VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Grantový systém bude přispívat i na cestovní ruch

Třebíč - Organizace i jednotlivci, kteří pořádají nekomerční akce pro veřejnost v Třebíči, budou moci v lednu opět zažádat o příspěvek města na své akce v Třebíči. A sice prostřednictvím Grantového systému Zdravého města Třebíče, který tento týden schválili třebíčští radní.

24.11.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Vít Šimánek

Grantový systém města doznal letos řady změn. Nejvýraznější změnou je nově zavedený program Cestovní ruch.

„Způsob hodnocení grantových programů byl sjednocen zejména v obecné části, platné pro všechny grantové programy,“ objasnila třebíčská místostarostka Marie Černá. Podle ní tak chtěli radní dosáhnout objektivního hodnocení jednotlivých projektů navržených na podporu města.

Další změny se objevily ve struktuře grantových programů. Programy pro sport byly nově začleněny pod název Volnočasové aktivity.

I nadále zůstává podpora v oblasti kultury, prevence kriminality a drogové problematiky, ekologie a obnova památek.

Projekty dříve podávané v rámci programu sociální služby a zdravé město byly v novém systému sloučeny pod jeden název Rodina a zdraví. Důvody, které k tomu vedly, Černá zmínila: „Letos jsme dostali podporu na řadu prorodinných aktivit v rámci grantu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Chtěli bychom na to navázat a pokračovat v tom i v příštím roce.“

Nově mohou organizátoři akcí ve městě žádat o příspěvek z programu Cestovní ruch. „Tento program by měl být zaměřen na spolufinancování cizojazyčných webových stránek podnikatelských subjektů, které je potřebují kvůli cestovnímu ruchu ve městě, aby je návštěvníci mohli snadněji vyhledat,“ popsala Černá.

V loňském roce grantový systém města disponoval částkou kolem 2,74 milionu korun. Letos město tuto částku navýšilo na 3,15 milionu korun.

Žádosti lze podat už v lednu

Podle místostarosty Pavla Pacala bude rozdělení peněz do jednotlivých grantů následovné: kultura 700 tis. korun, volnočasové aktivity 700 tis. korun, oceňování sportovců 200 tis. korun, prevence kriminality 250 tis. korun, ekologie 150 tis. korun, rodina a zdraví 500 tis. korun, cestovní ruch 150 tis. korun, obnova památek 500 tis. korun.

„Rád bych tímto oslovil všechny subjekty i jednotlivce, kteří letos žádali o příspěvek radu města, aby se zapojili svojí žádostí do grantového systému města a v příštím roce požádali o příspěvek z grantového systému, protože rada města příspěvky neuděluje,” podotkl místostarosta Pacal.

Projekty ale mohou být předkládány až poté, co zastupitelé města schválí rozpočet. Proto se přijímání žádostí o příspěvek z grantového systému uskuteční až v termínu od 27. ledna do 17. února roku 2012.

Podle informací radních, nechystá město, že by případné zbylé peníze z grantového systému využilo jinak. „Pokud by se stalo, že bude málo žadatelů, rada peníze rozdělí ve druhém kole. Nechceme ty peníze tady sušit,” upozornil starosta města Pavel Heřman.

Nyní tak bude záležet na organizacích, zda včas připraví projekty, které budou mít všechna požadovaná kritéria. Při hodnocení komisí mohou získat maximální počet sto bodů. Právě počet bodů rozřadí žadatele do fronty a je klíčem ke získání financí od města.

Autor: Eva Bártíková

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Petr Weiss
5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Slavnosti Tří kápí nabídnou hudbu, průvod či ohňostroj

Třebíč - I letos budou Třebíčští oslavovat bohatou historii svého města. Od pátku až do neděle se zde bude konat čtrnáctý ročník kulturně-společenské akce Slavnosti Tří kápí.

Květinová výstava se stěhuje ze školy na obecní úřad

Vladislav – Tradice květinových výstav je s Vladislaví spjatá. Trvá již od roku 2000, kdy výstavy začali pořádat členové místní organizace českého zahrádkářského svazu. Většinou zahrádkáři připravují dvě výstavy, jednu na jaře a druhou v létě.

Velká cena města Třebíče se poběží už po pětatřicáté

Třebíč – Rok se s rokem sešel a jeden z nejtěžších atletických závodů opět klepe na dveře. Velká cena města Třebíče má v sobotu na programu už 35. ročník. Tradiční závod vznikl ještě za okupace, v padesátých letech administrativně zrušený a v devadesátých znovu obnovený. 

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení