Junioři snížili náskok Vsetína na pouhý bod

Třebíč/Třinec - Hokejoví junioři Horácké Slavie v záchranářském duelu, který mělo na programu 36. extraligové kolo, na domácím ledě porazili předposlední Vsetín.

19.1.2009 3

Hned v následujícím víkendovém kole třebíčští mladíci vybojovali cenný bod na půdě třineckých Ocelářů a díky tomu, že Vsetínští ve valašském derby podlehli Zlínu, tak se jejich náskok ztenčil na jediný bod.

TŘEBÍČ – VSETÍN 3:1

Třebíčští do existenčního utkání vstoupili křečovitě. Snažili se útočit, ale bezvýsledně.

Po Křenkově pasu se ve výhodné střelecké pozici ocitl Jordan, ale netrefil branku. V páté minutě po najetí do útočného pásma tvrdě vypálil Kesner, ale valašský gólman chytá.

O minutu později po vsetínském brejku hostí udeřilo na druhé straně. „Měli jsme trošku ospalý začátek. Byli jsme hodně nervózní a dostali jsme smolný gól,“ popisuje úvodní rozpaky trenér Třebíče Karel Šefčík.

Zanedlouho po vyrovnání sahal po samostatné akci Krutiš, který si z rohu vybruslil do výhodné střelecké pozice, ale trefil pouze betony vsetínského brankáře.

V 17. minutě domácí gólman Wolf rychle rozehrál puk na svého spoluhráče Vyhnálka, který přesným pasem vyslal za obranu hostí kapitána Davida Vítka. Ten daleko vyjetému gólmanovi udělal kličku a do prázdné branky vyrovnal. Do první sirény další branky nepadly.

„Šťastným gólem jsme vyrovnali a pak z nás ta nervozita de facto spadla,“ pochvaluje si třebíčský lodivod.

Na začátku druhého dějství v přesilové hře domácí Krutiš trefil tyč a v závěru početní výhody se střelecky neprosadil ani Vondráček, který trefil pouze brankáře.

V polovině utkání se mohli hosté znovu dostat do vedení, ale Wolf střelu z otočky kryl.

O dvě minuty později domácí kapitán prostřelil vše, co mu stálo v cestě, ale než kotouč doputoval do sítě, byla hra přerušena, a tak branka nemohla být uznána.

Dvě minuty do konce druhé periody se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Vondráček místo přihrávky na volného Němce volil střelu, při níž netrefil branku.

„Do druhé třetiny jsme se oklepali a nastoupili s tím, že chceme bojovat a uhrát slušný výsledek. Vyvarovali jsme se až na jeden případ zbytečných faulů a měli více ze hry,“ hodnotí druhou část šéf třebíčské lavičky.

V úvodu závěrečné části měl Vsetín obrovskou šanci, ale opět bezchybný Wolf tvrdou střelu z bezprostřední blízkosti a následnou dorážku v kritické chvíli zápasu kryl.

Ve 47. minutě mohl domácí dostat do vedení Vítek, ale jeho střelu po samostatném úniku hostující brankář ramenem vytěsnil mimo tři tyče.
O dvě minuty později třebíčský Krutiš křižnou přihrávkou na zadní tyči našel Dočekala, který ale promáchl. Zanedlouho při přesilovce Třebíče střelou od modré Čtveráček trefil tyč.

Čtyři minuty před koncem třetí třetiny Vítek střílenou přihrávkou našel před valašskou brankou Jakuba Klímu, a ten tečoval puk do vsetínské svatyně – 2:1.

„Ve třetí třetině jsme tlačili do zakončení. Potom se k nám přiklonilo i štěstí a ujali jsme se vedení,“ byl spokojen třebíčský trenér.

Valachům už nepomohlo ani odvolání brankáře a osm vteřin před závěrečnou sirénou definitivní pojistku do prázdné branky přidal Karel Kesner. „Gólem při soupeřově power-play jsme si vítězství pojistili,“ hodnotí třebíčský kouč.

„Klukům patří velký dík a doufám, že si vezmou k srdci to, že když se nefauluje a hraje se pět na pět, tak nám to ovoce přináší a neubývají tolik nám neubývají síly,“ dodal.

Branky a nahrávky: 17. Vítek (Vyhnálek, Wolf), 56. Klíma (Vítek) 60. Kesner (Vítek). Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0. Třebíč: Mečiar, Čtveráček, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka, R. Kadela – Vítek, Kesner, Klíma - Němec, Krutiš, Vondráček - Křenek, Jordan, Dočekal - Vyhnálek, Sochor.

TŘINEC – TŘEBÍČ 3:2 p

Třebíčští navázali na výkon z předešlého zápasu, dřeli a bojovali. Přesto se domácí po chybě obrany v sedmé minutě dostali do vedení.
O šest minut později měl možnost vyrovnat hostující kapitán Vítek, jenž projel sám přes celé kluziště, ale nedokázal překonat třineckého brankáře, a tak šli hostitelé do kabin s těsným náskokem.

To si slávisté vynahradili ve 25. minutě, kdy zpoza branky Vítek přesnou přihrávkou našel před brankou Karla Kesnera a ten pohotovou střelou vyrovnal.
Ovšem za čtyři minuty se hosté ve vlastní přesilovce dopustili hrubé chyby a Severomoravané po rychlém protiútoku se opět dostali do vedení.

Dvě minuty před druhou sirénou Třebíčští předvedli akci jako přes kopírák. Jen s rozdílem, že přihrával Krutiš a střelou zblízka vyrovnal Martin Dočekal.
A když ve třetí třetině vyrovnaného utkání branka nepadla, tak přišlo na řadu prodloužení, ve kterém Třinečtí po necelých třech minutách dokázali skórovat.

„Bylo to vyrovnané utkání, které po řádné hrací době skončilo zaslouženou remízou. Já osobně klukům nemám co vytknout. Předvedli dobrý, bojovný výkon. Lehali do střel a dřeli do poslední minuty,“ hodnotí třebíčský kouč Roman Vondráček.

Branky a nahrávky: 25. Kesner (Vítek), 39. Dočekal (Krutiš). Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0. Třebíč: Wolf – Čtveráček, Kadela, Belatka, Jaroš, Mlejnek, Mečiar, Švaříček - Vítek, Kesner, Klíma - Dočekal, Krutiš, Vodráček - Němec, Jordan, Vyhnálek – Dvořák.

19.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 3

Bludiště ze slámy z autorské dílny sochaře a malíře Michala Olšiaka je nově postavené na Farských humnech ve Žďáře nad Sázavou.
23

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

Začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.

Na první body čekají už jen Studenec a Opatov

Třebíčsko – Jeden válí a druhý zatím na první úspěch čeká. Rozdílně si vedou oba nováčci. Po třetím kole okresního přeboru neztratili pyšelští fotbalisté ani bod, naopak Opatovští dosud žádný nezískali. Stejně je na tom překvapivě Studenec, který v minulých letech bojoval o špici tabulky. Prvního zisku se už dočkala za remízu na půdě záložního mužstva Jemnicka rezerva Náměště-Vícenic a Hrotovice dokonce bodovaly naplno.