Dorostenci těžce vybojovali cenné tři body

Třebíč/Nový Jičín - Hokejoví dorostenci Horácké Slavie po vysoké výhře 8:2, kterou vyválčili na ledě Komety v desátém kole, v rámci 11. kola na domácím kluzišti přivítali své vrstevníky z Karviné. Byl to zápas plný obratů, který Třebíčští od úvodu vedli.

15.10.2008

Hokejoví dorostenci Horácké Slavie v rámci 11. kola první dorostenceké ligy dokázali proti svým vstrevníkům z Karviné otočit nepříznivý vývoj, kdy po první třetině prohrávali 1:3, a zvítězit 6:3. Foto: Jiří Mokrý

Pak soupeř třemi góly otočil, ale domácí během druhé třetiny skóre obrátili zpět ve svůj prospěch. Po dvou brankách dali Deveri s Weissem.

V následujícím kole první ligy třebíčští dorostenci zajížděli na led nebezpečného Nového Jičína, ze kterého si odvezli cenný bod.

TŘEBÍČ – KARVINÁ 6:3

Domácí do utkání vlétli jako uragán a už v první minutě po hezké přihrávce Deveriho Petr Weiss otevřel skóre. Karvinská odpověď přišla o pět minut později po proměněné přesilové hře.

Od této chvíle byli hosté na koni a svojí převahu v 11. minutě gólově zúročili a otočili skóre ve svůj prospěch.

Zanedlouho Danko Deveri sahal po vyrovnání, ale jeho průnik ztroskotal na karvinském brankáři.

O dvě minuty později Severomoravané svůj náskok navýšili a do kabin šli s dvougólovým vedením.

Úvod druhého dějství pro třebíčské barvy začal jako přes kopírák. Opět v první minutě vstřelili gól, který zaznamenal po kombinaci v přesilovce zakončením Filip Ivaník.

Úvodní minuty jednoznačně patřily domácím, kteří svého soupeře přehrávali. Ti byli aktivní hrou hostitelů nucen k faulům.

Vyrovnání přišlo v 37. minutě, když Vlašín ještě nezakončil přesně Deveriho přihrávku. Místo toho Deverimu vrátil puk před bránu Donutil a Danko Deveri kotouč propasíroval nad ramenem hostujícího brankáře do sítě.

Ještě před druhou sirénou Třebíčští se dostali do vedení. Přesnou střelou z pravého kruhu Petr Weiss vstřelil svou druhou branku v zápase.

O druhé přestávce došlo v útrobách stadionu ke konfliktu mezi trenérem hostů Venglářem a rozhodčím Mechem. Trenér Venglář byl vykázán ze střídačky a Karviná za jeho chování inkasovala pětiminutový trest. Tím měli domácí po návratu svého hráče z trestné lavice tříminutovou výhodu jednoho hráče na ledě.

Dorostenci Horácké Slavie ale znervózněli, hra se jim přestala dařit. Nemohli se dostat do tlaku, natož do šance. Jednobrankové vedení a nervozita i na střídačkách byla znát.

V 45. minutě Karvinští měli možnost dvojnásobné přesilovky po dobu 45. vteřin, kterou ale nevyužili. O minutu později už proti čtyřem hráčům se hosté prezentovali hezkou střelou, ale domácí brankář Lukáš Dusík si se skrytou střelou přes klubko hráč dokázal poradit. Ještě v téže přesilovce měli třebíčští mladíci šanci po úniku, tu ale nezúžitkovali.

Až dvě minuty do závěrečné sirény v domácí zásluhou Milana Kazatele, jenž opakovanou střelou umístil puk nad ležícího gólmana.

Od této chvíle se hra začala kouskovat zakázanými uvolněními. Třebíčským se nedařilo vyvézt puk z obranné třetiny, tak si pomáhali vyhozením.

Nicmémě po jednom takovém vyhození se k puku dostal Danko Deveri, který blafákem upravil na konečných 6:3.

„Vůbec nám nevyšla první třetina, ve které jsme soupeře postavili na nohy. Ve druhé třetině jsem rád, že se nám to podařilo otočit a do konce zápasu jsme vedení udrželi a ještě přidali dva góly,“ hodnotí trenér Horácké Slavie Luboš Sláma.

Branky a nahrávky: 1. Weiss (Deveri), 21. Ivaník (Paták, Kazatel), 37. Deveri (Donutil), 40. Weiss (Vlašín), 48.Kazatel (Šulc), 57. Deveri (Vlašín, Weiss). Třebíč: Dusík - Ivaník, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Vyhnalík - Fusek, Weiss, Deveri - Svoboda, Paták, Caudr - Šulc, Stromecký, Vlašín - Salák, Outulný, Kazatel. Třetiny: 1:3, 3:0, 2:0.

NOVÝ JIČÍN – TŘEBÍČ 2:2

K dalšímu utkání zajížděli Třebíčští na led silného Nového Jičína. První třetinu vyhráli gólem Filipa Ivaníka 1:0.

„Byl to výborný soupeř, který hodně bruslil a dostával nás do úzkých. Přesto se nám podařilo dát vedoucí gól, což bylo pro nás dobré,“ říká třebíčský kouč Luboš Sláma.

Ve druhé třetině domácí otočili skóre ve svůj prospěch.

„Druhou třetinu jsme nezvládli, kdy nás soupeř ve všech směrech přehrával,“ povzdech si třebíčský lodivod.

V závěrečné dvacetiminutovce dokázali brankou Danka Deveriho vyrovnat a z kluziště nebezpečného Nového Jičína tak vezou cenný bod.

„Ve třetí třetině jsme stačili už jen vyrovnat, ale je to dobrý bod z ledu soupeře. Tady dobře zachytali oba brankáři, kteří své týmy podrželi,“ pochválil oba gólmany trenér Horácké Slavive.

Branky: Ivaník, Deveri. Třebíč: Dusík - Ivaník, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Vyhnalík - Fusek, Weiss, Deveri - Svoboda, Paták, Caudr - Šulc, Stromecký, Vlašín - Salák, Roupec, Kazatel. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1.

15.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Cvičení Ample Strike.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Mladíci na úvod rozstříleli Pelhřimov

Třebíč – Napůl úspěšní byli divizní dorostenci HFK Třebíč v derby Vysočiny proti Pelhřimovu. Starší fotbalisté v úvodním utkání nového soutěžního ročníku krajskému rivalovi nakonec podlehli. Mladší dorostenci si naopak otevřeli střelnici a soupeře vyprovodili dvanácti góly.

Na trati ze Znojma do Moravských Budějovic se srazilo auto s vlakem

Znojemsko, Třebíčsko – Smrtí dvou lidí a velmi vážným zraněním dítěte skončila v pátek odpoledne srážka osobního auta a vlaku na přejezdu u Žerůtek. „Minutu před třetí hodinou odpoledne se u stanice Olbramkostel střetl osobní vlak jedoucí z Okříšek do Znojma s osobním autem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Podle prvotních informací zahynuli dva lidé, “ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.