VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Internet a základní školy: Jak si spolu rozumí?

Třebíč - Internet hýbe světem, je prakticky kdekoli a stal se důležitým reklamním partnerem pro řadu firem a dalších subjektů. Ke svým potřebám jej využívají i třebíčské základní školy, ne všude však tomuto informativnímu prostředku přišli na hezké jméno.

21.10.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv Deníku

Internetovému „šílenství“ propadla již každá třebíčská základní škola. Jejich přístup k webovým službám, sloužících žákům, rodičům a také jako velmi důležitý reklamní prostředek, má však někdy až propastné rozdíly.


Při srovnání jednotlivých oficiálních webů byla na první pohled patrná jejich designová úroveň, která často vypovídá i o celkové kvalitě. V době, kdy se školy přetahují o žáky a jejich rodiče hledají to nejzajímavější a nejvhodnější prostředí pro základní vzdělání svých ratolestí, vytváří úvodní dojem o samotné škole opravdu mnoho.


Mezi ty nejlepší patří v tomto ohledu Základní školy Benešova, Na Kopcích a Týnská, jejichž „home“ zaujme nejednoho starostlivého rodiče. Reklama je důležitá a některým školám to navíc není lhostejné. Na pomyslném konci hodnocení se s naprosto nezajímavou úvodní stranou svého webu krčí ZŠ T. G. Masaryka. Škola s tak velkou tradicí, kvalitním zázemím a s honosným názvem poukazujícím na nejzářivější okamžiky naší historie by měla být vidět. Oproti jiným školám v tomto směru jasně pokulhává.


Dalším úhlem pohledu je rozhodně přehlednost, aneb „co chci vědět, to se ihned dozvím“. A znovu můžeme pochválit ZŠ Bartuškovu, jejíž stránky přímo vyzývají k nahlédnutí. Za zmínku také rozhodně stojí stránky ZŠ Na Kopcích, které nabízí podstatné informace přímo na „home“ v přehledném rozdělení do několika kategorií.


Školní stránky musí bavit i pomáhat


Pozadu však nezůstávají ani další školy, v přehlednosti a snadné dostupnosti všech důležitých informací si nenechala ujet vlak snad žádná z hodnocených škol.


Aktuálnost. Také důležitý aspekt poukazující na správu internetových stránek. Každá ze škol se vždy ráda pochlubí s úspěchy jí samotné, či svých žáků a akcemi podporující ať už životní prostředí nebo „jen“ dětský úsměv. K tomu slouží právě world wide web – světová internetová síť. Těmi opravdu nejaktuálnějšími informacemi se prezentuje, stále chválena, ZŠ Bartuškova. Do skupiny těch nejpoctivějších patří také Základní školy Benešova, Horka-Domky, Třebíč se sídlem v ul. Kpt. Jaroše a také ta z ulice Cyrilometodějské a v neposlední řadě i Základní umělecká škola Třebíč z Masarykova náměstí.


Na chvostu hodnocení související s celkovou obnovou stránek se opět červená ZŠ T. G. Masaryka. Naprosté opomíjení aktuálnosti a navíc chaotická časová posloupnost školních akcí pasuje tyto stránky v tomto typu hodnocení na jedny z nejhorších.


Naopak Na Kopcích se v pokročilosti celkové úrovně oficiálního školního webu řadí mezi ty nejlepší, což dokazuje i nevšední, ale zároveň nadčasové, prostředky reklamního charakteru. Již od roku 2005 internetově vysílá Televize Kopce, která přináší zpravodajství ze světa školy a navíc spolupracuje i s Českou televizí na vytváření reportáží z Třebíče a okolí! ZŠ Na Kopcích tak vrchovatě naplňuje své motto „škola budoucnosti“.


Internetové stránky většiny třebíčských základních škol chtějí opravdu informovat, bavit a v určitém slova smyslu i pomáhat. Svět webu a virtuální pozvánky jim tak není cizí, ani lhostejný.

KAMIL ČERNÝ

21.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení