VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prodlužte si život aktivitou

Třebíč – Již podeváté se evropská města přidávají k akci Evropský týden mobility, který vyvrcholí Evropským dnem bez aut. Týden začíná ve čtvrtek 16. a skončí již zmíněným dnem bez aut ve středu 22. září.

15.9.2010
SDÍLEJ:

DVAATŘICET LET. Právě tak starý je autobus, který bude k vidění na Karlově náměstí při Dni bez aut.Foto: archiv Zdravé město Třebíč

Znovu se k osvětové kampani pro občany měst, která upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou ve městech, a kterým zároveň nabízí možnosti a výhody udržitelných druhů dopravy, přidala i Třebíč.


„Ulice mohou být opět místem setkávání, místem pro život. A tomu má Evropský týden mobility pomoci. Kampaň se zaměří na téma Doprava a zdraví s heslem: 'Prodluž si život - buď aktivní!',“ informovala koordinátorka Zdravého města Třebíč Iveta Ondráčková.


Právě toto heslo se budou pokoušet naplňovat akce, které v tomto týdnu budou ve městě probíhat.


„Do akce se zapojí se svými pobočkami Městská knihovna v Třebíči, Klub českých turistů Třebíč, Třebíčské 'mateřské' centrum, Vodní záchranná služba, TJ SOKOL Třebíč, Sportovní klub SHS Třebíč, lektorka spinningu Mirka Syrová, Aktiv BESIP MěÚ Třebíč a studenti středních i základních škol,“ vyjmenovala pořadatele jednotlivých akcí Ondráčková.


Zahrát si, zasoutěžit, poučit se i udělat něco pro své zdraví budou moci nejen děti a mládež, ale i dospělí.


Společně mohou navštívit například Pohádkovou Třebíč organizovanou Klubem českých turistů nebo se zúčastnit akce Knoflíkohraní na Karlově náměstí pořádané Vodní záchrannou službou. Zdraví si zas mohou utužit na lekci spinningu s lektorkou Mirkou Syrovou.


Zajímavým projektem je i spolupráce Aktiv BESIP MěÚ Třebíč se studenty středních škol. „Ti budou přímo v provozu sledovat a zaznamenávat chování řidičů. Ti, kteří jezdí bez chyb, získají zelenou stuhou a servisní krabičku žárovek. V opačném případě dostanou červenou stuhu,“ dodala Ondráčková.

Městská knihovna v Třebíči:
- Dětské oddělení Hasskova ul.: (16. 9. – 22. 9. Vždy od 12 do 18 hodin) Během celého týdne budou čtenáři dětského oddělení vyplňovat kvízy
s dopravní tematikou, kde si mj. vyzkouší i znalost dopravních značek.
- Pobočka Borovina: (čtvrtek 16. 9.) Jako výstup na horu Mařenku (735 m) aneb kolikrát za sebou zdoláš schody do knihovny!? Prvovýstup na horu pro
děti z MŠ Okružní, Namaluj na chodník, co jsi z hory viděl(a)! nebo, co si myslíš, že je vidět z vysokého kopce v okolí.

Klub českých turistů Třebíč: (pátek 17. 9.)
- Další ročník úspěšného pochodu určeného převážně pro rodiče i prarodiče s dětmi s názvem Pohádková Třebíč. Cílem je podpořit pěší turistiku a
poznávání památek i krás města. Akce se pravidelně účastní cca 1000 lidí.

Třebíčské „mateřské“ centrum:
- S kočárkem na úřad: 20. 9. (test dostupnosti) od 9,30 do 12,00 h
- Šikulové na start: 22. 9. (soutěže a hry pro děti bez rodičů) od 9,00 do 11,00 h
- Všechno jede, co má kola: 16. 9. (soutěžní odpoledne pro rodiny s dětmi) od 15,00 do 16,30 h

Vodní záchranná služba (sobota 18. 9.)
Na Karlově náměstí proběhne akce od 9 hodin s názvem Knoflíkohraní. Akce je součástí oslav 30 let činnosti Vodní záchranné služby v Třebíči. Pro všechny příchozí je připravené zábavné dopoledne, nízké i vysoké lanové aktivity. K vidění bude technika a vybavení záchranářů, včetně potápěčů.

TJ SOKOL TŘEBÍČ: (sobota 18. 9.) od 14 do 18 hodin
- Podzimní závody na kolech: závody pro děti, mládež na kolech, tříkolkách, srážedlech atd. Nebude chybět bohatý doprovodný program plný her na
stadionu, skákací hrad, trampolíny apod. Akce probíhá v Libušině údolí a na sokolském stadionu.

Sportovní klub SHS Třebíč, Velkomeziříčská (sobota 18. 9.)
- Od 9 hodin – Memoriál Jaroslava Havelky – veřejný volejbalový turnaj mužů v hale OA
- Od 10 hodin na hasičském hřišti v Kožichovicích - XVIII. Ročník běhu Matyáše Žďárského – veřejný závod v přespolním běhu pro všechny věkové
kategorie, pod záštitou místostarosty města Třebíče Ing. Jana Karase

Spinning ZDARMA – buď aktivní! (pondělí 20. 9.)
- V době od 16 do 20 hodin nabízí lektorka Mirka Syrová všem zájemcům možnost vyzkoušet si ukázkovou hodinu ZDARMA. Cvičí se v prostorách
tělocvičny SŠ stavební na Kubišově ulici. Kvůli počtu kol je nutná včasná rezervace místa (777 086 877). Cvičení hodiny jsou: 16 – 17 hodin, 17,30 –
18,30 hodin, 18,45 – 19,45 hodin, 20 – 21 hodin.

Aktiv BESIP MěÚ Třebíč ve spolupráci se studenty SŠ: (úterý 21. září)
- preventivní a výchovná akce zaměřená na dodržování pravidel bezpečnosti silničního provozu, ve spolupráci s Vyšší odbornou školou a Střední školou
veterinární, zemědělskou a zdravotnickou Třebíč. Studenti jsou rozděleni do několika pracovních skupin a přímo v provozu vidí a také zaznamenávají, jak se řidiči chovají, kde páchají přestupky apod. Zaměřují se převážně na dodržování značky Stůj, dej přednost v jízdě, chování řidičů v blízkosti železničních přejezdů, správnou jízdu na světelných křižovatkách, ale také na způsob parkování apod. Ti, kteří jezdí bez chyb, jsou odměňováni zelenou stuhou a servisní krabičkou žárovek. Řidiči, kteří nebudou mít vše v pořádku, dostávají červenou stuhu. Výsledky jsou zaznamenány, vyhodnoceny a prezentovány v tisku. Akce proběhne v Třebíči v dopoledních hodinách od 9 – do 11 hodin.

ZŠ Bartuškova: (středa 22. 9.) od 15 – 17 hodin
- „Na kolech, o kolech i bez kol“ akce pro rodiče s dětmi na novém dopravním hřišti u školy. Připraveny jsou kvízy, testy pravidel silničního provozu, soutěže, jízda zručnosti, praktické ukázky 1. pomoci, malování s dopravní tematikou.

Autor: František Vondrák

15.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dorostenci padli ve Znojmě

Lukáš Krpálek ve finále olympijských her v Riu porazil Elmara Gasimova.
9

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Mladíci sestřelili Znojemské Orly

Třebíč – Konečně. Mladší dorostenci Horácké Slavie poprvé během přípravného období zvítězili v základní hrací době. Třebíčští mladíci po den staré výhře na samostatné nájezdy v Jihlavě přivítali na domácím ledě hokejisty Znojma.

Zámek v Polici láká na noční prohlídky a chystá expozici historických motorek

Police – Letošní rok je pro zámek v Polici úspěšný. Poté, co se v polovině června na zámku otevřelo nové muzeum věnované letcům RAF, nyní čeká zámek další akce. Na víkend naplánovalo vedení hrané noční prohlídky. Muzeum i noční prohlídky jsou na zámku oblíbené, za červenec zámek a muzeum navštívilo skoro dvanáct set lidí. Přesto ale vedení neusíná na vavřínech a už připravuje novinky na příští rok.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Náměšť nad Oslavou - O řidičský průkaz přišla třiatřicetiletá žena z Třebíčska, která řídila vozidlo pod vlivem drog. Ve středu ji na Masarykově náměstí v Náměšti nad Oslavou zkontrolovala policejní hlídka.

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení