VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Loď Vysočina vyplouvá do nové sezony

Dalešická přehrada - Rekreační plavby letos klidnou hladinu vodní nádrže oživí mnohem dříve než loni. Druhá plavební sezona začne na Dalešické přehradě již o Velikonoční neděli.

22.3.2008
SDÍLEJ:

Loď Vysočina startuje do nové sezony.Foto: archiv

Lodní doprava byla na Dalešické přehradě na Třebíčsku zahájena prvního června loňského roku. Bezejmenná loď sem byla dopravena z Orlické přehrady. Na slavnostním zahájení plavební sezony byla pokřtěna jménem Vysočina.

S tímto názvem započala loď s kapacitou sto padesát lidí svoji první sezonu. Za „matku“ odvážného projektu bývá považována starostka Koněšína Hana Žáková. Plán na zahájení rekreační lodní dopravy realizovala společně s firmou Quarter a společností ČEZ.

Mezi hlavní cíle celého projektu patřilo zvýšit turistický ruch a umožnit cestovatelům pohled na okolí přehrady z vodní plochy. „Rok 2007 byl pro lodní dopravu úspěšný. Podařilo se nám přepravit více než dvacet sedm tisíc návštěvníků. Vyšší návštěvnost v regionu zaznamenali nejen podnikatelé, ale i památky,“ spočítala Hana Žáková.

Loňská sezona provozovatelům také ukázala některé nedostatky. Ty se projevily u dopravního značení, parkování a u přístupů k lodním zastávkám. Minulý rok také cestujícím chyběly některé služby. „Snad se nám podaří odstranit některé z restů. Především nedostatečné značení pro motoristy. Dále chceme rozšířit nabídku občerstvení u lodních zastávek v Kramolíně a Koněšíně,“ zmínila starostka Žáková.

Také trasa lodní dopravy má být letos rozšířena o novou zastávku. K lodním stanicím v Koněšíně, Hartvíkovicích, Dalešicích a Kramolíně letos ještě přibude zastávka v Třesově.

Loď Vysočina poprvé vyrazí na svou pětačtyřiceti minutovou plavbu v neděli ve 14.00 z přístaviště v Hartvíkovicích a pojede ke zřícenině hradu Kozlov. Další jízdy jsou naplánovány na patnáctou a šestnáctou hodinu. Lodní lístky si budou lidé moci koupit přímo na palubě. Zdarma pojedou děti do šesti let. Ostatní děti do patnácti let zaplatí 40 korun a dospělí cestující 80 korun.

Do konce června má loď jezdit jen o víkendech a svátcích, avšak během hlavní sezony už bude brázdit vody přehrady každý den. Letošní sezona začne za mimořádných oslav na pláži autocampu Wilsonka u nedalekých Hartvíkovic. Ve 13.30 se bude konat slavnostní zahájení a nastoupení posádky lodi.

Hartvíkovická zastávka lodní dopravy je jen pár metrů od pláže a návštěvníci slavnosti si tak budou moci užít hodně zábavy. Je zde pro ně přichystán program, který pořadatelé hodlají přizpůsobit počasí.

Pro děti jsou připraveny různé soutěže a hry, jež budou provázet moderátoři regionálního rádia, skákací hrad a projížďky na koních.

Pro všechny návštěvníky pozvali pořadatelé členy vodní záchranné služby, kteří předvedou ukázky záchranných akcí. O adrenalinové zážitky se postará největší trampolína v České republice. Na pláži nebudou chybět občerstvení a mobilní toalety.

Program v autocampu skončí po čtvrté hodině a návštěvníci se budou moci přesunout do Dalešického pivovaru, kde se budou pořádat vepřové hody. Již od patnácti hodin zde zahraje skupina Třehusk. Hlavní program je připraven na odpolední a večerní hodiny. V šestnáct hodin začne na nádvoří pivovaru tradiční zabíjačka a k večeru zahrají legendární folkoví Poutníci.

Slavnostní den vyvrcholí country bálem se skupinou Weget. Provozovatelé lodní dopravy na Dalešické přehradě navíc připravují novou podobu internetových stránek, kde má být mimo jiné zdokonalen rezervační systém jízd. To, že minulá sezona byla opravdu úspěšná, dokazují i další plány. „Loď Vysočina už dlouho nebude plout po vodách Dalešické přehrady sama. V letních měsících se můžeme těšit na další plavidlo,“ prozradila starostka Koněšína.

22.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Jedna z mnoha podobizen Matyáše Žďárského, kterou najdeme v jeho muzeu.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení