Orly

Ilustrační fotografie.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Slavnosti Tří kápí nabídnou hudbu, průvod či ohňostroj

Třebíč - I letos budou Třebíčští oslavovat bohatou historii svého města. Od pátku až do neděle se zde bude konat čtrnáctý ročník kulturně-společenské akce Slavnosti Tří kápí.

Květinová výstava se stěhuje ze školy na obecní úřad

Vladislav – Tradice květinových výstav je s Vladislaví spjatá. Trvá již od roku 2000, kdy výstavy začali pořádat členové místní organizace českého zahrádkářského svazu. Většinou zahrádkáři připravují dvě výstavy, jednu na jaře a druhou v létě.

Velká cena města Třebíče se poběží už po pětatřicáté

Třebíč – Rok se s rokem sešel a jeden z nejtěžších atletických závodů opět klepe na dveře. Velká cena města Třebíče má v sobotu na programu už 35. ročník. Tradiční závod vznikl ještě za okupace, v padesátých letech administrativně zrušený a v devadesátých znovu obnovený. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení