VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mlékárna v Budějovicích už zavřela provoz

Moravské Budějovice – Sotva přešly mlékárny v Jaroměřicích a Moravských Budějovicích pod nové majitele, už propouští. Odešlo z nich sedmdesát pět zaměstnanců.

9.12.2010
SDÍLEJ:

Úřad práceFoto: DENÍK/ Eva Uvírová

Mlékárna J+R v Moravských Budějovicích dokonce skončila minulý měsíc provoz. Dohodou z ní odešlo 38 zaměstnanců. Zbývajících dvacet tři zaměstnanců přešlo do mlékárny v Jaroměřicích.


Zda-li se podaří moravskobudějovickou mlékárnu postavit znovu na nohy, se zamýšlel její spolumajitel Bedřich Štecher: „O tom je zatím předčasné hovořit. Provoz je tam zakonzervován. Některá zařízení potřebná pro výrobu byla odtud převezena do Jaroměřic.“


V brzku by měl zaniknout i provoz jaroměřické mlékárny v Želetavě, ve sklepních prostorách pronajatých od tamního francouzského výrobce sýrů.
„Želetavský provoz, patřící pod naši firmu, zatím stále funguje. Postupně jej ale stěhujeme do Jaroměřic. V Želetavě máme 59 zaměstnanců a jejich počet bude snížen o 37 pracovníků. Zbylé zaměstanance převedeme do Jaroměřic,“ sdělil Štecher.


Jaroměřická mlékárna ke 30. listopadu zaměstnávala 77 osob. V průběhu prosince se jejich počet navýší o pracovníky z rušených provozů na zhruba 125.


Jaroměřickou a moravskobudějovickou mlékárnu Štecher odkoupil v listopadu společně s Miroslavem Suchým od jejich dřívějšího zaměstnavatele, francouzského vlastníka Bel Sýry Česko, kde oba pracovali na manažerských postech.


Proč sáhli k razantnímu propouštění, vysvětlil Štecher: „Výrobu potřebujeme zracionalizovat a musíme snížit náklady, abychom zbytečně nevyhazovali peníze oknem.“ V žádném případě prý nehodlají omezit výrobu.


Zaměstnancům, co odešli dohodou, vyplatí firma pětinásobek měsíčního platu.


„Věřím, že ta místa budou zase znovu vytvořena, byť s nějakou časovou prodlevou,“ komentoval situaci v mlékárnách ředitel Úřadu práce Třebíč Vojtěch Vymětal.


Vánoce s výpovědí v ruce budou i jinde


Mlékárny nejsou přitom jediné, kde se uplynulý měsíc hromadně propouštělo.


V listopadové frontě nezaměstnaných, jež čítala na 6952 lidí, bylo i na třiatřicet zaměstnanců Zemědělského družstva Budišov, patnáct zaměstnanců firmy Less and Forest s. r. o., po dvanácti zaměstnancích z firmy Lesart Kladeruby a akciové společnosti Oslavan. Se zimou skončilo také na 134 pracovníků na veřejně prospěšných pracích.


Fronta lidí bez práce narůstá

Už první prosincový týden zaevidovali na třebíčském úřadu práce 738 nově nezaměstnaných. Přitom za celý listopad bylo nově nezaměstnaných 889. Jak je situace vážná, zdůraznil Vojtěch Vymětal: „Nově nahlášených nezaměstnaných je za prvé hodně a za druhé – volná pracovní místa pořád nejsou.“

Nezaměstnanost

Počty nezaměstnaných v mikroregionech za měsíc listopad:
Budišovsko 284
Hrotovicko 398
Jaroměřicko 444
Jemnicko 372
Moravskobudějovicko 1126
Náměšťsko 808
Okříšsko 383
Třebíčsko 3137
V listopadu byla míra nezaměstnanosti na Třebíčsku 11,5 %.

Autor: Eva Bártíková

9.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek

Šikula srazil rozhodčího, přijela i policie

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Opilý muž prořízl pneumatiku u auta

Třebíč - Proříznutá pneumatika a poškozená poštovní schránka zůstaly po nezvané návštěvě v neděli večer u jednoho z domů na Nových Dvorech v Třebíči.

Detaily jaderné elektrárny si nově může kdokoli prohlédnout ve 3D aplikaci

Dukovany - Díky nové aplikaci „Jaderné elektrárny 3D“ teď může kdokoliv vyrazit do jaderky na prohlídku nejzajímavějších částí.

Dobrovolníci nasbírali patnáct pytlů nepořádku za dvě hodiny

Třebíč – Téměř třicet dobrovolníků využilo krásného sobotního počasí a vyrazila do údolí mezi MŠ Dukovanská a prodejnou Albert v Třebíči. V rámci celorepublikového projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže, se rozhodli tomuto krásnému kousku města pomoci a vyčistit ho od nepořádku.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení