VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jen málokterý kapr přežije darování života

Třebíč – Poušov – Na 160 metráků vánočních ryb letos přichystala pro zákazníky Rybí líheň Poušov, s.r.o. v Třebíči, největší svého druhu v dřívějším komunistickém Jihomoravském kraji. Jde o hospodářství Moravského rybářského svazu.

24.12.2009
SDÍLEJ:

Rybí líheň Poušov v Třebíči.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

„Produkujeme kapra, amura, lína a štiku. Jen kaprů jsme letos dali do prodeje 140 metráků,“ zmínil technik rybí líhně Ivo Bazala. Pro doplnění sortimentu tu nabízejí rovněž pstruha, kterého jediného nakupují ve Velkém Meziříčí.


Kapr stojí u okénka přímo v areálu líhně kilogram 75 korun. Stejně tak z prodejních kádí u třebíčského Penny Marketu v Borovině.


„Lidi si chodí pro kapry klidně i osm dní před Štědrým dnem. Nechtějí pak stát fronty. A také mají strach, že ryba s blížícími se svátky podraží. Nepodraží, alespoň ne u nás. Cenu zachováme celou dobu stejnou, ve zdejším regionu jsme jasně nejlevnější,“ zdůraznil Bazala. Trojice šikovných mužů tu ryby rovnou kuchá a zbavuje šupin. Jednoho šupináče dokážou zpracovat během pěti minut. Podle nich se tuhle práci nevyplatí nechávat domů do kuchyně. Je při tom velký nepořádek.


Ryby nejsou cítit bahnem


Ryby pocházejí z chovných rybníků, které líheň spravuje. Jejich maso není cítit ani podložím, ani bahnem. Při pobytu na sádkách rybí líhně se jakéhokoliv zápachu zbaví.


Štika má jasně nejlahodnější maso, je ale taky nejdražší. Stojí 220 korun kilo. Pstruh je za 115 korun kilo, lín za 100 korun kilo a amur se dá pořídit za 79 korun kilo.


„Amura, štiku a lína chováme v rybnících doplňkově ke kaprovi. Nakupujeme malé kapříky, které postupně dochováme do stadia tržní ryby. Máme je na prodej čtyřleté,“ doplnil Bazala. Ale ryby tu neprodávají jen o Vánocích. Jsou zde k mání celoročně každý pátek od osmi ráno do čtyř hodin odpoledne. Stálí zákazníci se sem pravidelně vracejí.


Hodně rodičů si vystojí předlouhou frontu na kapra hlavně kvůli dětem, šupináče jim doma dají pro potěchu do vany. Po štědrovečerní večeři pak slavnostně při vycházce zamíří k řece a rybu v dobré víře hodí do jejích studených hlubin.


„Je ale málo pravděpodobné, že kapr takový teplotní šok i změnu chemizace vody ustojí. Většina jich to nepřežije. Může se stát, že některý přežije, ale je to opravdu výjimečné,“ konstatoval Bazala.


Nejlepší recept


On sám je rybářem od dětství, byť jako jediný z celé rodiny. Rybařinu vystudoval ve Vodňanech a na Mendlově Zemědělské a lesnické univerzitě v Brně. Velké kuchyňské kouzlení s vánočním kaprem neuznává.


„Kapr je nejlepší buď jen tak osolený a na kmíně, nebo v trojobalu s bramborovým salátem. Všechny ty omáčky nebo zapékání, to podle mého přebíjí chuť rybího masa, která je sama o sobě jedinečná,“ podotkl.


Přehrada Dalešice


Málokdo ví, že rybí líheň vznikla na přelomu 70. a 80. let kvůli stavbě Dalešické přehrady. Areál má přes šest hektarů.


„Došlo k výrazné změně povahy toku řeky Jihlavy a jejích přítoků. Bylo potřeba přirozený proces ryb nahradit umělým. A tak tu máme obrovskou místnost s inkubačními lahvemi. Ty jsou nyní prázdné. To hlavní přichází s jarními měsíci,“ pokračoval technik Ivo Bazala.


Od dubna do poloviny května probíhá v inkubačních lahvích inkubace oplozených jiker reofilních ryb. Po vylíhnutí a rozplavání začíná odchov nebo distribuce do volných vod.


Jsou to takzvané reofilní ryby, které žijí v proudící vodě. Konkrétně se jedná o parmu obecnou, podoustev říční, ostroretku stěhovavou a jelce tlouště. Rybky putují do říček, potoků i řek v širokém okolí. Jejich cílovým domovem se tak stávají i řeky Morava, Dyje, Svratka, Svitava či naše Jihlava.

Jak o Vánocích na kapra

– Když už jdeme kupovat vánočního kapra a chceme dělat také rybí polévku, vyplatí se koupit o jednu hlavu navíc. Tam, kde ryby zákazníkům i zabíjejí a kuchají, s tím není problém. Lidé hlavu často nechtějí.
– Humánně zabít kapra znamená, že jej udeříme tupým předmětem do hlavy a prořízneme žaberní oblouky. Finta, jak nehonit kapra po bytě, neexistuje, zde totiž vítězí pouze manuální zručnost. Člověk ji nezíská, když se na popravu ryby chystá jen jednou za rok – o Vánocích. Nejlepší je nechat si kapra zabít a vykuchat u prodejce.
– Na šupiny je nutná škrabka, nožem to jde nanejvýš obtížně. Škrábání provádíme proti růstu šupin.
– Kapra bychom neměli kupovat víc než pět dní před plánovanou konzumací. Přechováváme jej v ledničce, aby se nezkazil. Pokud jsme jej pořídili dříve, je nutné rybu zamrazit. Potom však ztrácí ideální vlastnosti čerstvého rybího masa, především křehkost.
– Obalujeme jej až těsně před smažením. Někdo při obalování místo strouhanky používá nastrouhaný tvrdý sýr. Je to dobré.
Zdroj: Rybí líheň Poušov a Lenka Novotná

Autor: Hana Jakubcová

24.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.

Dorostenci ladí formu na ledě

Třebíč – Příprava na suchu a neoblíbené letní galeje už mají hokejisté dávno za sebou. Týmy v Třebíči se už od poloviny prázdnin na novou sezonu připravují na ledě a ne jinak je tomu i v případě staršího dorostu Horácké Slavie.

Z reklamního banneru někdo vyřízl logo

Třebíč - Někdo zvláštním způsobem poškodil reklamní banner na plotě v ulici Cyrilova v Třebíči. Z banneru vyřízl reklamní logo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení