VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská kasa by mohla zhubnout o další výdaje

Třebíč – O patnáct členů ve výborech zastupitelstva města bude nyní více. Tuto skutečnost odsouhlasili na svém ustavujícím zasedání noví třebíčští zastupitelé.

17.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Vít Šimánek

Třebíčský starosta Pavel Heřman situaci obhajoval před zastupiteli s tím, že se značně zvýšil počet politických subjektů v zastupitelstvu. Těch je nyní deset. Podle něj by měla mít každá ze stran minimálně jednoho člena ve výboru.


Každý z dřívějších dvou výborů města – kontrolní a finanční byl sedmičlenný, výbor pro revitalizaci centra města byl osmičlenný.


Zastupitelé na ustavujícím zasedání odsouhlasili, že finanční výbor bude od nynějška jedenáctičlenný, stejný počet členů bude mít i kontrolní výbor. Výbor pro revitalizaci městského centra bude mít dokonce 15 členů.


Zatímco starosta Heřman vidí vyšší počet členů v komisích jako přínos pro lepší rozhodování o záležitostech města, někteří s jeho tvrzením nejsou zajedno. Na své dlouholeté zkušenosti s předsednictvím ve finančním výboru upozornila zastupitelka Julie Dolejší (KSČM): „Vzhledem k tomu, že členy tohoto výboru vždycky byli neuvolnění radní nebo běžně pracující občané města, docházelo k velkým problémům z hlediska účasti.“


Výbory jsou vpodstatě poradním orgánem zastupitelstva, zabývají se například nejrůznějšími záměry, které pak navrhují zastupitelům ke schválení či naopak neschválení.


Ne vždy více hlav více ví


Svůj názor na vyšší počty členů výborů, prozradil i Pavel Janata, který byl v minulém volebním období předsedou výboru revitalizace centra města.
Právě tento výbor se rozroste nejvíce. „Náklady to možná až tak příliš nezvýší, ale spíše mám pocit, že v patnáctičlenném výboru už se těžko pracuje,“ zamýšlel se Janata.


Každému členu výboru nebo komise, je–li zastupitelem města Třebíče, náleží měsíční odměna 2010 korun měsíčně. Pakliže zastupitelem není, odměnu nedostane. Předsedovi výboru nebo komise, jímž může být pouze zastupitel, náleží odměna 2350 korun měsíčně.


Navýšený počet členů výborů se městu může prodražit. A sice tehdy, pokud v nich usedne větší počet zastupitelů města. Ve výboru města mohou být ovšem i řadoví občané, těm však žádná finanční odměna neplyne.


Členy výborů přitom navrhují za sebe jednotlivé politické subjekty v zastupitelstvu. Ty také navrhují předsedy výborů, jimiž mohou být pouze členové zastupitelstva.


Podle vyjádření starosty města Třebíče mohou jednotlivá uskupení v zastupitelstvu podat návrhy na nové členy a předsedy výborů do 30. listopadu 2010.
Všechny návrhy projednají zastupitelé na svém dalším zasedání, kde určí obsazení výborů konkrétními osobami.

Autor: Eva Bártíková

17.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.

Dorostenci ladí formu na ledě

Třebíč – Příprava na suchu a neoblíbené letní galeje už mají hokejisté dávno za sebou. Týmy v Třebíči se už od poloviny prázdnin na novou sezonu připravují na ledě a ne jinak je tomu i v případě staršího dorostu Horácké Slavie.

Z reklamního banneru někdo vyřízl logo

Třebíč - Někdo zvláštním způsobem poškodil reklamní banner na plotě v ulici Cyrilova v Třebíči. Z banneru vyřízl reklamní logo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení